Обличчям до людей

Незабаром у Черкаській мерії можна буде зустріти ідеальних чиновників. Адже вони працюватимуть за спеціальними правилами, прописаними в етичному кодексі чиновника, який готують у Черкаській міській раді.

Там, де Тікич круто в’ється

Там, де Тікич круто в’ється

У селі Криві Коліна, що в Тальнівському районі на Черкащині, ви не знайдете, мабуть, жодної назви вулиці з недалекого минулого. Замість Радянської, Жовтневої і їм подібних тут нині є вулиці Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Мазепи, Богдана Хмельницького, Петра Сагайдачного. У цьому патріотичному селі встановили такий величний пам’ятник Тарасовi Шевченку, що він прикрасив би й столицю, а місцева церква, збудована на городі одного з кривоколінців, є однією з найкращих в області.

Битва за клієнта

Обласна прокуратура Черкащини порушила кримінальну справу щодо 30–річного адвоката за фактом опору представникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків та за фактом умисного заподіяння працівникам правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень.

Російську Раду Федерації очолить черкащанка

Днями до Черкас завітала майбутня голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко. Валентина Іванівна, яка нещодавно подала у відставку з поста губернатора Санкт–Петербурга, приїхала в місто побачитися зі своїми родичами — рідною сестрою та племінницями. А також відвідала могилу матері й побувала в черкаському Свято–Михайлівському соборі, де митрополит Черкаський і Канівський Софроній відслужив панахиду за її рідними.

За компанію з породіллею

На жаль, далеко не в кожному пологовому будинку нашої країни облаштовано сімейні пологові зали, коли під час пологів поруч із вагітною жінкою можуть бути її чоловік, мама, тітка, бабуся чи інша рідна, близька людина, яка і за руку потримає, і підбадьорить, і нового члена сім’ї зустріне. Вітчизняний МОЗ усіляко схвалює перехід українських лікарень на європейські стандарти (коли в пологовій залі тепло, світло, народжує одна жінка, а не 2–3, можуть бути присутні родичі, зводять до мінімуму різні клізми та інші процедури, які раніше були обов’язковими до виконання, тощо). І хоч у багатьох «народжувальних» закладах досі виникають проблеми щодо впровадження новацій, процес усе–таки триває.

Ловили рибу в каламутній воді

Ловили рибу в каламутній воді

Резонансну справу розглянув Черкаський окружний адміністративний суд. До Феміди з позовом звернувся житель міста Тальне Микола Вовк, який просив скасувати розпорядження тамтешньої райдержадміністрації, ухвалене більше п’яти років тому. Тоді, у квітні 2006 року, чиновники Тальнівської райдержадміністрації провели конкурс про передачу в оренду земельної ділянки під водним фондом у межах Кривоколінської сільської ради.

Докопалися до золота

Неймовірно, але черкаські краєзнавці, котрі вели розкопки у кургані біля села Нетеребка Корсунь–Шевченківського району, таки досягли результату. І це при тому, що курган чорні археологи вже давно «просвердлили» буровими установками з усіх боків і на різну глибину. За словами завідуючої відділом археології Черкаського краєзнавчого музею Лариси Сиволап, курган грабували двічі: перший раз у глибокій древності, швидше за все, відразу після поховання, другий — приблизно два роки тому.

«Баба Онися» з Тального

«Баба Онися» з Тального

Днями на Черкащині лунала поезія Василя Симоненка. Рядки з віршів поета читали жителі Тального на відкритті меморіальної стели, присвяченої пам’яті видатного українського поета. Вшанувати автора рядків «Виростеш ти, сину», лауреата Шевченківської премії Василя Симоненка вирішили за ініціативою редактора районної газети «Колос Тальнівщини» Андрія Поліщука, аби молоде покоління тальнівчан краще знало про долю великого українського патріота.

За парканами міста не видно

За парканами міста не видно

Центр Черкас нині має непрезентабельний вигляд. На головному бульварі імені Тараса Шевченка, в межах трьох сусідніх кварталів, — три високі паркани. Тинами обгороджено площі біля Будинку торгівлі, навпроти облдержадміністрації та за драмтеатром. За тими парканами розбудовують місто. Черкащани не проти, щоб кращали рідні вулиці, головне, кажуть, аби не були вони майданом для архітектурних експериментів. І такі побоювання небезпідставні.

Хасидів рахуватимуть восени

Щойно організоване, за розпорядженням черкаського «губернатора» Сергія Тулуба, товариство «Шолом–Умань» цього року займатиметься розміщенням гостей в Умані, де поховано засновника брацлавських хасидів цадика Нахмана. До його могили щоосені приїздять тисячі послідовників.