Купи вибоїну!

У Німеччині якість доріг — понад усе. Їх ремонтують у першу чергу, навіть коли катастрофічно бракує фінансування. Так, оригінальний спосіб залатати дорожнє полотно, розбите після суворої зими, придумали в містечку Нідерціммерн, що в Тюрінгії: тут муніципалітет, аби зібрати необхідні кошти, почав... розпродаж вибоїн на дорогах.

Крила за спиною

Поліцейські й рятувальники можуть літати самотужки, наче Карлсон, уже досить давно, але — тільки у фантастичних кінострічках. Однак технічний прогрес не стоїть на місці, і такий винахід, як «літаючий ранець», уже близький до широкого застовування. Новозеландська компанія «Мартін ейркрафт» знайшла інвестора і найближчим часом запустить виробництво індивідуальних реактивних літальних апаратів, схожих якщо не на ранець, то на дві діжки за спиною. Як пише газета «Дейлі телеграф», на початковому етапі «Мартін» планує випускати по 500 таких апаратів на рік. Ціна одного «джей–пака» кусається — більше 75 тисяч доларів США.

Тримай хист пістолетом!

Друга поправка до Конституції США свідчить: «Право людей на зберігання і носіння зброї не повинно обмежуватися». Таким конституційним правом користуються семеро з десяти дорослих американців, у яких на руках близько 150 мільйонів (!) одиниць зброї. Не в усіх штатах законодавство щодо вогнепальної зброї є ліберальним, але там, де носіння «стволів» дозволене, кількість убивств на 10 тисяч осіб населення в півтора рази нижча — 183 проти 290. З іншого боку, володіння вогнепальною зброєю призводить і до численних «перегинів на місцях» та навіть курйозів.

Хто допомагав донові Чезаре?

Сицилійська поліція поновила розслідування кримінальної справи, закритої ще в... XVI столітті. Як повідомляє агенція «Рейтер», за ініціативою мера міста Каріні, що неподалік від Палермо, з’ясовують обставини вбивства, скоєного в 1563 році. Оскільки справа складна, правоохоронці Сицилії звернулися до Міжнародної асоціації криміналістів. Головний біль слідчих — смерть баронеси Лаури Ланци та її коханця Людовіко Вернагалло. Батько Лаури, барон Чезаре Ланца, чотири з половиною століття тому зізнався у вбивстві в листі королю. У документі, який зберігається в церкві К’єза Мадре в Каріні, йдеться, що Ланца вбив доньку, застукавши її в ліжку з коханцем. Водночас місцева легенда свідчить: баронові допомагав його зять Вінченцо Ла Груа.

Чиї монети в «Чиі»

«Що то за газета без помилки!» — кажуть знаючі люди. Так, помилки у пресі трапляються найрізноманітніші, в усіх країнах і в усі часи. Хіба що в деяких ЗМІ — частіше, а в деяких — рідше. Недогляди в написах бувають і на грошових купюрах — це теж не дивина. Але от щоб описка трапилася на монетах у межах цілої держави, та ще й не помітна для керівництва впродовж трьох років... Латиноамериканська країна Чилі стала в цій царині «першовідкривачем».

«Заначка» столітньої давності

Про багатство надр Антарктиди ходять легенди. Але, ясна річ, в умовах такої холоднечі розвідати поклади корисних копалин і добути їх дуже складно й дуже дорого. А недавно з’ясувалося, що під крижаним антарктичним панциром залягає... ціла партія доброго шотландського віскі. Дістати його з–під льоду хоч і важко, але можливо.

«Я не п’яний, я чарівний!»

Мало кому подобається, коли його авто чи мотоцикл зупиняє дорожній патруль. Але якщо водій при цьому напідпитку — що ж удієш, сам винен. А ось мотоцикліст з американського штату Орегон, затриманий місцевою автоінспекцією в серпні, у такій ситуації не визнав свою провину, а почав із поліцейськими судову тяганину.

Двісті тисяч за заднім сидінням

Мабуть, багато хто з нас мріє одного прекрасного дня якщо не виграти в лотерею джекпот, то — в стилі Олександра Корейка із «Золотого теляти» — бодай знайти на узбіччі тугий гаманець із грішми. Схожі «рожеві» картинки малював у своїй уяві й пересічний мешканець американського штату Джорджія. Тож уявіть собі відчуття цього чолов’яги, коли він виявив у придбаному автомобілі, що був у вжитку, схованку з купою доларів.

Мавпа з сайтом і фотоапаратом

Мавпа з сайтом і фотоапаратом

Мавпа й окуляри — ця парочка відома віддавна. Новинка сезону — мавпа й фотоапарат. Зоологи Віденського зоопарку спершу дали фотокамеру мешканцям мавп’ятника лише для того, аби розважити приматів. Але забава переросла у резонансний соціальний проект!

Більше йоги — менше «зеків»

Загальновідомо, що засуджені злочинці можуть посприяти своєму достроковому виходу з–за ґрат, якщо зразково поводитимуться, співпрацюватимуть з адміністрацією в’язниці, сумлінно працюватимуть тощо. А ось керівництво пенітенціарного управління Індії вирішило бути оригінальним і запустило в одній із «зон» експеримент із національним колоритом: «зекам» зменшують термін ув’язнення за... заняття йогою.