Блат за брата

Британський бізнесовий тижневик «Економіст» оприлюднив свій щорічний рейтинг країн iз «блатним» чи «кумівським капіталізмом» (crony capitalism). Йдеться про державні системи, в яких успішність бізнесу напряму залежить від особистого знайомства з чиновниками чи представниками влади.

Де лише не ступала нога корупціонера...

Завтра в Лондоні відбудеться масштабний антикорупційний саміт за участю представників приблизно 40 країн світу. Ініціював захід прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон. Ніхто не приховує, що поштовхом для проведення такого солідного міжнародного зібрання стала публікація так званих «Панамських паперів», у яких згадується і прізвище Кемерона. На саміті буде присутній Президент України Петро Порошенко, який також є фігурантом «Панамських паперів».

Жахи в кишені

Жахи в кишені

Європейський Верховний суд позавчора залишив у силі жорстке законодавство зі стандартизації упаковки цигарок і заборони на рекламу електронних сигарет, що відкриває шлях для його запровадження уже цього місяця.

Валізи мафіозі стануть товстішими

Валізи мафіозі стануть товстішими

Європейський центральний банк (ЄЦБ) оголосив, що з кінця 2018 року припинить емісію банкнот найвищого номіналу в 500 євро. Банкноти цього номіналу, які вже перебувають в обігу, збережуть свою платоспроможність у країнах єврозони до їх повного вилучення.

«Сили НАТО мають бути готові битися»

«Сили НАТО мають бути готові битися»

Генсек НАТО Йенс Столтенберг призначив новим командуючим сил НАТО в Європі американського генерала Кертіса Скапарротті. Він змінить на цій посаді американського генерала Філіпа Брідлава. 60-річний Скапарротті став вісімнадцятим головнокомандувачем об’єднаних сил НАТО в Європі.

Обрані не домовились

Обрані не домовились

Новій виборчій кампанії в парламент Іспанії офіційно задано старт, повідомляє Бі-Бі-Сі. Король країни Феліпе VI підписав декрет, яким розпустив парламент, обраний у грудні. Він змушений був це зробити, бо чотири політичні сили, обрані до законодавчого органу, не змогли домовитися між собою та створити коаліційну більшість, яка б сформувала уряд.

«Не знаю, чи повернуся додому»

«Не знаю, чи повернуся додому»

У канадській провінції Альберта через лісові пожежі повністю евакуюють жителів міста Форт-Макмюррей, повідомляє «Євроньюс». Його населення із передмістями перевищує 80 тисяч осіб. Від вогню вже постраждали кілька невеликих населених пунктів. Евакуація спричинила затори на автотрасах. Чимало шляхів перекриті поліцією.

Великі також граються в хованку

ООН розкрила масштаби ухиляння від сплати податків iз боку великих корпорацій, повідомляє «Євроньюс». За даними оонівської комісії з торгівлі та розвитку, торік компанії вивели понад 200 мільярдів доларів у країни з відносно низькими зборами, передусім у Люксембург та Нідерланди.