Мирний атом тепер і на морі

Китай планує збудувати цілу флотилію мобільних плаваючих атомних реакторів, повідомляє «Франс Пресс». «Піднебесна» планує розмістити їх у Південнокитайському морі, яке все більше перетворюється на територію військового протистояння та об’єкт міжнародних територіальних суперечок.

Гроші — це красиво

Гроші — це красиво

У конкурсі асоціації «Міжнародне товариство банкнот» за титул найкрасивішої банкноти світу змагалися 40 представників 20 валют з усього світу. Тож конкуренція була велика. Врешті-решт, глава журі, дизайнер грошових знаків Банку Шотландії оголосив, що найкрасивішою новою банкнотою світу 2015 року обрана новозеландська купюра номіналом п’ять доларів.

«Акули пера» в неволі

«Акули пера» в неволі

Міжнародна неурядова, неприбуткова, позапартійна правозахисна організація «Дім свободи» (Freedom House) оприлюднила свій щорічний звіт про стан свободи ЗМІ у світі. У ньому міститься висновок, що рівень свободи ЗМІ у світі за 2015 рік впав до найнижчого за останні 12 років.

До сусіда — по злоті

У 2015 році на теренах Польщі постійно чи тимчасово працювали близько мільйона громадян України. У середньому кожен українець заробляв на місяць 2000 злотих, тобто 460 євро «чистими» (після відрахування податків та медичного страхування).

Праймеріз на фініші

Попередні вибори у США наближаються до завершення. Позавчорашній останній у цій виборчій кампанії «супервівторок», коли праймеріз відбулися відразу в п’яти штатах, не приніс несподіванок. Мільярдер-республіканець Дональд Трамп здобув переконливу перемогу в усіх п’яти північно-східних штатах, які голосували у цей день: Меріленді, Делавері, Пенсильванії, Коннектикуті та Род-Айленді.

Щука на захисті прав карасів

Щука на захисті прав карасів

Які права людини, такий і омбудсман, який омбудсман, такі й права людини. Це — про Росію. В роки правління Бориса Єльцина уповноваженим iз прав людини в Росії був видатний правозахисник і високоморальна людина Сергій Ковальов.

Настанови від дядечка Барака

Настанови від дядечка Барака

Президент США Барак Обама в рамках шестиденного закордонного турне зробив 24-25 квітня останню і головну за насиченістю програми зупинку в Німеччині. Загалом поїздка була присвячена зміцненню зв’язків iз союзниками США задля боротьби з бойовиками-ісламістами, припинення агресії Росії щодо України, а також стимулювання міжнародної торгівлі.

Біженці обвалили рейтинг

Біженці обвалили рейтинг

Австрію різко хитнуло праворуч, констатує «Євроньюс». У неділю в першому турі президентських виборів із значним відривом переміг кандидат від ультраправої «Партії свободи» Норберт Гофер, який набрав 36,4% голосів. Це ще без урахування голосів поштою.