Моя армія мене не береже

Моя армія мене не береже

Бельгійську владу після березневих терористичних замахів гостро критикували за те, що вона ігнорувала повідомлення про екстремістську поведінку та настрої частини громадян, передусім iз мусульманських осередків країни. Відтак влада вирішила дмухати навіть на холодне.

Смак «американської мрії»

Неймовірні 429 мільйонів доларів — таким був джек-пот в останньому розіграші американської лотереї «Паверболл», що відбувся минулого тижня. Єдиний білет, у якому було вгадано всі цифри, був куплений у штаті Нью-Джерсі. А ось відгукнувся і власник щасливого білета.

Тікайте, де вище

До 2060 року понад мільярд людей житимуть в умовах загрози катастрофічних повеней через глобальну зміну клімату. Про це йдеться в новій доповіді британської гуманітарної організації «Християнська допомога», фрагменти якої наводить Бі-Бі-Сі. За результатами дослідження, найбільша небезпека чекає на США, Китай та Індію.

Татарам не все одно

Татарам не все одно

Учора у Страсбурзі Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав ЄС розширити санкції щодо Росії у зв’язку з переслідуванням кримських татар в окупованому Криму. Законодавчий орган Євросоюзу також засудив рішення верховного суду Криму про заборону Меджлісу та вимагає негайно його скасувати, повідомляє «Укрінформ».

Прощавай, вугілля!

Прощавай, вугілля!

Сталася історична зміна епох у британській енергетиці. Від опівночі вівторка і до четвертої години ранку в країні були зупинені всі електростанції, які працювали на вугіллі. Впродовж цих чотирьох годин на Британський островах вперше з 1882 року не працювала жодна електростанція на вугіллі. Це був показовий символічний (трохи і пропагандистський) захід, який засвідчив населенню, що країна стала на шлях повної відмови від використання вугілля в енергетиці.

Багдад сплив кров’ю

Щонайменше 94 особи загинули та 150 отримали поранення у серії з чотирьох замахів у столиці Іраку — Багдаді — в середу, повідомляє телеканал «Аль-Джазіра». В усіх чотирьох замахах були використані начинені вибухівкою автомобілі. Відповідальність за замахи взяла на себе терористична організація «Ісламська держава». Угруповання оприлюднило відео, в якому йдеться, що нападники влучили в зібрання шиїтів, котрих «ІДІЛ» вважає єретиками.

Коли політичні «любителі» кращі від «професіоналів»

Під час перебування у Швейцарії і під час вільних для кожного відвідин Федерального палацу у Берні, де засідає національний парламент, туристи часто чують ствердження, що «швейцарський парламент є одним із найдешевших у світі». Швейцарська інформагенція swissinfo.ch пояснює, чому таке твердження має право на життя.

Пора «дякувати» за притулок

Поліція портового міста Барі на півдні Італії заарештувала двох вихідців із Афганістану та одного пакистанця, яких підозрюють у плануванні терористичних атак на важливі об’єкти в Італії, Франції та Великій Британії, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Кіно на Лазуровому узбережжі

Кіно на Лазуровому узбережжі

Учора розпочав роботу 69-й Каннський міжнародний кінофестиваль, найавторитетніший кінофорум світу. На Лазурове узбережжя завжди з’їжджається чимало зірок, а цього року їх особливо багато ще й тому, що чимало відомих акторів виконують головні ролі у фільмах конкурсної програми, тож вони приїхали на фестиваль не лише посміхатися в об’єктиви камер, а й презентувати свої роботи.

Через зірки — в джунглі

Через зірки — в джунглі

15-річний канадець Вільям Гедурі, ймовірно, відкрив загублене місто індіанців майя, повідомляє газета «Нью-Йорк Пост». При цьому хлопець не брав участі в жодній археологічній експедиції до Мексики, а зробив відкриття, аналізуючи сузір’я та супутникові мапи.