Нові звуки

Нові звуки

Поєднання українського фолку та сучасної електронної музики стало вибуховою сумішшю для слухачів. Родзинкою стало звучання сопілки, яку лідерка гурту Ната Жижченко називає своїм улюбленим музичним інструментом.

Польський акцент

Польський акцент

«Пересічний громадянин переживає і думає, що війна дуже близько, ще ближче, ніж насправді», — каже про своїх співвітчизників та їхнє ставлення до подій на сході України польський журналіст Пьотр Андрусєчко, який спеціалізується на українській тематиці. Перші його репортажі для польських ЗМІ були про Майдан, а потім він побував у Криму та на сході України.

Готуй намет, пакуй валізи

Готуй намет, пакуй валізи

У Харкові (озеро Безлюдівка) відбудеться 4-й Міжнародний реггі-фестиваль. Цьогоріч організатори заходу готують для відвідувачів барабанні джеми, фаєр-фест, екстрим-зони, а також виступи музичних і танцювальних колективів з України, Росії, Австрії, Великобританії і Нігерії, серед яких — Soom T, Selfplayers і Ray Band.

Гостинний Коцюбинський

Гостинний Коцюбинський

Вінниця минулими вихідними зібрала письменників, культурних менеджерів та любителів короткої прози з багатьох міст України, а також Польщі, Хорватії та США. Міжнародний фестиваль оповідання Intermezzo проходив уперше та планується як щорічний. Його ключовий концепт — література та кіно.

Тріумф жовтого й блакитного

Ювілейний, 60-й, пісенний конкурс «Євробачення» цьогоріч проходив у Відні. До столиці Австрії завітали представники 27 країн, серед яких у фінал традиційно потрапили Австрія як переможниця минулорічного «Євробачення», а також країни-спонсори Великобританія, Іспанія, Італія, Німеччина, Франція і країна-дебютант Австралія.

Римована весна

Римована весна

— Цьогорічні «Київські лаври» мають низку відмінностей від попередніх. У більшості заходів беруть участь молоді поети до 35 років. Але такий формат не виключає з програми метрів Олексія Цвєткова, Бахита Кенжеєва, Бориса Херсонського. Це ті поети, які приїжджали до нас завжди. Я просто не можу уявити, що на якихось «Київських лаврах» їх немає.

Музейний час

Музейний час

День музеїв привернув увагу багатьох відвідувачів, а музейники організували безліч кінопоказів, майстер-класів, квестів та читань. Аудиторія, за спостереженнями працівників, була різноманітною, але задоволені були всі.

У місті для міста

У місті для міста

Арт-кластер «Видубичі» днями став платформою спілкування архітекторів, урбаністів, митців та ініціативної молоді.

Насичена програма фестивалю складалася із цікавих та корисних лекцій, презентацій і воркшопів, зокрема від Віктора Зотова, Тео Хауба, Лариси Цвєткової, Євгена Асса, що насамперед мають на меті реалізацію на конкретних об’єктах міста.