Хто я?

Хто я?

Учора в прокат вийшов український фільм, режисерський дебют Анни Акулевич, «Це — я». Стрічка уже була представлена на міжнародних кінофестивалях й отримала кілька нагород. Нещодавно фільм завоював  Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в італійському місті Лучіано. А також здобув спеціальну відзнаку ХХV Міжнародного кінофестивалю в Анкарі (Туреччина) «За яскраве поєднання традицій та сучасної кіномови».

Детектор пам’яті

Детектор пам’яті

Слово «війна» нині звучить в інформаційному просторі найчастіше, а його значення відчувають усі українці. До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги, пам’ятних дат наприкінці цього тижня, «УМ» склала огляд фільмів та книг, пам’ятних дат реанімувати дійсність, дізнатися більше про Другу світову війну та по-новому відчути трагедію всієї Європи.

Кіно як елемент живлення

Маленьке місто поруч із Чорнобилем, якому немає ще й 30 років, минулого року привабило молодих людей і надихнуло на організацію кінофестивалю. Цьогоріч він пройшов у Славутичі вже вдруге. У програмі — 12 яскравих документальних фільмів на тему урбаністики, екології та енергетики. Крім того, відбувся перший показ фільмів-фіналістів конкурсу «Моє вуличне кіно».

Як побороти Путіна і корупцію

Як побороти Путіна і корупцію

«Головне, що залишиться від «Книжкового арсеналу», це, безперечно, книги, їх нові сторінки, які з друкарні потрапили сюди, й запах свіжої фарби. Від читання такої літератури отримую найбільше задоволення», — ділиться відвідувачка фестивалю Ірина.

Інтелектуальна зброя

Інтелектуальна зброя

За тиждень у Києві відбудеться наймасштабніша подія у книжковій індустрії України. Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» пройде вп’яте у «Мистецькому арсеналі» та збере понад 150 провідних видавництв і близько півсотні іноземних гостей із 12 країн світу.

Недоросли до комедійного

Недоросли до комедійного

«Коміксу в Україні як такого немає», — говорить вільний арт-критик та дослідник коміксів із Харкова Борис Філоненко. Нещодавно у Києві в арт-центрі «Я-Галерея» він прочитав дві лекції з історії коміксу. Курс із п’яти занять уже провів у своєму рідному місті, а найближчим часом планує познайомити з коміксами жителів Дніпропетровська та Одеси.

«Старику» — 70!

«Старику» — 70!

70 років виповнилося заслуженому артистові України Вілорію Пащенку, відомому за роллю Воробйова у фільмі Леоніда Бикова «У бій ідуть лише «старики». Акторське ремесло він опанував у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, а творчий шлях розпочався на кіностудії ім. Довженка.

Філософія трьох «к»

Філософія трьох «к»

Днями стало відомо, що Друга київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва Аrsenаle скасовується. Наймасштабнішу виставку за кількістю відвідувачів і проектів від провідних митців, започатковану під час Євро-2012, планували провести наприкінці літа. Загалом, за законами бієнале (що означає раз на два роки), вона мала пройти ще минулоріч, проте через початок війни найважливішу подію сучасного мистецтва перенесли на 2015-й.

І знову здрастуйте

«Так буде відновлена справедливість», — представляючи колективу Національного заповідника «Софія Київська» новопризначену виконувача обов’язків гендиректора Нелю Куковальську, сказав перший заступник міністра культури Ігор Ліховий.

Провокація по-дорослому

Провокація по-дорослому

«Хіба це мистецтво? Та мій малий у садочку кращі шедеври малює», — не раз доводилося чути від дорослих при перегляді абстрактних картин. Майже безсенсово пояснювати, що сучасні художники — у системі. Щоб розуміти їхні творіння, треба знати, чому Боттіччелі намалював Венеру в мушлі, що такого гарного у Джоконді да Вінчі, як винайдення поїздів вплинуло на мистецтво, навіщо Пікассо писав своїх дружин зі спотвореними обличчями і чому деякі картини такі недбалі.