Читати від душі

Читати від душі

22 серпня у столиці стартує особливий автобусний маршрут — один з автобусів повністю переобладнано під мобільну бібліотеку. Мобільний хаб, який організатори назвали «книжкобусом», подорожуватиме Україною з метою популяризації книгочитання.

Кадри з-під куль

Кадри з-під куль

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка «Іловайськ». Документалісти представили 65 робіт.

Концерти з культурною політикою

На початку лютого культурну спільноту сколихнула звістка про рішення міністра культури і віце-прем’єра з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка не «фінансувати прості концерти», а зосередитися на підтримці тих артистів, які їздять у зону АТО або якось допомагають проведенню АТО.

На пограниччі віків

На пограниччі віків

Серія лекцій, дискусій та читань присвячена періоду становлення української Незалежності та знаковим творам вітчизняних письменників 1985—2004 років. Кураторка проекту, журналістка Тетяна Терен пояснює: «Це період, який вмістив у себе творчість кількох літературних поколінь.

Як музика гуртує

Як музика гуртує

В українському культурному просторі останнім часом з’явилася тенденція розвитку фестивального сектору. Та вересень уже багато років поспіль асоціюється з поезією у Чернівцях, книгами у Львові та масштабними перформенсами на столичному ГогольFest. Цьогоріч до традиційних подій додалася Київська бієнале.

Справа «Над Богом»

Справа «Над Богом»

Протягом десяти днів на Поділлі працюватимуть художники з України, Росії та Німеччини, триватимуть дискусії за участі істориків, мистецтвознавців та представників міської влади. Подія стала реакцією мистецького середовища на виконання декомунізаційних законів, які вже призвели до конфліктів та руйнування творів мистецтва.

Юліан Китастий: Бандура не повинна бути музейним інструментом

Юліан Китастий: Бандура не повинна бути музейним інструментом

— Цього разу в мене кілька важливих справ. Останнім часом часто співпрацюю з нашим театром Yara Arts Group та режисеркою Вірляною Ткач, одним із аванґардових театрів, і вже кілька років приїжджаємо сюди з виставами або ж готуємо нові, працюємо над матеріалом. Нині ми також зробили чорновий варіант вистави на кримськотатарську тему, то це такий перший привід.

Без постійного місця проживання

Мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Гогольfest» цьогоріч має пройти увосьме з 17 до 27 вересня у Києві. За час свого існування захід кілька разів змінював локації, серед яких — «Мистецький арсенал», кіностудія імені Олександра Довженка та арт-кластер «Видубичі».

Слова про велику справу

Слова про велику справу

Створена далеко за межами України, в американському штаті Пенсильванія, з ініціативи Івана Багряного громадська організація носить його ім’я і нині продовжує свою діяльність. Та поважний вік фундації все ж змушує до певних підсумків та рефлексій.