Збитошний літургійник

Збитошний літургійник

«Ким є для нас Михайло Вербицький? Яке місце займає він у розвою нашої музики? Оце питання, на які повинна би відповісти кожна українська дитина, про що повинні б уже співати горобці на українських хатах. Але здається, на жаль, не буде зайвим і в цім місці цю справу ще раз коротко з’ясувати», — так у 1934 році висловлювався один із найавторитетніших західноукраїнських композиторів Станіслав Людкевич, назвавши Вербицького «не тільки музикантом, а також символом нашого національного відродження в Галичині».

Ідеальна війна

Ідеальна війна

Навіть якщо ви не любите мистецтва, не вірите у Бога і не визнаєте ікон, усе одно обов’язково потрібно відвідати виставку «Ікона під час війни», яка днями відкрилася у галереї «Хлібня», що на території Національного заповідника «Софія Київська».

Як розвалиться Росія

Як розвалиться Росія

Федірко не багато говорить. Та коли вже мовою мистецтва як скаже, то зав’яже. Свого часу він пророкував програш Тимошенко, що її влада розсиплеться, як гіпсові «черевички та туфельки» від Луї Віттон. Сьогодні епатажний художник висловив свої рефлексії щодо україно-російської війни.

Найбіліший «Оскар»

Найбіліший «Оскар»

У ніч iз неділі на понеділок у Лос-Анджелесі у славнозвісному кінотеатрі «Кодак» відбулася 87-ма церемонія вручення премії «Оскар». Якби не витівки ведучого Ніка Патріка Харріса, фаната магії та фокусів, ілюзіоніста та співака, відомого за грою в серіалі «Як я зустрів вашу маму», в понеділок тільки було б мови про те, хто отримав позолоченого рицаря з мечем.

Троянди для ангелів

Троянди для ангелів

Один із бійців батальйону «Донбас» прийшов на виставку «Майбутнє Майдану», яка відкрилася 16 лютого у приміщенні Простору «Воля», що на Музейному провулку, 2-в, навпроти входу у стадіон ім. В. Лобановського. Хлопець у військовій формі сів у задньому ряду в кінозалі та уважно розглядав портрети майданівців, зроблені рівно рік тому документальним фотографом Максимом Дондюком.

Трохи еротики в іграх

Трохи еротики в іграх

У середу ввечері в рамках Берлінського кінофестивалю відбулася прем’єра «П’ятдесяти відтінків сірого» британки Сем Тейлор-Джонс. Слід нагадати, що у 2009 році вона приїжджала до Києва у «Пінчук Арт Центр» на відкриття виставки її психологічних фотопортретів. Тоді ж Сем відійшла від іпостасі художниці і зняла фільм «Стати Джоном Ленноном», який так і не отримав очікуваної слави.

Нам би таких лицарів

Нам би таких лицарів

Перед походом у кінотеатр, переглянувши трейлер до фільму «Kingsman: Таємна служба» чоловіка німецької супермоделі Клавдії Шиффер Меттью Вона, я оцінила його як черговий підлітковий шпигунський трилер із нотками чорної комедії, приперченої розумним британським гумором.

Сила вікон

Сила вікон

«Ви — моя фея. Ви ще не оцінили того, що зробили», — художник-монументаліст, директор Музею Івана Гончара Петро Гончар дякує гендиректору «Мистецького арсеналу» Наталі Заболотній за те, що вона погодилася надати масштабний простір для міжмузейного проекту «Вікна».

Нове величне для своєї країни

Нове величне для своєї країни

Найуспішнішого українського митця, лауреата Шевченківської премії за цикл «Українські мотиви», засновника «нового українського пейзажу», класика нефігуративного живопису, 68-річного Анатолія Криволапа не так легко виманити у Київ iз його затишного маєтку на березі озера у селі Засупоївка Яготинського району.

Усе починається з прогулянки

Усе починається з прогулянки

Кажуть, Анатолій Криволап — відлюдник і самітник. Кажуть, нікому не розкриває своєї формули — особистий рецепт змішування акрилових та емалевих фарб, — що створює тактильну поверхню зі струмками кольору. Кажуть ще багато чого. Але є одна людина, яка знає про Криволапа більше за тих, які «кажуть». Це внук відомого художника — Олексій Криволап, студент другого курсу в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв, за спеціальністю менеджер інформаційного та виставкового бізнесу.