Заробітчанин пану не рівня: збір яблук у Польщі відбирає українцям здоров’я

Заробітчанин пану не рівня: збір яблук у Польщі відбирає українцям здоров’я

Під час збору яблук не можна говорити. Пан вважає, що українці мають хворобу: коли говорять, тоді перестають працювати. Тому в саду має бути мертва тиша. Якщо впродовж дня хтось сповільнює темп роботи і рухи стають млявими, пан кричить: «Тобі що — 140 років?».

Народження супернації

Народження супернації

Донедавна шанувальники музики ділилися на дві групи. Одні знали рок-гурт «Друга ріка» з його кучерявим фронтменом Валерієм Харчишиним. Інші — Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ), яким керує лауреат Шевченківської премії Віктор Гуцал.

Вікно в душу художників

Вікно в душу художників

Під час Майдану я могла тільки писати про побачене. При тому відразу, як поверталася додому. Якщо ж у колі друзів чи колег заходила мова про революцію, у мене в горлі спалахувала пожежа, голос пропадав. Я німіла, аж доки не переходили на іншу тему. Минуло більше року, а мій голос про Майдан не повертався.

Як побороти Путіна і корупцію

Як побороти Путіна і корупцію

«Головне, що залишиться від «Книжкового арсеналу», це, безперечно, книги, їх нові сторінки, які з друкарні потрапили сюди, й запах свіжої фарби. Від читання такої літератури отримую найбільше задоволення», — ділиться відвідувачка фестивалю Ірина.

Геній випадковостей

Геній випадковостей

«Вчіться від нього не старіти», — звертається до вщерть наповненого залу в столичному Будинку кіно голова Спілки кінематографістів Сергій Тримбач на ювілейному вечорі Олександра Муратова. 21 квітня відомому режисеру, поету, письменнику, сценаристу, композитору, публіцисту і художнику виповнилося 80.

Очиститися сміхом

Очиститися сміхом

Під час одного польсько-українського проекту студенти з Кракова зізналися, що в них у барах співають винятково жартівливих українських пісень, бо польські такі сумні, що сльози очі заливають. Якщо поляки не вміють складати веселих пісень, то звідки у них беруться комедії? З такою думкою я йшла на відкриття фестивалю «Дні польського кіно в Україні», який минулого тижня стартував у столичному кінотеатрі «Київ».

Битва за «Незламну»

Битва за «Незламну»

Йдучи на прес-показ розрекламованого українсько-російського історико-драматичного бойовика  «Незламна» Сергія Мокрицького, у трейлері до якого звучить «Обійми» «Океану Ельзи», мала пригорщу упереджень. Сюжет мене інтригував.

Щастя співочого сокола

Щастя співочого сокола

Людина-епоха, найвідоміший оперний співак, режисер понад 20 опер, педагог Національної музичної академії України ім. Чайковського, перший виконавець хітів «Два кольори», «Мій Київ», «Дивлюсь я на небо» Дмитро Гнатюк у суботу відсвяткує 90 років.

Сила екрана

Сила екрана

Тішить, коли, прийшовши за 15 хвилин до початку сеансу на якийсь із фільмів на XІI фестивалі Docudays UA, не можеш потрапити до залу. Так, неприємно вистоявши у черзі, залишитися без кіна або сидіти на підлозі.