Щастя співочого сокола

Щастя співочого сокола

Людина-епоха, найвідоміший оперний співак, режисер понад 20 опер, педагог Національної музичної академії України ім. Чайковського, перший виконавець хітів «Два кольори», «Мій Київ», «Дивлюсь я на небо» Дмитро Гнатюк у суботу відсвяткує 90 років.

Сила екрана

Сила екрана

Тішить, коли, прийшовши за 15 хвилин до початку сеансу на якийсь із фільмів на XІI фестивалі Docudays UA, не можеш потрапити до залу. Так, неприємно вистоявши у черзі, залишитися без кіна або сидіти на підлозі.

Так поводиться вся Австрія

Уже сьогодні у Києві і Чернівцях, а на початку квітня у Харкові та Одесі пройде четвертий фестиваль «Тиждень австрійського кіно». Австрійський культурний форум запевняє, що для програми відібрав найбільш резонансні картини останніх років. Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм підкреслив, що фільми дозволяють побачити зворотний бік європейського добробуту, розкриваючи неприємні теми про меншини, мігрантів і права людини.

Якщо життя шкіриться

Якщо життя шкіриться

Режисер Уїлл Глак, який зняв непогані молодіжні комедії «Відмінниця легкої поведінки» та «Друзі по сексу», зв’язався з безнадійним проектом, повіривши, що мюзикли завше добре продаються. Його музична комедія «Енні» зі співаком Джеймі Фоксом, супермоделлю та актрисою («Маска», «Ангели Чарлі», «Банди Нью-Йорка») Кемерон Діаз і наймолодшою номінанткою на «Оскар» за роль у фільмі «Звірі Дикого Півдня» і «12 років рабства» Кувенжане Уолліс у кінокритиків викликала лише розчарування.

«Ми всі в зоні»

«Ми всі в зоні»

Відому за серіалом «Леся+Рома», телепроектом «Мій малюк зможе», ролями у фільмах Олеся Янчука («Залізна сотня», «Владика Андрей», «Нескорений») блакитнооку, з двома грайливими ямочками на щоках, жартівливу Ірму Вітовську режисери бачили лише в образі комедійного персонажа, легковажної блондинки чи жінки-стерви.

Більше, ніж людина

Перший повнометражний фільм південноафриканського режисера і 3D-аніматора Ніла Бломкампа був «Дев’ятий округ» — псевдодокументальне кіно про еміграцію та сумнівні цінності білої людини за участю інопланетян. Пізніше приблизно на ту ж тему режисер зробив масштабний екшн-трилер «Елізіум».

Муза для Дому муз

Муза для Дому муз

Одна з головних проблем України, що частина людей, особливо ті, від яких залежить виховання молодого покоління, дивляться на життя радянськими очима та як тільки можуть опираються йти в ногу з часом. Недавно така ситуація, як гнійник, проявилася у Київському театрі опери і балету для дітей на Подолі.

Добре забуте старе

Добре забуте старе

До 15 березня у просторих залах «Мистецького арсеналу» проходитиме один із найвидовищнiших столичних заходів — Великий скульптурний салон. На арт-форумі понад 70 українських митців представили майже 200 робіт і шість спецпроектів. Зважаючи на те, що вже традиційну виставку в 2014-му не вдалося провести, у відвідувачів були великі очікування на скульптурні новинки на цьогорічному салоні.

13 хвилин слави

13 хвилин слави

Дев’ятого березня, після покладання квітів до столичного пам’ятника Кобзарю, Петро Порошенко разом із дружиною прийшли у Національний музей Шевченка. При вході співробітники Державної служби охорони, перевіряючи посвідчення і сумки запрошених, запевнили, що церемонія вручення Шевченківської премії триватиме півгодини.

Плоди одного дерева

У столичному Колонному залі Національної філармонії України 9 березня відбувся заключний концерт «Скрипкове дерево роду» за участі Наталі Строчан (фортепіано) та Анатолія Паламаренка (художнє слово), ініційований відомим скрипалем і громадським діячем Кирилом Стеценком.