Валентин женитися не хоче

Валентин женитися не хоче

Святкування дня закоханих, яке набуло масштабів всенародного сексистського гуляння, як не дивно, не позначилося на чергах у РАГСи. Висновок: «Валентин» любити обіцяє, а женитися не дуже хоче. «УМ» обдзвонила столичні РАГСи і з’ясувала, що охочих стати на весільний рушничок 14 лютого не більше, ніж у інші будні дні — у середньому по 3—5 пар. Можливо, далася взнаки прикмета, що одружуватися у високосний рік не варто, бо шлюб буде невдалим, питаємо? У Центральному РАГСі відповідають, що, може, й так, проте відзначають, що й у невисокосні роки охочих розписатися саме 14 лютого не так і багато.

Свято в ополонці

Свято в ополонці

У столичному Гідропарку було людно вже зранку. Люди приходили на пляж у такій кількості, що можна було подумати, ніби знову настало літо. Було багато священиків і забагато міліції.

Солодкі дні Різдва

Швидше б, швидше!.. Катерини, святого апостола Андрія, а тоді Наума (що «наводить на ум»), великомучениці Варвари, Сави («було б тобі не варварити й не савити, а було б тобі мички прясти»), святого Миколи Мирлікійського — охоронця жінок і мандрівників, та ще 22–го — зачаття праведною Ганною пресвятої Богородиці... Швидше проминути–промчати ці куці грудневі дні, коли охляле сонце, завершуючи свій старий цикл, повзає над самим обрієм, уже не даючи поживи всьому живому й безжально збиваючи наші ритми, — і вирватись на простір, на нову живлющу енергію та нове благодатне коло, що вивершиться таїною Купала. Тому–то в цьому грудні маємо стільки свят–забав (а це ж час посту) — аби протистояти темним силам, які так і сунуть зусібіч. А молодюсіньке сонце вже чекає, аби народитись і явити нам свою цілющу силу, й стрепенути–оновити світ — для розквіту, для буяння і плоду, бо такий предвічний закон земного життя.

Над вертепом — «звєзда красна»...

На маківці головної ялинки Полтави, встановленої на Театральній площі, знову засяяла п’ятикутна червона зірка. Така сама, якою прикрашали ці знакові дерева за радянських часів. Однак, на відміну від мандаринів, згаданий «привіт із совка» для багатьох земляків має гіркий присмак. Адже, попри тривале використання пентаграми багатьма народами світу, в цьому випадку таке «червонозоряне ретро» однозначно асоціюється з одним із символів спочилої в Бозі радянської імперії, що гніздився на її прапорі та гербі.

Наш лагідний і ніжний звір

Наш лагідний і ніжний звір

Ми їх майже не помічаємо. Але вони є, «комунальні» дракони міста Києва. Заплуталися в ліпнині, причаїлися під балконами, зависли на мансардах, готові будь–якої миті до стрибка. Ми просто біжимо, втупившись у тротуар, ми розучилися піднімати голову. Чудові чудовиська живуть між тротуаром і небом, Київ — містичне місто, сичать вони.

Його величність Лун–ван

Його величність Лун–ван

Дракон у китайській традиції — втілення величі та найвищої мудрості. Символічне зображення цієї міфологічної істоти разом iз твариною — символом будь–якого іншого року — обов’язково є головним персонажем новорічних свят у Піднебесній. Рік Дракона вважають найсприятливішим для найважливiших справ, а людей, народжених цього року, — наділеними величезним потенціалом.

Ярмарок iз душею

Ярмарок iз душею

Традиція передріздвяних святкових ярмарків є давньою й поширеною в усьому світі. Українці здавна любили ярмаркувати перед найбільшими святами у році. Годилося не лише красиво оздобити оселю, а й бути вбраним у нове й щедро обдарувати рідних. На різдвяному ярмарку в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» гончарі та ткачі, лялькарі та іграшкарі, творці з соломи і витинанкарі представили широке розмаїття унікальної подарункової вишивки, килимів, різьблених іграшок, фарфорових сувенірів, виробів iз художнього скла, глиняний і керамічний посуд iз різних куточків країни. Автентичні речі, зроблені вмілими руками і щирою душею українських майстрів спеціально до Різдва, дають відчути смак давніх народних традицій.

Ювіляри, які зробили свято

«Щороку 31 грудня ми з друзями ходимо в лазню. Ми там миємося...» — ця коронна фраза Жені Лукашина з «Іронії долі» могла би прозвучати і надвечір 13 січня, якби на території СРСР не запровадили літочислення за григоріанським календарем. Радянська Росія однією з останніх країн на континенті — лише у січні 1918 року — впровадила нове літочислення, за яким більшість Європи жила з 1582 року.

Дракон потрiпає Януковича

Березень, а також осінь наступного року, за східним календарем – року Чорного Дракона, будуть важкими для країни, пророкує голова Спілки астрологів України Олена Калантарова. Ми побачимо без прикрас плоди реформ і Євро–2012. «Велика небезпека, що захід не окупиться», — передбачає пані Калантарова.