Битва за пільги

Битва за пільги

Нові виклики — нова структура. Держслужбу у справах ветеранів і учасників війни було створено у вересні. Коло її функцій дуже широке, і саме ця служба видає документ про отримання бійцем статусу учасника бойових дій (УБД). Близько 60 тисяч військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів є і вже побували на фронті, а скільки ще тилових співробітників та просто ласих до пільг громадян претендують на цей статус, що відкриває дорогу до пільг!

Той, хто бореться у пітьмі

Той, хто бореться у пітьмі

Можливо, це на краще, що в закулісній боротьбі за право путівки на оскарівський конкурс перемогу віддали не «Племені» Слабошпицького, стрічці, яка промовляє до світу більш сучасною кіномовою та універсальною темою, а класичному, лінійному, наскрізь українському «Поводирю» Саніна.

Біженці у своїй країні

Біженці у своїй країні

63–річний інженер Ігор Кірющенко та його дружина, теж науковець Олена Петрівна стали одними з перших біженців «з України в Україну». Вони покинули рідне місто Севастополь ще до його анексії Росією. На наступний день після організованого місцевими активістами мітингу до дня народження Шевченка до квартири Кірющенків постукали «самооборонiвці».

Війна без пострілів

Війна без пострілів

«Як думаєш, буде війна?» — питає, сперши сапку на паркан, сусідка по дачі Ніна. І відразу пропонує свій «народний рецепт» виходу з кризи: «Татар шкода. Але, може, віддати Крим Росії — хай вона ним вдавиться!?» Висловити таку думку не «біля тину», а публічно, у середовищі політиків чи журналістів, вважається «моветоном».

Ленін, гудбай! Із запізненням на 20 років

Ленін, гудбай! Із запізненням на 20 років

Не дотягнешся до Януковича — вали Леніна. Після першого кривавого побоїща у Києві 18 січня люди по всій Україні кинулися трощити кам’яних ленінів. За одну ніч і ранок було повалено десять пам’ятників у містечках та обласних центрах. Чим інтенсивніше стріляли у повстанців у столиці, тим більше ідолів комунізму падало на землю по всіх регіонах.

Дорогою в потойбіччя

Дорогою в потойбіччя

Коли в середу по обіді Президент Янукович оголосив 20 лютого в Україні днем жалоби, але водночас продовжив стягувати до Києва силовиків і провадити «антитерористичну» кампанію, одна наша колега з гірким сарказмом припустила: це щоб відразу відспівувати і тих, хто загинув учора, й тих, кого вб’ють завтра?

Андрій Єрмоленко: «Хочу намалювати Шевченка з автоматом»

Андрій Єрмоленко: «Хочу намалювати Шевченка з автоматом»

Серію публікацій, проект із робочою назвою «Шевченко. Перезавантаження» відділ культури «УМ» задумав ще в грудні, тобто тоді, коли кров залишалася в жилах, а бомба уявлялася всього лише анекдотичною «бімбою».

Погано шукають?

Погано шукають?

Тільки вчора слідство щодо зникнення найпомітнішого лідера Автомайдану Дмитра Булатова було піднято на вищий «щабель» — справу передано з пересічного райвідділку міліції у слідче управління ГУ МВС Києва. Про те, що справою вже займається столичний главк міліції, учора «УМ» підтвердили у прес–службі ГУ МВС України в Києві.