Позичений владика

Позичений владика

У столичному кінотеатрі «Київ» 23 серпня відбулася презентація фільму Олеся Янчука «Владика Андрей» про унікальну постать — Андрея Шептицького. З четвертого вересня стрічка вийде у прокат по всій Україні. Підготовлено 30 фільмокопій. У Києві «Владику Андрея» показуватимуть у семи кращих кінотеатрах міста.

Слово про Нього

«Років 25 тому я подивився фільм режисера Віктора Івченка «Іванна», де Шептицький показаний дуже негативно, — розповідає співавтор сценарію фільму «Владика Андрей» Михайло Шаєвич. — Коли Олесь Янчук запропонував мені написати сценарій і я познайомився з матеріалами, то зрозумів, наскільки була спотворена інформація про цю постать. Захотілося зробити фільм, який торкався б людської душі». Отож в одному з перших епізодів фільму малий Роман Шептицький із матір’ю молиться у храмі. На мить хлопчик ніби переноситься в інший світ. Мати каже: «Це ти був у руках Бога». Опісля весь народ український був у руках владики Андрея як Божого посередника.

Боже, Україну бережи

24 серпня у Свято–Софійському соборі Патріарх Філарет виголосив Молитву на День Незалежності України, де, зокрема, сказано: «Владико, Господи Боже наш, Джерело життя і безсмертя, Творче всього видимого і невидимого, Ти кожному народу визначив місце його поселення; Ти, Господи, дав українському народу багаті і родючі землі, просвітив його світлом Євангелія Христового через нашого просвітителя Святого і великого князя Володимира, дарував йому мудрих правителів — Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха та інших — великих святителів Іларіона і Петра Могилу.

На полі Куликовім...

Військовий парад із нагоди Дня Не­залеж­ності відбувся не лише на столичному Хрещатику, а й на центральному майдані Одеси — Кули­ковому полі. Урочистим маршем пройшли в парадних строях по бруківці майдану воїни найкращих військових з’єднань Південного оперативного командування, зокрема 28–ї окремої механізованої і 79–ї окремої аеромобільної бригад, 5–го Повітряного корпусу «Південь», Державної прикордонної служби, Західної військово–морської бази ВМС, Міністерства з надзвичайних ситуацій, внутрішніх військ.

Наша міць — у прямому ефірі

Наша міць — у прямому ефірі

Сім років Хрещатиком не рухалися танки та модерні бронетранспортери навіть із такої шанованої оказії, як свято Незалежності України. Ще кілька років до того над Хрещатиком не літали винищувачі (від шоу військової авіації над столицею та й над іншими містами відмовилися після Скнилівської трагедії). Таким чином демонструвалося, що радянські зразки віншування головного державного свята — демонстрація військової могутності — особливо з огляду на оборонну доктрину і, чесно скажемо, не вельми багатий бюджет, не підходять сучасній Україні. Та настала нова доба. І військовий парад провели. З небаченим доти розмахом. Головною вулицею країни ніжно прокотилися танки — взуті у спеціальні «черевики», аби не псувати асфальт зі свіжою дорожньою розміткою. Усі в країні сущі і поза нею так тим більше мусили бачити: нам є чим захищатися. А військовий оркестр виконав пісню, теж свіжу, написану, схоже, в останні тижні — «Нам є що захищати»...

Простіше пройтися

За повідомленням прес–служби київської підземки, вже за два дні до державного свята (22—23 серпня) можливі деякі обмеження в роботі Київського метрополітену. Станція метро «Вокзальна», де напередодні вихідних та святкових днів традиційно спостерігається збільшення кількості пасажирів, за ситуа­цією працюватиме лише в режимі «вихід». «Усі три ескалатори станції, з метою запобігти великим скупченням людей на платформі, працюватимуть на підйом», — повідомили «УМ» у Київському метрополітені.

Рекордна Євпаторія

Приурочене до Дня Державного прапора дійство над Каламітською затокою у присутності численних городян і відпочивальників мають спеціально зафіксувати представники Книги рекордів України. Полотнище розміром 21,6 на 14,4 метра замайорить над затокою на висоті понад 150 метрів. Таким чином, євпаторійці (ініціатором заходу виступає тутешній виконком) намагатимуться побити власний же минулорічний рекорд.

У погонах і без гумору

Південна Пальміра має намір «потягатися» з Києвом щодо проведення параду. Нехай не за розмахом, на вулицях під час військових заходів буде дещо менша кількість техніки та піших учасників, так різноманітністю. На відміну від столиці, яка географічно не може прийняти парад ВМС України, одесити матимуть можливість оцінити морську міць української держави — біля Практичного причалу пришвартуються кораблі та катери Західної військово–морської бази ВМС України.

Вільні бігуни

На старт сьогоднішнього, вже третього, міжнародного легкоатлетичного пробігу вийде понад сто найсильніших спортсменів Криму, України та близького зарубіжжя, повідомили «УМ» у відділі молоді та спорту Севастопольської міськдержадміністрації.

Танки «помацали» Майдан

Танки «помацали» Майдан

Позавчора чимало киян мали змогу побачити на головній вулиці столиці генеральну репетицію військового параду. Від завтрашнього мілітарі–дійства на Хрещатику четверговий марш військових та бойової техніки відрізнявся лише часом проведення («Булати», «Гради», «Оси» і «Смерчі» рухалися нічним Майданом) та відсутністю Верховного Головнокомандувача. Цікаве спостереження: коли диктор умовно оголосив появу Президента Віктора Ющенка, деякі генерали з президії за звичкою навіть почали озиратися. Вочевидь, забули, що перебувають на репетиції, хоч і генеральній.