Земля не в ілюмінаторі

Міжнародна група вчених планує реалізувати найамбітніший у світі комп’ютерний проект під назвою The Living Earth Simulator («Симулятор живої Землі»). Як повідомляє Бі–Бі–Сі, ця комп’ютерна модель нашої планети отримуватиме та аналізуватиме дані з мільярдів інформаційних джерел, які є в розпорядженні людства, видаючи на їх підставі прогнози не лише про стан погоди, а й, наприклад, про шляхи поширення хвороб чи перспективи економічного розвитку окремих країн та регіонів і світу загалом. Ініціатори проекту стверджують, що за масштабами та значенням для людства він не поступається Великому адронному колайдеру, який має розкрити таємницю народження Всесвіту.

Ще більше катаклізмів і Третя світова

Наміри деяких народних депутатів повністю заборонити діяльність усіляких ворожок, «провидців» та «контактерів із космосом» заздалегідь приречені на поразку. Хоч офіційно, хоч «із–під поли» такі спритники надаватимуть послуги завжди, оскільки в усі віки на них був попит. Ще б пак, адже лоскотати собі нерви, зазираючи в майбутнє чи нібито пізнаючи невідомі широкому загалу істини — це не лише цікаво, а й певним чином корисно для здоров’я. Такий самий терапевтичний ефект мають фільми жахів та особливо популярні останнім часом фільми–катастрофи: спостерігаючи за «страшилками» на екрані, ми даємо вихід своїм реальним страхам та позбавляємося найбільш гнітючих очікувань від непевного майбутнього. Таку лікувально–профілактичну місію беруть на себе і світові ЗМІ, які на початку року залюбки подають прогнози на наступні 12 місяців. Наведемо частину з них.

За законами Хорха

За законами Хорха

Ці кінокадри, мабуть, знають усі: невиспаний штандартерфюрер Штірліц, примруживши очі, веде рівними німецькими дорогами респектабельний ретро–автомобіль, який своїми обрисами та хромованими деталями мав символізувати для радянського глядача водночас розкіш і близький занепад Третього рейху. Логотип машини радянського супершпигуна, на відміну від транспортного засобу його колеги Джеймса Бонда, великим планом не показують — зі зрозумілих причин. Але ті, хто цікавиться, знають: Штірліц, хоча й не усамітнювався з розкішними дівчатами, як його кіношні колеги, але їздив на «Хорху–853». Автомобільні естети називають цю модель найкрасивішою машиною передвоєнних років.

На захист «сильних» від утисків «слабких»

На захист «сильних» від утисків «слабких»

«УМ» уже повідомляла про «швейцарський матріархат»: у цій країні жінки займають усі головні державні федеральні посади та становлять більшість в уряді. Але на всяку дію має бути протидія. 30 жовтня у Швейцарії відбувся перший у світі антифеміністський з’їзд, повідомляє швейцарська інформагенція swissinfo.ch. Місце його проведення засекречене. Організатори спочатку планували провести з’їзд цілком відкрито — у комунальній залі міста Уйтікон, кантон Цюрiх, але проти такого заходу рішуче виступили активістки феміністських організацій, які вийшли на маніфестацію та обвішали стіни міста листівками iз закликом не допустити такого з’їзду. Тодi антифеміністи вирішили провести свій одноденний з’їзд таємно. Кожен зi 150 делегатів мав заплатити за участь у цьому зібранні 55 швейцарських франків, i йому разом iз чеком вручали повідомлення про місце проведення з’їзду, на який запросили i 30 журналістів для висвітлення проблем антифеміністського руху.

Міккі Маус вирушає на Багами

Міккі Маус вирушає на Багами

Минулої суботи з німецької судоверфі «Маєр Верфт» у Пепенбурзі спустили на воду найновіший круїзний корабель корпорації Уолта Діснея Disney Dream («Мрія Діснея»). Уже в морі проведуть остаточні оздоблювальні роботи та перші випробування корабля, який є найбільшим iз будь–коли збудованих у Німеччині. «Мрія Діснея» має 14 палуб і може брати на борт чотири тисячі пасажирів, яких обслуговуватиме команда iз 1458 осіб. Довжина корабля становить 340 метрів, а вантажопід’ємність — 128 тис. тонн, повідомляє портал disney.go.com. Після завершення всіх робіт у Німеччині корабель ще цього місяця відбуде спочатку до Голландії, а вже звідти — до порту прописки Канаверал, у Флориді.

Боже, і Він також?!

Недільна проповідь 31 жовтня в одній iз церков Південно–Африканської Республіки мало не закінчилася бійкою, коли проповідник в кiнцi заявив пастві, що Ісус Христос був ВІЛ–інфікованим. Відомо, що християнство в Африці набирає різних форм і грішить «вольностями», не припустимими в Європі чи інших країнах iз глибокими християнськими традиціями. Але назвавши Ісуса ВІЛ–інфікованим, проповідник Ксолау Скосану перейшов усi межi, і його слова тепер коментують не лише в Африці. Однак автор інформує що блюзнірства не вбачає нічого поганого в тому, що показує християнського Бога розбещеною та розпусною особою.

Ай–ай–ай, заробили мільярди

Ай–ай–ай, заробили мільярди

Якщо комусь у цьому світі й невідомо, що таке економічна криза, то це засновнику і генеральному директорові корпорації Apple Стіву Джобсу. Поки інші компанії затягували пояси, підраховуючи збитки, «епплівці» розробляли, рекламували і продавали свої «айфони» та «айпеди». У тих країнах, де їх узагалі продають, на придбання плаского телефона–екрана iPhone та планшетного ноутбука iPad треба записуватися в чергу, попри те що практична цінність цих дівайсів у кращому разі така сама, як у їхніх технологічних попередників та аналогів, а ціна при цьому удвічі–втричі вища.

Чому не кожен любить чарку

Американські вчені виявили антиалкогольний ген, здатний уберегти людину від пияцтва. Таку хорошу новину повідомило цього тижня Бі–Бі–Сі. Гірша новина — те, що такий ген присутній в активному стані в організмі лише 10—20 відсотків представників роду людського. Але хай там як, а активізація такого гена в організмах решти людей здатна спричинити повну відмову від алкоголю.

Весь «прикид» в одному флаконі

Весь «прикид» в одному флаконі

«Сидить, мов намальований». Якщо раніше цю метафору застосовували до добре припасованого одягу, то тепер вона набуває прямого значення — завдяки британським ученим, які розробили нову революційну технологію «спрей–он», або «одяг–аерозоль». Завдяки винаходу науковців стати ткачем, дизайнером і кравцем «в одному флаконі» зможе кожен, усього лише розпиливши з балончика на шкіру спеціальний спрей. Під дією температури тіла «фарба» за лічені хвилини перетворюється на тканину, яка бездоганно облягає контури фігури, не маючи при цьому жодних швів. Унікальна технологія може не лише здійснити революцію у світі моди та легкої промисловості, а й полегшити страждання хворих, які нині змушені терпіти болючий процес накладання важких пов’язок на рани та опіки.

Ольвія — значить щаслива

Ольвія — значить щаслива

Величні пологі пагорби, вкриті степовими квітами і духмяним полином. До них підступає подібний до моря лиман Дніпра і Бугу. Колись цими просторами гасали леви і леопарди, вепри, олені й тури. Їхні кістки досі знаходять археологи на місці античної колонії, центром якої було місто–держава Ольвія. Вона проіснувала тисячу років. Сьогодні це чи не єдине у світі античне місто, яке під землею збереглося в первозданному вигляді. Адже «завмерло» у IV столітті, і відтоді його не перебудовували. Ольвія не мала більш пізнього середньовічного нашарування. Її давньогрецькі старожитності збереглися краще, ніж у самій Греції. Ольвія може стати пам’яткою світового значення і посісти гідне місце у списку культурної спадщини ЮНЕСКО — якщо буде затверджена відповідна державна програма збереження і популяризації цієї самобутньої історичної перлини.