Новий рік.­ Дубль другий, китайський

Ні, не одні лише українці вміють довго віддаватися новорічним святам і проводити в гулянках майже місяць — від «католицького» Різдва до Водохреща. Китайці, народ трудолюбивий і дисциплінований, безоглядно гуляють свій Новий рік два тижні. Почали позачора, а закінчать через 15 днів. Фінальним спалахом стане Свято ліхтарів. Цього разу новоріччя особливе, адже дракон вважається у країні «твариною» священною, це символ мудрості, а не зла (як уявляється ця істота у західній ментальності), він зверхник над усіма іншими символами місячного календаря. Рік Дракона приносить успіх, вважають забобонні китайці, але водночас і пророчить катаклізми.

Дракон по–львівськи

Феєричне шоу і водіння драконів «у народ» відбулося у Львові. Культурно–дослідницький центр «Ланьхва» зібрав китайців, які не мають можливості у дні свого Нового року відвідати батьківщину, і провів справжнє свято, яке за видовищністю (принаймні, так здавалося львів’янам) не поступалося тим святкуванням, що відбуваються у Піднебесній.

Женевський час

Женевський час

Про Женевський міжнародний автосалон знають усі. Але в цьому милому швейцарському місті відбуваються й не менш поважні виставки годинників. Салони виробів від майстрів часу різні, з відмінними концепціями й шанувальниками. Об’єднують три одночасні виставки високий смак виробників і покупців, висока надійність унікальних хронометрів... і високі ціни.

Китайці перебираються в міста

Уперше в історії Китаю кількість міського населення перевищила кількість сільського. Такі дані оприлюднило Державне статистичне управління КНР, яке публікує низку звітів про стан справ у найбільш заселеній країні світу. Згідно з цією статистикою, впродовж минулого року городян у Китаї стало більше на 21 мільйон осіб. На початок 2012–го у містах мешкало 690,56 мільйона китайців, що становить 51,27% від усього населення Піднебесної. Натомість кількість сільських мешканців скоротилася до 656,56 мільйона. Загалом, населення Китаю за минулий рік зросло на 6 мільйонів 440 тисяч і на початок цього року становило 1,34 мільярда осіб. Із них близько мільярда — люди працездатного віку, від 15 до 64 років.

У стародавньому Єгипті були свої «поп–зірки»

Єгипетські та швейцарські археологи, працюючи над консервацією археологічних пам’яток у Долині Царів поблизу єгипетського міста Луксор, випадково зробили унікальну знахідку. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, науковці виявили могилу співачки, яка мешкала в часи правління 22–ї династії фараонів (приблизно 945—712 рр. до нашої ери). Судячи з напису на надгробку, красуня (негарних до такої високої місії не допускали) Нехмес Бастет співала у Карнакському храмі гімни на честь бога Амона Ра і була дочкою його верховного жерця.

Як заплетуть усе «сталевим» павутинням...

Науковці з університету американського штату Вайомінг створили новий вид генетично модифікованих шовкопрядів, здатних виробляти надміцні волокна. Як повідомляє в останньому номері науковий двотижневик PNAS, група біологів під керівництвом професора Дона Джарвіса мала на меті отримати такий матеріал, який за своїми властивостями не поступався б «павучому шовку».

А ти здав тару?

А ти здав тару?

Людство може захлинутися в пластиковому смітті — матеріалі, який так само, як і радіаційні компоненти, роз­кладається у ґрунті тисячоліттями. Розумна і більш далекоглядна частина світу вже почала боротьбу. Про запровадження системи для заохочення громадян здавати пляшки з–під випитої коли чи соку дискутують нині у Польщі.

В’єтнам — і нам і не нам

В’єтнам — і нам і не нам

Площа В’єтнаму становить усього пів–України, а його економіка розвивається настільки динамічно, що країна стала одним із найбільших у світі експортерів рису, кави, каучуку, морепродуктів, чаю, екзотичних фруктів, нафти–сирцю. Незабаром наші держави відзначать двадцятиліття співробітництва. Ось–ось має відкритися прямий авіарейс між Києвом та Ханоєм, що значно полегшить життя не тільки політикам, а й бізнесменам і туристам. Уже окреслені програми в економічній, гуманітарній, культурній та туристичній сферах, які спрямовані на інвестиційний курс. В’єтнамці сподіваються на співпрацю з Україною в галузі енергетики, IT–технологій, освіті, залишаючись при цьому країною полум’яних революціонерів, чий лідер Хо Ши Мін зустрічається на портретах як у кожному офіційному кабінеті, так і приватному магазинчику чи поруч із Буддою в культовій пагоді. Сьогодні В’єтнам дедалі більше приваблює інвесторів.

Сяяла собі ялиночка

Сяяла собі ялиночка

Уже 20–й рік поспіль відома австрійська компанія Swarovski AG випускає до різдвяних та новорічних свят спеціальну серію ялинкових прикрас із кришталю. З нагоди круглої річниці швейцарські ювеліри (виробничі потужності фірми розташовані у Швейцарії) виготовили особливо розкішну зірку, яка прикрасила верхівку головної ялинки США біля Рокфеллер–центру у Нью–Йорку. Урочиста церемонія запалення різдвяного дерева, на якому сяятиме понад 30 тисяч вогників, відбулася вчора увечері (сьогодні вранці за київським часом).

Ватикан проти «Бенеттона»

Ватикан проти «Бенеттона»

Відома італійська фірма «Бенеттон», знана не лише якісним одягом, а й оригінальною та дещо провокативною рекламою, цього разу дещо передала куті меду. Традиційно у своїх рекламних кампаніях бренд обігрує гасло «Об’єднані кольори «Бенеттона» — заклик до расової терпимості й рівності. Серед найвідоміших плакатів цієї серії — негр, який палко цілує блакитнооку білявку, чорний жеребець, який спарюється з білою кобилою тощо.