«Насправді ми різні народи...»

«Насправді ми різні народи...»

Ми вже домовилися з тобою не обговорювати політичних тем. Та я й не збираюся. Важко сперечатися з людьми, які цілком серйозно стверджують, що Україна сама бомбардує свої міста й села. Вбиває своїх дітей, заливає водою свої шахти, аби потім купувати вугілля в Південній Африці.

Давайте вже нарешті будувати

Давайте вже нарешті будувати

Щоб стати на ноги, Україна повинна відмовитися від багатовекторності ціннісних орієнтацій, позбавитися постколоніальних рудиментів, викохати харизматичного лідера. На цьому наголошується в колективній монографії «Українство у світовому цивілізаційному процесі», яку готує до друку Центр.

«ДНР» як «Ісламська держава»: хто замовляв джихад?

«ДНР» як «Ісламська держава»: хто замовляв джихад?

Не так давно «Вашингтон пост» писала: «Битва за Україну — це не лише випробування сили волі регіонального масштабу. Це зіткнення за майбутнє Європи та за роль Росії у цьому майбутньому. Ортодоксальні слов’янофіли, такі як Путін, виступають за відродження російського імперіалізму, який прагне встановити панування над сусідами, затвердити свою сферу впливу в Східній Європі і на Балканах, а також підірвати владу і вплив Америки за кордоном.

Пані та мсьє

Пані та мсьє

Наталія та Ібрагім Аадді викладають іноземні мови в Полтавському міському ліцеї № 1. Мсьє Ібрагім (так називають його учні) — французьку, а пані Наталія — англійську (до того ж є заступником директора з навчально-виховної роботи).

...І хмарочоси замість халуп

...І хмарочоси замість халуп

Нині, після кривавих потрясінь, Україна стала перед вибором: нові майдани чи перехід до цивілізованого способу життя. Однак прірва, в яку загнали країну попередня влада та різного штибу партії і партійки, така глибока, що вибратися з неї буде непросто.

Ліна Татарашвілі: Пишаюся, що в мене дві Батьківщини

Ліна Татарашвілі: Пишаюся, що в мене дві Батьківщини

Унаслідок політики вимішування «єдиного радянського народу» чимало наших співвітчизників опинилися в різних точках «шостої частини Землі». Зокрема і в Грузії. Ті, хто залишився там після розпаду СРСР, не шкодують. Та з Україною поривати зв’язків не хочуть. Більше того — стають популяризаторами української культури в Грузії.

Нижче падаєш — вище опинишся

Єдина європейська валюта невблаганно котиться донизу. І якщо нам за стрімкою девальвацією гривні цього не помітити, то на гаманцях європейців «схуднення» євро вже позначається. Однак те, що видається негативом обивателю, з точки зору економіки може бути позитивом. Як стверджує в аналітичному матеріалі на цю тему «Німецька хвиля», девальвація європейської грошової одиниці неминуча і для єврозони — бажана.

«Ми після війни стали справжніми грузинами»

«Ми після війни стали справжніми грузинами»

У серпні ми з дочкою мандрували Грузією. Побачивши на моєму рюкзаку український прапорець або почувши, що ми спілкуємося українською, грузини відразу починали розмову про Україну й російську агресію. «Ми це все самі пережили зовсім недавно», — казали вони.

«У Киргизстані прийнято закон, за яким під час виборів трансляція новин iз російських телеканалів припиняється»

«У Киргизстані прийнято закон, за яким під час виборів трансляція новин iз російських телеканалів припиняється»

Ілля Лукаш у Киргизстані мав прізвище Лукашов — його дід, переїхавши з України до Сибіру, доточив до прізвища -ов, щоб «не виділятися». Бабця Іллі родом із Поділля, навпаки, намагалася говорити серед киргизів не російською, а українською, причому вивчила дві основні мови на півдні країни — киргизьку й узбецьку, від неї Ілля перейняв основу мови.

Оборона на чолі з Сірано

Керівництво Християнсько–демократичного союзу — Чехословацької народної партії прийняло пропозицію увійти до складу нової лівоцентристської коаліції та уряду, обійнявши три міністерські пости. Так покладено край політичній невизначеності в Чехії після парламентських виборів, що відбулися наприкінці жовтня й не виявили однозначного переможця.