Жертви із тавром зрадників

Жертви із тавром зрадників

У Радянському Союзі цих людей називали зрадниками і карали за роботу на економіку ворога. Самі колишні остарбайтери воліли не афішувати свого минулого. Незалежна Україна пройшла довгий шлях до того, щоб визнати остарбайтерів невинними жертвами Другої світової.

День білої тростини

День білої тростини

Віднедавна слово «інвалід» у нас визнано нетолерантним, майже лайливим. Натомість пропонується говорити «люди з особливими потребами». За логікою речей, якщо держава проголошує такі зміни, вона готова ці особливі потреби задовольнити.

Багатоквартирні будинки стають ласим шматком

Багатоквартирні будинки стають ласим шматком

1 липня мешканці багатоповерхівок повинні були стати юридичною особою, організувавши ОСББ — об’єднання співвласників багато­квартирних будинків. ЖЕКа повинні були передати будинки на баланс цих об’єднань і зійти зі сцени.

Теги: Україна

Хто отримує призначену вам субсидію?

Хто отримує призначену вам субсидію?

Мешканка Київщини звернулася до «Київобленерго» із запитанням: чому їй виставляють тисячні борги за спожиту електроенергію, якщо вона щомісяця акуратно оплачує рахунки? Виявилося, що понад два роки її субсидія на оплату електроенергії перераховувалася невідомо кому. Зараз жінка добивається повернення своїх грошей.

Давайте вже нарешті будувати

Давайте вже нарешті будувати

Щоб стати на ноги, Україна повинна відмовитися від багатовекторності ціннісних орієнтацій, позбавитися постколоніальних рудиментів, викохати харизматичного лідера. На цьому наголошується в колективній монографії «Українство у світовому цивілізаційному процесі», яку готує до друку Центр.

Комуністи не пройшли. І не пройдуть?

Комуністи не пройшли. І не пройдуть?

Формально ми маємо наступне. Комуністи не пройшли до Верховної Ради, і Петро Порошенко у своєму зверненні до народу назвав цей факт результатом народного суду, вище якого, мовляв, є лише суд божий. Дуже пафосно, але не хочеться думати, що ці слова від Президента означають необов’язковість заборони КПУ в судовому порядку.

Війна з Росією не закінчиться ніколи

Війна з Росією не закінчиться ніколи

Журналісти й експерти вже давно назвали війну на сході України нетиповою і нестандартною. Відтак і філософія цієї війни повинна мати свої особливості.

Про них журналіст «УМ» вирішив поговорити з філософом Юрієм Лободою, чия докторська дисертація так і називається — «Філософія війни».

Мирослав Попович: Якщо я міг зробити і не зробив — мені нема прощення

Мирослав Попович: Якщо я міг зробити і не зробив — мені нема прощення

Сьогодні Україні дуже тяжко: економіка й соціальна сфера балансують над прірвою, сама наша державна суверенність під загрозою. Слава Богу, ми спромоглися у першому турі обрати Президента, почався процес оновлення влади. Все більш реальною стає перспектива дострокових парламентських виборів. Політики, яких ми вже привели до влади і яких ще приведемо, повинні мати громадянську мужність, щоб врятувати країну. А ми усі повинні будемо підставити їм плече, бо це наша країна. Іншого виходу в нас немає, вважає директор Інституту філософії НАН України.