Давайте вже нарешті будувати

Давайте вже нарешті будувати

Щоб стати на ноги, Україна повинна відмовитися від багатовекторності ціннісних орієнтацій, позбавитися постколоніальних рудиментів, викохати харизматичного лідера. На цьому наголошується в колективній монографії «Українство у світовому цивілізаційному процесі», яку готує до друку Центр.

Комуністи не пройшли. І не пройдуть?

Комуністи не пройшли. І не пройдуть?

Формально ми маємо наступне. Комуністи не пройшли до Верховної Ради, і Петро Порошенко у своєму зверненні до народу назвав цей факт результатом народного суду, вище якого, мовляв, є лише суд божий. Дуже пафосно, але не хочеться думати, що ці слова від Президента означають необов’язковість заборони КПУ в судовому порядку.

Війна з Росією не закінчиться ніколи

Війна з Росією не закінчиться ніколи

Журналісти й експерти вже давно назвали війну на сході України нетиповою і нестандартною. Відтак і філософія цієї війни повинна мати свої особливості.

Про них журналіст «УМ» вирішив поговорити з філософом Юрієм Лободою, чия докторська дисертація так і називається — «Філософія війни».

Мирослав Попович: Якщо я міг зробити і не зробив — мені нема прощення

Мирослав Попович: Якщо я міг зробити і не зробив — мені нема прощення

Сьогодні Україні дуже тяжко: економіка й соціальна сфера балансують над прірвою, сама наша державна суверенність під загрозою. Слава Богу, ми спромоглися у першому турі обрати Президента, почався процес оновлення влади. Все більш реальною стає перспектива дострокових парламентських виборів. Політики, яких ми вже привели до влади і яких ще приведемо, повинні мати громадянську мужність, щоб врятувати країну. А ми усі повинні будемо підставити їм плече, бо це наша країна. Іншого виходу в нас немає, вважає директор Інституту філософії НАН України.