Хата «від фрау Меркель»

На околиці Харкова з’явилося перше модульне містечко, що отримало назву транзитних будиночків «від фрау Меркель», оскільки зведені вони завдяки німецькому благодійному проекту. На досить компактній території перших мешканців прийняли сто житлових модулів, три гуртожитки, господарський вузол та адміністративний блок.

Чорна смуга «Південмашу»

Чорна смуга «Південмашу»

Лихоманити «Південний машинобудівний завод» почало ще з розвалом Радянського Союзу. Адже крах агресивної супердержави поступово зняв потребу у профільній продукції підприємства — ракетах стратегічного призначення. Затіяна було переорієнтація на космічну та іншу мирну тематику виявилася доволі тернистою.

Підступна груба

Біда сама не йде, а ще за собою веде. Ця народна приказка обернулася трагічною реальністю, яка шокувала жителів Чигирина. Саме тут у вівторок вранці у приватному будинку по вулиці Богдана Хмельницького було виявлено тіла трьох людей — 64-річного Володимира Бучарського, його 58-річного брата Віктора та цивільної дружини останнього Галини.

Як Львову «обрізали» крила

Як Львову «обрізали» крила

Ще в 2005 році державне авіапідприємство «Львівські авіалінії» було успішним та процвітаючим. Підприємство мало два десятки літаків, які здійснювали пасажирські й вантажні перевезення, там працювало 150 професійних льотчиків і більше сотні обслуговуючого персоналу. Крім того, були склади з усім необідним обладнанням.

Ми всі — наші

Ми всі — наші

Що для вас — Херсонщина? Яка найперша асоціація? Так, Асканія-Нова, червонощокі помідори та величезні кавуни у другій половині літа, від яких ніби віє розслаблюючою спекою... Мій найвиразніший сьогоднішній спогад про Херсонщину — траса, якою ми їдемо в наповненому автобусі. Холодний вітер за склом і протитанковий рів уздовж дороги.

Місто героїв

Місто героїв

Перед туристами з усіх кінців світу Івано-Франківськ, закритий колишньою радянською владою для в’їзду іноземців (нібито задля збереження секретів оборонної промисловості), відкрився два десятиліття тому. З того часу до його назви додалося чимало вишуканих епітетів. І цілком заслужено.

Квартирне питання

Квартирне питання

Сумнозвісна фраза булгаковського Воланда про те, як псує людей квартирне питання, мимоволі спадає на думку, коли дивишся на ставлення нової «кримської влади» та їхніх російських кураторів до родин українських офіцерів, які лишилися вірними присязі. Останні ж постали перед реальною загрозою в один момент опинитися просто на вулиці без даху над головою.

«Нi дня без експоната»

«Нi дня без експоната»

Нащадок запорозьких козаків Григорій Гуртовий пережив Голодомор, поневірявся три роки в німецькому концтаборі, а повернувшись, мусив утікати з дому від голоду в 1947 році. Прихистив його Волинський край, який став для історика рідним, і дослідженню історії якого він присвятив усе життя.

«Не забувайте, що я працюю не для себе, а для Вітчизни!»

«Не забувайте, що я працюю не для себе, а для Вітчизни!»

До революції в Києві, на тодішньому Бібіковському бульварі (нині — бульвар Шевченка), на місці, де нині стоїть пам’ятник Миколі Щорсу на коні, був пам’ятник графу Олексію Бобринському, натхненникові й організатору спорудження в Києві залізниці.

Мороз i сонце — день жахливий

Хтозна, чим би закінчився похід на Дніпро для одного з черкаських рибалок, якби небайдужі не повідомили працівникам обласного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій про зграю лебедів, що замерзає у Липівському заказнику на Дніпрі.