Обплетені Плющем

Сьогодні Верховна Рада повертається до пленарних засідань. І знову поновлює спроби обрати спікера. На вчорашньому брифінгу віцеспікер Микола Томенко заявив, що програмамаксимум — обрати Голову у вівторок, програмамінімум — здійснити це до кінця тижня.

Не женіть Юлю, що дари приносить

Останні гіркі образи «Нашої України» на Блок Тимошенко, пов'язані із підтримкою БЮТ закону про Кабмін, загальмували природний процес поновлення співпраці цих фракцій. Позавчора ввечері лідери «НУ» і БЮТ — В'ячеслав Кириленко і Юлія Тимошенко — підписали спільну заяву про спільну опозиційну діяльність у Верховній Раді. Однак уже вчора вранці знайшлося чимало «нашоукраїнців», які заявили, що не уповноважували свого парламентського лідера на кроки щодо зближення з БЮТ. «У фракції «Наша Україна» триває дискусія на тему можливої співпраці з Блоком Тимошенко», — резюмувала для ЗМІ депутатка Ксенія Ляпіна.

Многая літа Командирові

Многая літа Командирові

Останньому головкомандиру Української Повстанської Армії через кілька місяців виповниться вже 94 роки. Попри поважний вік, Василь Кук залишається у строю: мислить світло, коментує соціально-політичні події, добре пам'ятає буремні роки середини минулого століття. Однак зараз він перебуває на «постільному режимі».

«НУ», ще подумаємо?

«НУ», ще подумаємо?

Політичні матерії - дуже приблизні. Тут від дружби до ворогування, від бійки до панібратства ще менша дистанція, аніж від ненависті до любові. У цьому ми за останній рік переконалися безліч разів - на горезвісних «коаліціадах». Тож не дивно, що громадськість наразі не сприймає рішення «Нашої України» про перехід в опозицію за остаточне.

300 тисяч гривень від Луценка

Міністерство внутрішніх справ виділяє 300 тисяч гривень для винагороди тим громадянам, які допоможуть правоохоронцям знайти підпільні друкарні, де виготовляють незаконні агітаційні матеріали, ба навіть підробляють виборчі бюлетені. Про це, перебуваючи у Харкові, повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Він також обіцяв, що грошові премії отримують і ті, хто допоможе відшукати склади «чорного піару» або сприятиме виявленню будь-яких фальсифікацій під час виборів.

Перший зійшов

Політична партія, очолювана аутсайдером президентських перегонів Юрієм Збітнєвим, вирішила зійти з виборчих перегонів. Таке рішення було прийняте на позачерговому з'їзді «Нової сили».
Невідомо, що насправді стало причиною такого кроку (лихі язики кажуть, що усвідомлення примарності своїх шансів), але «силачі» наостанок вирішили грюкнути дверима і звинуватили владу в організації нечистих виборів. «Кампанія 2006 року проходить із численними порушеннями українського та міжнародного права», — зазначили в заяві члени «Нової сили».

Переговори-недоговори

Переговори-недоговори

Судячи з оптимістичних повідомлень зі штабів кількох блоків, перемовини між «помаранчевими» щодо нового об'єднання дещо просунулися вперед. Справа вже дійшла до створення робочої групи, основним завданням якої стане підготовка тексту договору. «У результаті засідання, — розповів у четвер нардеп Ігор Осташ від блоку «Пора»-ПРП, — було прийнято за основу узгоджений кількома учасниками текст угоди. Робота групи продовжиться у п'ятницю й буде акцентована на редагуванні тексту документа».

Розбитим глечикам клей заважає?

Як розповів керівник юридичної служби «Нашої України» Роман Зварич, протягом найближчих днів має бути підписана угода про створення коаліції демократичних сил. Переговори на цю тему тривають уже кілька тижнів. Інформація щільно тримається у шухлядах круглих столів, і про перебіг перемовин можна судити хіба що з настрою «міжусобних» заяв політиків.

Без компромату

Голова Служби безпеки України Ігор Дріжчаний вважає, що головним завданням СБУ є створення сучасної, потужної, мобільної структури європейського типу, здатної швидко i адекватно реагувати на виклики та загрози, які нині постають перед державою. Про це Дріжчаний сказав на засіданні колегії СБУ, присвяченій результатам її оперативно-службової діяльності минулого року та шляхам подальшого розвитку служби.