Більшість єднається раз, більшість єднається два...

Більшість єднається раз, більшість єднається два...

Попри те, що в опозиції не вийшло стримати владний таран, який почав ламати двері української Конституції, «трійці» («НУ», БЮТі та СПУ) вдалося продемонструвати свою силу включно зі здатністю ефективно діяти разом. Звісно, для такої сили потрібно організувати протидію. Принаймні для того, аби показати суспільству, що пропрезидентська більшість не менш цілісна, ніж опозиція. Відтак учора керівники фракцій і груп більшості підписали документ, згідно з яким домовилися про створення на базі цієї більшості коаліції.

Гра не в жарти

Останнім часом пристрасті навколо того, що Олександр Омельченко начебто незаконно перебуває на посаді голови КМДА, здавалося б, вщухли. Боротьба із політичної площини перейшла на поле Феміди: «справа Омельченка» розглядається у Конституційному Суді, а в майбутньому, мабуть, буде і у Верховному. Очікується, що КС своє рішення оприлюднить або наприкінці цього, або на початку наступного року, хоча подання Президента й 56 нардепів щодо правомірності роботи Сан Санича главою столичної адміністрації після досягнення ним 65-річного віку перебуває в руках конституційної Феміди уже три місяці. Факт такої затримки дуже обурює Олександра Омельченка. Позавчора на засіданні сесії Київради він несподівано заявив, що може подати у відставку з посади глави КМДА. «Не завершать [розгляд справи] цього року — подам у відставку офіційно. У жарти не граємо», — цитують слова Сан Санича «Українські новини». Невідомо, хто у цій справі «грає у жарти», проте позавчора під вечір Омельченко мав зустріч із Президентом, на якій, вочевидь, «проблему-65» обидва працюючі пенсіонери не оминули.

«Вони сказали, що завезуть мене до лісу і поховають живцем»

Фраза, винесена в заголовок цієї замітки, є ключовою у рекламному матеріалі, котрий минулої п'ятниці опублікувала впливова газета «Нью-Йорк таймс». Ця реклама (а точніше, антиреклама, бо має жорстку спрямованість проти Віктора Медведчука) займає в номері американського тижневика цілу шпальту, що, за оцінками інтернет-видання «Українська правда», обійшлося замовникам приблизно у 50 тисяч доларів США.

В.П.П. без НДП?

Як уже писала «УМ», після минулотижневого виходу із фракції Народно-демократичної партії Олександра Карпова над «двічі народними» нависла загроза розпаду. Чотирнадцятим (а саме стільки потрібно для існування фракції) нардепом від НДП є «злісний сумісник», міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов, якого регламентний комітет рекомендує позбавити мандата в судовому порядку. Нещодавно Толстоухов заявив, що «не тримається за мандат», а хоче максимально відстрочити складення своїх депутатських повноважень, аби пролонгувати діяльність НДП.

«Разом» із «реформами» — до єдиної партії

Минулої суботи головна рада партії «Реформи і порядок» підтримала меморандум про поглиблення співпраці депутатської групи ПРП, котру очолює Віктор Пинзеник, із депутатською групою «Разом», лідером якої є Микола Мартиненко. Найцікавішим нюансом взаємодії обох парламентських сил, що входять до фракції блоку «Наша Україна», стане створення в перспективi єдиної політичної партії. Найвищий керівний орган ПРП доручив відповідній робочій групі підготувати план подальших дій, зокрема запланувати організацію об'єднавчого з'їзду.

ЄЕПнемось на одну п'яту бюджету!

Хоча від дня підписання в Ялті президентами України, Російської Федерації, Білорусі та Казахстану угоди про створення Єдиного економічного простору минуло вже кілька місяців, наша влада до цього часу не здійснила фінансово-економічного обгрунтування зиску від вступу України в ЄЕП. Водночас, за словами голови парламентського Комітету з питань євроатлантичної інтеграції і голови Народного руху Бориса Тарасюка, цим обгрунтуванням зайнявся міністр економіки в уряді Прем'єра Леоніда Кучми Володимир Лановий. За його підрахунками, «від входження до ЄЕП український бюджет щорічно втрачатиме 6-12 мільярдів гривень, а наші підприємства не отримають прибуток від 12 до 20 мільярдів гривень», — заявив Борис Тарасюк на прес-конференції у Львові.

«Принцип доміно» зіграє і в українському парламенті?

Криза у Верховній Раді наразі проходить під акомпанемент згадок про недавнє протистояння на Донбасі, проте згодом може проявити себе у «прокурорській» фазі. Поки що є всі підстави вважати, що поданий Президентом на затвердження шефом ГП Геннадій Васильєв через парламентське чистилище «пройде»: більшість, до складу якої входить більше 226 багнетів, підтримує кандидатуру чинного першого віце-спікера. Інша річ — «пакетне» затвердження його наступника на посаді, що обіцяє проходити із надзвичайним шумом. Адже новий рядок у трудовій книжці Васильєва цілком спроможний потягти за собою «ротацію» й іншого заступника Голови — «вигнаного» з СДПУ(о) Олександра Зінченка. На вчорашній прес-конференції Ющенко, Тимошенко та Мороз навіть припустили, що Банковій заманулося провести повну ротацію у парламенті, тому вона й провокує блокування роботи ВР.

Медведчуківський контингент прикриє «Континент»?

Днями гендиректор радіостанції «Континент» Сергій Шолох заявив, що від «людини, ім’я якої я не можу називати», проте котра варта довіри, до нього надійшла інформація про те, що керівництво Адміністрації Президента начебто «віддало силовим органам, структурам Держкомзв'язку та податковим органам негласне розпорядження вжити невідкладних заходів для припинення мовлення «Континенту». «Податківці, мабуть, блокуватимуть рахунки моєї організації, другі — відімкнуть «Континент» від частоти, на якій він веде мовлення. Не знаю, як зі мною боротимуться силовики», — зазначає Шолох.

Нема контакту? Буде скандал!

Однією з найпопулярніших тем у випусках новин телебачення наприкінці минулого тижня став «генпрокурорський скандал»: голова Координаційного комітету з боротьби з корупцією та оргзлочинністю при Президенті Ольга Колінько звинуватила Генерального прокурора Святослава Піскуна у тому, що він «покриває» бізнес двох своїх родичів. Судячи з того, скільки часу виділили деякі телеканали на довгі «до непристойності», як для новиннєвих програм, сюжети про цю «резонансну справу» та на демонстрацію прес-конференції головної «обвинувачки» найпершого прокурора держави, без сумнозвісних «темників» тут не обійшлося.