«Прихватизатори» — на гачку?

«Прихватизатори» — на гачку?

Проти колишнього керівника Фонду держмайна Михайла Чечетова, вірогідно, порушено карну справу. Про це в коментарі газеті «Коммерсант-Украина» заявила керівниця ФДМУ Валентина Семенюк. «Проти пана Чечетова порушено кримінальну справу на основі того, що він з'явився з повинною, — зазначила головний «завгосп» України. — В рамках цієї справи є безліч епізодів. Додаткова інформація, яка зараз зійшла на поверхню, буде розглядатися безпосередньо Генеральною прокуратурою».

15-річні WWW

Цими днями інтернет святкує своє 15-річчя. Саме в листопаді 1990 року американські вчені на чолі з Тімом Бернерсом-Лі запровадили технологію World Wide Web («Глобальна світова мережа»). Звичайно, інтернет почав зароджуватися значно раніше — його «прототипами» є під'єднання військових, а потім і звичайних комп'ютерів, однак сучасна історія «світового павутиння» почалася якраз 15 років тому. Тоді була запропонована система «відкритого коду», яка дозволила отримувати інформацію, всього лише набравши у віконечку потрібну адресу інтернет-сторінки. Це й дозволило зробити «nеt» більш доступним, нині вихід до нього має кожен десятий мешканець планети.

Опозиція в опозиції?

Після того, як Партія регіонів підписом лідерки свого парламентського представництва Раїси Богатирьової долучилася до Декларації про єднання, яку ініціював Президент України Віктор Ющенко, багато хто припустив, що це — один із перших кроків «регіоналів» з опозиційного флангу на більш поміркований і ближчий до влади. Вочевидь, «Регіони» одразу зметикували, що такий крок загрожує втратою рейтингу, і виступили з численними заявами про те, що підпис — ніяк не доказ того, що партія підтримує курс нової влади.

Як розгорталася «контрреволюція»

Екс-радник Віктора Ющенка та радник екс-Прем'єра Юлії Тимошенко Олег Медведєв вважає, що леді Ю. було відправлено у відставку внаслідок проведення спеціальної операції. «Це схоже на банальну сплановану контрреволюцію», — зазначив політолог і політтехнолог на вчорашній прес-конференції в офісі рідного сайту «Оглядач».

«Г...но» від екс-президентів

«Г...но» від екс-президентів

Колишній Президент Леонід Кучма на людях з'являється мало. Ціле літо він відпочивав, засмагав на Сардинії, навіть не зміг викроїти зі своїх канікул трохи часу, щоб потрапити на «вечірку», яку з нагоди Дня незалежності в Софії Київській проводив Президент Віктор Ющенко. Зате миттєво вигулькнув із комишів своєї непублічної діяльності і дав прес-конференцію, коли влада встряла у найбільшу після виборів політичну кризу. І одразу взявся... захищати свого наступника на посаді.

Рибачук проти «данайців»

Рибачук проти «данайців»

Прем'єр-міністром України, найімовірніше, стане нинішній в.о. глави уряду Юрій Єхануров. Саме його кандидатуру збирається внести на розгляд парламенту Президент Віктор Ющенко. Про це вчора на своєму першому брифінгу в ранзі держсекретаря повідомив Олег Рибачук, повідомляє УНІАН. Саме Єханурову доручено формувати новий уряд. Хоча Президент подібну пропозицію давав і Юлії Володимирівні. «Така можливість була і у Юлії Володимирівни, — зазначив Рибачук, — просто вона відмовилася. Вона сказала, що для неї це не є прийнятним... Вона сказала: парламент, складно, я цього не можу...».

Це він

Напередодні 16 вересня — п'ятої річниці з дня зникнення редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе — Україна отримала ще одне підтвердження того, що «таращанське» тіло належало журналісту. Це засвідчила чергова експертиза, проведена нещодавно у Німеччині. «Ми підтвердили, що труп, який є,.. є трупом журналіста», — зазначив на вчорашньому брифінгу Генеральний прокурор Святослав Піскун. Керманич відомства на Різницькій уточнив, що експертиза підтвердила, що волосся, яке дала мати покійного Гії, і волосся, виявлене на його светрі, «може належати» Гонгадзе.

«Питання є і, боюся, будуть»

Не виключено, що незабаром колишній Президент України Леонід Кучма знову навідається на допит у Генпрокуратуру. Раніше йому вже не раз доводилося їздити на Різницьку. З ним, нагадаємо, розмовляли про справу Гонгадзе та плівки Мельниченка. Проте було б дивно, якби таємниче, але, якщо вірити Генпрокурору Піскуну, майже розслідуване вбивство редактора «Української правди» було єдиним мотивом до виклику Л.Д. у «силові» коридори. Бо надто великої «кримінальної» слави зажило президентство Кучми. От і міністр внутрішніх справ Юрій Луценко каже, що до Леоніда Даниловича «запитання були, є і, я боюся, ще будуть».

Головне — щоб владний «проектик» сидів

Учора Конституційний Суд оголосив висновки з приводу законопроекту політичної реформи, яку зараз завзято намагаються втілити у життя «більшовики», заручившись підтримкою комуністів та соціалістів. Несподіванки не сталося — «парнокопитний» проект, прийнятий «ручним» голосуванням 24 грудня, з унесеними у нього 4 лютого змінами (вилученням статей про вибори Президента у парламенті та обрання суддів на 10 років) визнано таким, що відповідає Конституції. За це рішення, як повідомляють «Українські новини», проголосувало 13 суддів КС, проти висловились 4.

Журналістів убивають навіть за спорт

Саме так міжнародна організація «Репортери без кордонів» у своєму звіті назвала минулий рік для журналістів. За підрахунками експертів «РБК», у 2003-му по всьому світу загинуло 42 медійники, щонайменше 766 було заарештовано і як мінімум 1460 зазнали нападів або погроз. Такої сумної статистики не було ще з 1995 року, наголошують представники міжнародної громадської правозахисної організації, яку очолює француз Робер Менар.