«А що, вже так роздули?»

Велотрек львівського Спортивного клубу армії, що перебуває на балансі Західного оперативного командування Сухопутних військ України, відмовив блокові «Наша Україна» в наданні приміщення для проведення форуму національно-демократичних сил у місті Лева 1 листопада.

Жорстка рельєфність

Відколи Віктор Ющенко увійшов у публічну політику, його неодноразово критикували за невизначеність та м'якість. Лідер «НУ» парирував ці випади «доброзичливців», приміром, заявляючи перед парламентськими виборами, що поводиться «рельєфно до ситуації». Ситуація ж в українському політикумі постійно загострюється. Певна річ, того ж Ющенка вона змушує реагувати адекватно («рельєфно»), і не тільки у напрямі пожвавлення переговорів з партнерами по опозиції. Відтак днями в інтерв'ю «Німецькій хвилі» В.Ю. зазначив: «Мені здається, що його (Леоніда Кучму. — Авт.) турбує одне — його власне майбутнє. Історія визначить, яке майбутнє це може бути». За словами лідера «Нашої України», «теперішня влада, яка менш як за 360 днів піде у відставку, десять років намагалася всією своєю діяльністю утвердити авторитарну модель управління. Нині ж вона ніби хоче за триста днів провести політичну реформу. Власне вже це викликає питання, чи не закладено тут між рядками кодовий текст, який правдиво пояснює, для чого потрібна ця реформа», мета якої — «зробити все, щоб мінімізувати значення виборів».

Чому в «ментів» очі й вуха великі

Леонід Кучма нарешті закінчує реформу силових відомств. Днями до складу Ради нацбезпеки та оборони, яку віднедавна очолює екс-голова СБУ Володимир Радченко, було введено міністра внутрішніх справ Миколу Білоконя, недавно призначеного міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, нового голову СБУ Ігоря Смєшка, екс-керманича РНБО і нинішнього міністра оборони Євгена Марчука. Компанія, як кажуть поляки, зібралась «вєлька, алє бардзо гонорова».

Дуля від Юлі

Позавчора парламентський Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР прийняв рішення рекомендувати спікерові Володимиру Литвину повернути чергове подання щодо притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності назад у Генпрокуратуру.