Відмовся від пенсії — врятуй економіку!

Міністерство фінансів України підрахувало сукупний державний борг України, який на грудень 2008 року становить 24,121 млрд. доларів США. У листопаді 2008 року цей держборг становив 7506 доларів США, що на 45,2 відсотка менше, ніж зараз.

Кому потрібні діти при капіталізмі?

Найпрестижніший у колишньому СРСР дитячий заклад відпочинку, Міжнародний дитячий центр «Артек», залишився без фінансування. Керівництво «Артеку» побоюється, що через відсутність коштів цей рік може стати останнім для дитячого табору і майже півтори тисячі працівників залишаться без роботи. Аби добитися фінансової підтримки для свого табору, генеральний директор «Артеку» Борис Новожилов оголосив голодування, через що потрапив до реанімації.

Дубина не витримав тиску

Дубина не витримав тиску

Керівник Національної акціонерної кампанії «Нафтогаз Україна» Олег Дубина після серцевого нападу в четвер наразі перебуває в реанімації. Як стверджують лікарі, його життю нічого не загрожує. Але поки що не відомо, коли глава НАКу зможе вийти на роботу.

Підемо попідтинню?

Підемо попідтинню?

Західні спостерігачі за світовою фінансовою кризою та експерти ООН пророчать Україні дефолт, тобто нездатність розплатитися з боргами. Мовляв, серед усіх країн СНД найгірша ситуація — в Україні. За даними економічних експертів ООН, ріст економіки у нашій країні знизився до 2,1%, безробіття збільшилося до 6%, а інфляція залишається на рівні минулого року. На зниження доходності України позначилося також стрімке падіння європейських цін на сталь на 56%. Через це виробництво експортного товару в нас знизилося на 48,8%. Про ризик дефолту також свідчить падіння національної валюти на 40%, а український фондовий індекс за цей час упав на 85%. Експерти ООН також стверджують про існування надмірного зовнішнього боргу України.

Ставка на цибулю

Вирощування овочів та фруктів — чи не єдина галузь в Україні, для якої економічна криза пішла на користь. Девальвація української валюти та вдалий урожай овочів 2008 року в Україні привели до різкого підвищення конкурентоспроможності українських виробників овочів на внутрішньому ринку. І якщо у минулому сезоні Україна активно імпортувала моркву, цибулю, столовий буряк, капусту, то в цьому сезоні українська продукція вже почне виходити на експорт. Із середини січня цього року цікавість до українських овочів почали проявляти імпортери з Голландії, Польщі та Великобританії.

Якби Ноїв ковчег устигли заморозити!..

Якби Ноїв ковчег устигли заморозити!..

Коли ми наливаємо у склянку запашне парне молоко і нарізаємо скибками білосніжне сало, то навряд чи замислюємося над тим, чи вдасться нашим нащадкам через сотні років відчути той самий смак. Адже не знаємо і навіть не уявляємо смак того молока, тієї свинини, тих же курячих яєць, які вирощували і їли наші діди–прадіди. На щастя, сорок років тому вчені Інституту генетики та розведення тварин замислилися над проблемою — і створили банк генофонду порід великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз, птиці, звірів, риби, бджіл та шовкопряду. У 2004 році банк генофонду тварин отримав статус національного.

Рейс на Москву

Рейс на Москву

Чи домовляться сьогодні Володимир Путін з Юлією Тимошенко — не відомо, але Європейський Союз дуже сподівається, що рішення щодо постачання «блакитного палива» до Європи нарешті ухвалять. Аби російській та українській сторонам було легше домовитися, Євросоюз готовий направити на цю зустріч до Москви делегацію високого рівня. Про це заявив журналістам у Брюсселі представник виконавчої влади Єврокомісії Йоханнес Лайтенбергер. На його думку, газова дискусія стосовно постачання російського газу в країни Європи через українські транзитні шляхи і так затягнулася, тому представники країн ЄС планують своєю присутністю на сьогоднішніх газових переговорах підштовхнути дві сторони до прийняття рішення. Як заявив представник ЄС, його керівництво готове звернутися до міністра енергетики Чехії Мартіна Рімана і європейського комісара Андріса Пієбалгса з проханням узяти участь у російсько–українських газових переговорах. «Але за умови, що російський і український керівники будуть цілковито брати участь у ній і мати мандати на ухвалення довгострокового рішення проблем», — наголосив Лайтенбергер.

А я на морі!

А я на морі!

Середину тижня для початку відпустки Володимир Стельмах вибрав не даремно, адже до наступного понеділка він мав би ще більше проблем через парламент. Річ у тім, що вчора депутати Верховної Ради прийняли постанову про внесення змін у постанову «Про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи», за яку проголосували 372 депутати із 442 зареєстрованих. Народні обранці планували закликати Президента України Віктора Ющенка звільнити Володимира Стельмаха з посади задля стабілізації економічного становища в Україні.

Що, гривня, холодно?

Протягом кількох днів Нацбанк продовжує тримати офіційний курс гривні на рівні 7,7 грн. за долар та 10,3 гривні за євро. І це незважаючи на те, що в понеділок торги на міжбанківському валютному ринку завершилися в діапазоні 8,73—8,75 гривні за долар США, 11,62—11,69 гривні за євро.