Металурги вишиватимуть хрестиком?

Металурги вишиватимуть хрестиком?

Економічну кризу в Україні вже почали відчувати не тільки великі бізнесмени, а й пересічні українці, що належать до категорії найманої робочої сили: підприємства масово відправляють своїх людей у відпустки та скорочують робочі місця. Фахівці вважають, що пік безробіття в Україні припаде на грудень нинішнього року, а навесні 2009 не працевлаштованим може бути кожен п’ятий (нині офіційних безробітних — 6,2%). Таку думку, зокрема, висловив голова комітету Верховної Ради з питань праці та соціальної політики Василь Хара.

«Курс» рідкої валюти зросте

Кабінет Міністрів встановив мінімальні ціни на деякі види спиртних напоїв. Нові тарифи на оковиту такі: півлітра горілки коштуватиме 14 грн. із розрахунку по 70 грн. за літр спирту. Пляшка коньяку трирічної витримки коштуватиме 25 грн., із розрахунку по 125 грн. за літр спирту, чотирирічний коньяк — 28 грн. та п’ятирічний — 32 гривні.

«Зелень» не росте

Уперше за останні два тижні, коли долар стрімко зростав, «зеленого» вдалося спинити. Цього вдалося досягти завдяки «силовим» діям Національного банку України і комерційних банків. На позавчорашній вечірній нараді за участю Президента Віктора Ющенка Нацбанк та керівники комерцбанків домовилися про спільні дії з утримання курсу гривні на рівні не вище 6,3 гривні за долар. Про це повідомив журналістам член ради НБУ Василь Горбаль. «Вважаю, що завтра в «обмінниках» ми побачимо дуже оптимістичний курс, — цитує депутата–«регіонала» агенція «Інтерфакс–Україна». Уже вчора в тих обмінних пунктах, де в четвер долар приймали по 6,80 грн., стояла ціна 6,10 і навіть 5,9 гривні.

Чим далі в ліс, тим дорожча сотка

Два роки тому київська пенсіонерка Галина Іванівна, у якої раптом з’явилися «зайві» гроші, вирішила, що найкраще буде інвестувати їх у землю. Жінка отримала дві пропозиції: двадцять соток землі і великий цегляний будинок у селі за 50 кілометрів від столиці чи шість соток землі у дачному кооперативі під Києвом. Галина Іванівна зупинилася на другому варіанті. «Я думала, що за кілька років у мене цю землю із руками відірвуть за будь–які гроші. Тим паче що до дач можна доїхати «маршруткою» — годину, — бідкається пенсіонерка, — а як надумалася продавати, то не можу знайти покупця: люди хочуть мати земельку біля лісу чи річки, у гарному місці подалі від столиці. Ой, треба було в селі ту хату брати».

Проти — і свої, й чужі

«Кабінет Міністрів сьогодні не придатний для роботи. Якщо говорити про антикризову програму, яку запропонував уряд, то сама ідеологія цієї програми неправильна», — так народний депутат від блоку «НУНС» Іван Заєць прокоментував «Україні молодій» позицію своєї фракції щодо урядового проекту антикризових законів. За його словами, «ця програма фактично створює інструмент чергового перерозподілу і грабунку майна — тобто створюється такий механізм, аби мати доступ до банків та управління ними, але не відповідати за наслідки. Тому слід визнати, що на сьогоднішній день не існує такого законопроекту для подолання фінансової кризи, за який могли б проголосувати депутати (інших фракцій, крім БЮТ)».

Кажете, хотіли як краще?..

Президент України висловив своє занепокоєння розвитком економічної кризи в Україні. Головною причиною стагнації економіки він вважає слабку бюджетну політику уряду. Адже суттєве зростання доходів населення, на його думку, не мало жодного економічного обґрунтування. Президент зазначив, що при подоланні інфляції, яка вже досягла рівня 16%, свій тягар відповідальності уряд переклав на Національний банк. Як уже відомо, наслідки таких дій не втішні. «Національний банк скоротив загальну грошову пропозицію, провів ревальвацію гривні, і за три місяці ми впоралися з інфляцією. Правда, від цього почалося значне недофінансування економіки, і нині ми бачимо перші сліди рецесії», — сказав Віктор Ющенко.

Перше китайське попередження

Перше китайське попередження

Наприкінці минулого тижня найстаріше та, мабуть, найавторитетніше рейтингове агентство Standard & Poor’s присвоїло Україні негативний прогноз. Головна причина — дефіцит грошей. Укладачі рейтингу, щоправда, пообіцяли: вони дуже швидко відмовляться від своїх песимістичних прогнозів, якщо український уряд доступно пояснить їм свій план виходу з кризи. Натомість чиновники не можуть чітко пояснити, як вони мають намір боротися, скажімо, з металургійною кризою. Нагадаємо, що вже зараз зупинилися 17 із 36 доменних печей, при цьому частка гірничо–металургійного комплексу у ВВП становить 27 відсотків, а в експортних надходженнях — усі 38%.

Більше однієї унції в одні руки не відпускаємо!

Більше однієї унції в одні руки не відпускаємо!

Національний банк України не втомлюється вливати державні кошти в проблемні фінансові установи. За перші два тижні жовтня на ці цілі пішло вже 11 мільярдів гривень — майже наполовину більше, ніж за цілий попередній місяць. Проте банківська система останнім часом чудово ілюструє народну приказку «Де тонко, там і рветься».