Дешевше, ще дешевше!

Дешевше, ще дешевше!

На початку минулого тижня з’явилася сенсаційна інформація: у столиці починають дорожчати квартири!.. Мовляв, «гостинки», які раніше продавали за 35 тисяч, за невеликий проміжок часу підскочили у ціні до 40—45, а продавці навіть повертають завдаток у подвійному розмірі — і при цьому залишаються у виграші. Експерти, проте, не поділяють думки, що вартість житла знову поповзла догори. За їхнім твердженням, деяке зростання попиту є «точковим» і пояснюється кількома причинами. Перша: у людей з’явились так звані «депозитні» гроші. Тобто, клієнти банків, які зуміли забрати свої кошти зі строкових рахунків, нині не ризикують знову нести їх до фінустанов. І ще одна причина: дехто сподівався, що нерухомість подешевшає обвально. Нинішній темпи не виправдовують таких сподівань, і люди, котрі мають збереження, не ризикують чекати, побоюючись — «аби не рвонуло».

Депозити поверне держава?

Депозити поверне держава?

Учора зранку біля Кабінету Міністрів України зібрались постраждалі вкладники банків «Укрпромбанк» та «Київ». Клієнти цих банків навіть після закінчення строку дії депозитних договорів не можуть повернути свої гроші. Своїм клієнтам тимчасові адміністрації цих банків пояснюють, що гроші будуть, але пізніше, коли їхні фінансові установи нарешті виберуться із кризового становища після того, як уряд України розпочне програму рекапіталізації кредитно–фінансових установ за рахунок держбюджету. На запитання, чи справді фінансові установи не виконують умови депозитного договору, «УМ» не отримала жодної відповіді від тимчасових адміністрацій «Укрпромбанку» та банку «Київ».

«Приходьте наступного разу»

На вихідні в українських ЗМІ з’явилася інформація: Міжнародний валютний фонд повернув лист–звернення, підписаний Президентом Віктором Ющенком, Прем’єр–міністром Юлією Тимошенко та головою Нацбанку Володимиром Стельмахом про виділення другого траншу кредиту стенд–бай [близько 2 млрд. доларів], навіть не розглянувши його. Головна причина, яку поки що не підтверджують офіційно: Фонд відмовився розглядати заяву, оскільки її зміст попередньо з ним не узгодили.

Україна за вітчизняного виробника

Учора набрав чинності закон, який передбачає тимчасове (на шість місяців) збільшення митного збору на 13% на імпортні авто та товари широкого вжитку — від продуктів харчування до побутових опалювальних котлів. Ці заходи були здійснені на вимогу вітчизняних виробників та з метою наповнення бюджету.

Газ–маски

Газ–маски

Учора опівдні перехожі, котрі проходили столичною вулицею Богдана Хмельницького, змогли побачити, як близько десяти «альфівців» у масках та повному екіпіруванні на чолі зі слідчим СБУ проникали до головного офісу «Нафтогазу України». Згодом «на прорив» пішла депутатська гвардія — добре загартовані у рукопашних боях під куполом Верховної Ради, «бютівці» зривали захисні маски в есбеушників та намагалися витіснити міцних правоохоронців своїм депутатським імунітетом

Не «нянька» міністрам

Учора Прем’єр–міністр України Юлія Тимошенко повідомила, що уряд у лютому виконав усі свої зобов’язання щодо соціальних виплат. «Пенсії виплачуватимуть вчасно, в повному обсязі, протягом усього року», пообіцяла ЮВТ перед телекамерами на засіданні уряду. Як порадувала глава уряду, надходження до Пенсійного фонду з січня 2009 року збільшилися в середньому на 21%.

Зерно — золото, ріпак — срібло...

Зерно — золото, ріпак — срібло...

Загроза масштабної продовольчої катастрофи, надто в Африці та деяких країнах Азії, через світову економічну кризу нині стає ще реальнішою, ніж торік. Україна вкотре отримала шанс вигідно продати вирощене. Українські аграрії могли б скористатися цією ситуацією, якби не кілька «але»...

Приходьте завтра

З початком тижня клієнти банків «Надра», «Укрпромбанк», «Ки­їв», «Західінкомбанк», «Причорномор’я» та «Одеса–банк» мають певні проблеми з банківськими картками та депозитами. Через те, що долар почав стрімко зростати, вкладникам стає все важче забрати свої депозити.

Допишіть на ціннику «СОТ»

Упродовж останніх десяти років виробникам м’яса та молока держава компенсувала податок на додану вартість (18% закупівельної ціни. — Авт.). Це була, по суті, форма підтримки вітчизняного переробного комплексу. Але з 1 січня нинішнього року пільгу скасували: відповідно до вимог СОТ.

«Артек» кличе і взимку

Сьогодні у дитячому центрі «Артек» відкриють першу цього року зміну. Ще вчора до «Артеку» прибуло 200 дітей із Київської, Одеської, Сумської та Закарпатської областей. Усього очікують 1550 дітей з усієї України. «Цієї зміни, яка триватиме до 16 березня, до табору приїдуть сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, — сказала «УМ» Олена Мех, керівник прес–служби ДЦ «Артек». — Для цього Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту перерахувало необхідну суму для оздоровлення дітей та для часткового погашення заборгованості за кредитами». За словами Олени Мех, ця сума становила менше десяти відсотків від обіцяної урядом. Нагадаємо, нещодавно уряд вирішив виділити 60 млн. грн. для дитячого центру.