Без паспорта не поїдеш

Міністр інфраструктури Борис Колесніков ініціює введення іменних залізничних квитків, повiдомляє «Інтерфакс–Україна». Купити квиток можна буде за будь–яким документом, що посвідчує особу: паспортом, студентським, військовим квитком та іншими.

Дивись углиб!

Дивись углиб!

У карстовій печері «Оптимістична» поблизу села Королівка Борщівського району, що на Тернопільщині, відкрили перший в Україні підземний музей скульптур. Арт­об’єкти ліпили з вологої глини, якої багато в печері, студенти художніх вишів та художники Львова і Тернополя. Спелеологи допомагали митцям пересуватися підземними трасами та слідкували, щоб вони не загубилися у безлічі переходів.

День мерців, безпечний і веселий

День мерців, безпечний і веселий

Сьогодні у західному світi святкують Хелловін. Вулицями вештатимуться діти, перевдягнені у фей, чортів, звірят, гарбузиків, та вимагатимуть у всіх зустрічних цукерок, у будинках запалюватимуть традиційні гарбузові підсвічники у вигляді страшної або смішної пики.

Кiнець свiту в нашому мiстi

Згідно з останнiм звітом ООН, Дніпропетровськ визнано містом, в якому найшвидше у свiтi скорочується кількість населення. Якщо збережеться сьогоднішня динаміка, за кiлька десятилiть населення міста зменшиться на 16,78 відсотка — з 1 млн. 162 тисячі жителів (данi 1990 року) до 967 тисяч у 2025 році. Нагадаємо, Дніпропетровськ перестали вважати містом–мільйонником восени минулого року, коли, згідно з даними Головного управління статистики України, вiн налiчував 999,3 тисячі осіб.

На похорони ховрашка

На похорони ховрашка

Учора перед Міністерством екології екологи охоронцi природи виставили труни з написами «Ховрахи» і «Хом’яки». Ці тваринки занесені до Червоної книги, тобто існують на межі зникнення. Найбільшу загрозу для них на сьогодні становить використання в сільському господарстві фосфіду цинку. Ця речовина розчиняється шлунковими кислотами та вражає нервову систему, в результаті чого тварина помирає страшною смертю, розповiдають екологи.

Вирубай батареї!

Вирубай батареї!

Щойно в країні достроково (бо ж наприкінці минулого тижня були навіть нічні заморозки) стартував опалювальний сезон, як його довелося призупинити. Друге «бабине літо» дозволяє енергетикам зекономити ще тиждень на теплопостачанні. Утім не всюди з цією простою, природною задачею комунальники поспішили впоратися.

Бідні ми, бідні!

Згідно з доповiддю німецької компанії «Альянс» «Звіт про світове багатство 2012 року», Україна займає останні позиції (49–те місце) в рейтингу серед 52 країн світу, сукупний ВВП яких складає 90 відсотків усього світового ВВП. Бідні африканські країни у дослідженні не враховували, тож виходить, що гірше за українців живуть лише індонезійці, казахи та індійці.

Оцифрована нація

Дбайливі господарі завжди хочуть знати, де перебуває, що робить, наскільки активно розмножується і чи не лізе в шкоду ввірена їм худоба. Народні обранці, стурбовані занадто повільним просуванням покращення, очевидно, також хочуть навести лад у державі. Тож днями ухвалили закон, згідно з яким усі дані про громадян України мають бути зібрані в одному місці (Єдиному державному демографічному реєстрі), причому цитуємо: «Порядок взаємодії між уповноваженими суб’єктами, вид і обсяг інформації, надання якої необхідне для ведення Реєстру, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу». Тобто саме Кабмін визначатиме, які дані «уповноважені суб’єкти» збиратимуть про всіх нас.

Наше сало їм теж не подобається

Росія знову оголосила війну українським продуктам. Починаючи з 4 жовтня, Росспоживнагляд запроваджує тимчасові обмеження на поставку до РФ молочної продукції ТОВ «Моліс», ТДВ «Глобинський маслозавод», ПАТ «Бель Шостка Україна», ТОВ «Данон Дніпро», ЗАТ «Лакталіс Миколаїв» та м’яса (свинини і яловичини) виробництва компаній ДП «М’ясокомбінат Зоря», ТОВ «Компанія Зевс ЛТД» і ПрАТ АПК–ІНВЕСТ.

Прийде Кирилюк — зоопарку каюк?

Вірогідний наступний директор Київського зоопарку Євген Кирилюк учора розповів пресі, що «керівництво міста» вже запропонувало йому зайняти звільнену Олексієм Толстоуховим посаду. «Я думав цілих півтори хвилини і погодився», — сказав Кирилюк газеті «Сегодня». І навіть поділився своїми планами щодо майбутнього благоустрою зоопарку: привезти слоних, полагодити вольєри, перевірити стан здоров’я всіх тварин та чіткіше контролювати, хто і чим їх годує, щоб запобігти смертельним випадкам, яких за останні роки побільшало в столичному зоопарку.