Коли ковзанка не радує

Коли ковзанка не радує

Через надзвичайну ожеледицю в чотири рази збільшилась кількість травм, які люди отримують під час падіння. Переважно це забої м’яких тканин, вивихи суглобів та переломи. У столиці лише за один день до травмпунктів звернулися 579 осіб, з них 544 дорослих і 35 дітей. Госпіталізувати довелося 57 дорослих та трьох дітей. В середньому у зимовий період кожного дня до медиків через падіння звертаються близько 120 осіб.

Як повідомили у «Київблагоустрої», за добу на вулиці столиці було висипано більше 2 тонн соляно–піщаної суміші, на боротьбу з ожеледицею вийшли майже 6 тисяч комунальників, мобілізовано понад 450 одиниць техніки. Проте вулиці столиці досі нагадують саморобні ковзанки, а люди скаржаться на бездіяльність влади.

Міський голова Олександр Попов у ситуації, що склалася, звинуватив голів райдержадміністрацій та пригрозив їм звільненням, якщо ожеледицю найближчим часом не подолають. Крім того, жителі столиці можуть поскаржитися на недбалість комунальників на сторінці київського департаменту ЖКГ у «Фейсбуці». Голова столичного департаменту житлово–комунального господарства Дмитро Новицький обіцяв контролювати вирішення проблем, про які напишуть люди у соцмережі.

Оцет замість солі

«Київавтодор» планує закупити новий протиожеледний реагент, який спричиняє танення снігу та льоду на дорогах навіть за температури до мінус 34 градусів. Про це ЗМІ повідомив гендиректор «Київавтодору» Георгій Глинський. «Ми ведемо переговори з харківською компанією з приводу закупівлі нового рідкого реагенту. За складом він чимось схожий на оцет, тому застосовувати його на дорогах Києва ми зможемо за допомогою поливальних машин, звичайно, попередньо їх перепрограмувавши», — повідомив пан Глинський.

«Глазурована країна»

«Глазурована країна»

Учора через намерзання дощу та ожеледь спрацювали автоматичні системи захисту ліній електропередач у Львівській, Житомирській та Волинській областях. У результаті без світла залишилися 57 населених пунктів. У місцевих обленерго обіцяли якнайшвидше відновити електропостачання.

Новi чудовиська на Пейзажній алеї

Новi чудовиська на Пейзажній алеї

Учора на Пейзажній алеї, одному з улюблених мiсць вiдпочинку киян, відкрили перший навчальний дитячий майданчик «Два світи». Поруч iз відомими усмiхненими синіми котами та персонажами з «Аліси в Країні чудес» і «Маленького принца» у дворику на Княжих Валах з’явилися «чудовиська», які мають символізувати непривабливість тіньової економіки.

Щоб не пив, не палив...

Верховна Рада ухвалила змiни до Податкового кодексу, згідно з якими з 1 січня 2013 року акцизний збір на алкогольну продукцію збільшиться на 11,2 відсотка, а на цигарки — на 7,9 відсотка. Таким чином, iз нового року пиво, в середньому, подорожчає на 0,8–1 грн., вино вітчизняного виробництва середньої цінової категорії на 3–5 гривень, горілка — приблизно на 5 гривень.

«Голодна кутя» для бюджетників

«Голодна кутя» для бюджетників

Лікарі, вчителі, студенти, держслужбовці та загалом усі працівники бюджетної галузі можуть залишитися в грудні без грошей. За даними заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка, на зарплатню бюджетникам не вистачає близько 10 мільярдів гривень. Найгірша ситуація з виплатами освітянам та студентам. «У місцевих бю­джетах, щоб закрити фінансовий рік, не вистачає 2,4 мільярда, у центральному — лише для виплати зарплати працівникам вищої школи бракує 101 мільйона гривень, на виплату стипендій не вистачає 109 мільйонів гривень, — уточнив Романюк. — У галузі охорони здоров’я не вистачає близько двох мільярдів на зарплатню».

Ми не РАБи. Невже?

Ми не РАБи. Невже?

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, представила уряду нову методику тарифоутворення для пiдприємств. Про це під час прес–конференції повідомив директор стратегічного планування і розвитку Нацкомпослуг Дмитро Арлачов.

Мовчазний, бо мертвий

Мовчазний, бо мертвий

«Перевіркою криміна­ліс­тичних обліків встановлено, що відбитки пальців рук загиблого, виявленого 07.11.2012 у лісопарковій зоні, ідентичні вiдбиткам пальців рук, виявлених при огляді місця події — вбивства охоронців ТРЦ «Караван», — ідеться на офіційному сайті МВС України. На місці пригоди, свiдчать у МВС, знайдено револьвер–наган «ЯП 165 П» з однією стріляною гільзою в барабані, а в кишенях загиблого — паспорт та водiйськi права на iм’я Мазурка Ярослава Теодозiйовича.

Ясно, що діло темне

Офіційні дані щодо особи вбитого чоловіка з паспортом на ім’я Ярослава Мазурка, якого знайшли у Києві 7 листопада, оприлюднять лише після проведення близько 10 експертиз. За попередніми висновками, експерти побачили «характерні ознаки, які мають місце при самогубстві», а смерть чоловіка настала «в результаті поранення в область скроні».

Тіло «караванського стрільця» знайдено у Києві?

Тіло «караванського стрільця» знайдено у Києві?

Учора зранку киянин, який вигулював собаку, побачив тіло чоловіка. Він повідомив про це міліцію, і коли слідчі приїхали, вони знайшли мертвого чоловiка, схожого на оголошеного у міжнародний розшук Ярослава Мазурка.