Вища освіта — просіяно ситом

У Міносвіти запропонували продовжити терміни зарахування на держбюджет до 15 серпня включно. Заяви прийматимуть у тих абітурієнтів, які вже здавали документи й мали бали близькі до «пропускних» та на ті спеціальності, за якими ВНЗ мають недобір.

Мільйони замучених

7 серпня 1932 року Йосип Сталін підписав Закон «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності», більш відомий як закон «про п’ять колосків». Мінімальна крадіжка (наприклад, кількох колосків голодною дитиною) каралася смертю. «Гуманним» вважався вирок: 10 років таборів без права амністії.

«Український Мікеланджело» в Луврі

Як повідомив головний хранитель фондів Львівської галереї мистецтв Ігор Хомин, до них нещодавно надійшов примірник контракту на проведення виставки у Луврі творів видатного скульптора бароко Іоана–Георга Пінзеля. Відкриття виставки заплановане на 21 листопада.

Комсомольці проти патріотів

Комсомольці проти патріотів

Присвячений 70–річчю створення Української повстанської армії патріотичний фестиваль «Бандерштат–2012», що проходив у луцькому Центральному парку, не обійшовся без скандальних інцидентів. У суботу, 4 серпня, невідомий, пролетівши низько над головами глядачів та учасників фестивалю на параплані, скинув листівки, на яких почесного громадянина Луцька, провідника ОУН Степана Бандеру було зображено поруч iз військовим злочинцем Гітлером. Про це на своєму сайті повідомили організатори фестивалю, підкресливши, що листівки містили недостовірну та неправдиву інформацію, яка може розпалювати міжнаціональну та політичну ворожнечу.

«Стоятимемо за мову до останнього!»

«Стоятимемо за мову до останнього!»

Хоч би що собі думали політики, а прості люди не хочуть миритися з ухваленням одіозного закону Колесніченка—Ківалова. Активісти в Києві та інших містах зібрали вже понад 700 тисяч голосів проти «мовного законопроекту». Про це «УМ» учора розповіли учасники ланцюгової безстрокової акції протесту, яка відбувається все там же — перед Українським домом.

Бійтеся «рішал» і «жучків»

Незважаючи на кризу, кількість українців, які їдуть за кордон по роботі чи на відпочинок, з року в рік зростає на 10—15 відсотків, розповів учора на прес–конференції науковий директор Інституту Євро–Атлантичного співробітництва Олександр Сушко. Найпростіше оформити туристичну візу, особливо якщо клієнт користується послугою турфірми. Варто лише запам’ятати, що планувати таку поїздку слід як мінімум за півтора–два місяці.

Ізиді, окупанте!

Ізиді, окупанте!

Глава Російської православної церкви прибув учора в Київ для відзначення 1024–ї річниці хрещення Русі. Із перших кроків на українській землі патріарх Кирил мав зрозуміти, що його черговому приїзду тут раді не всі. В аеропорту «Бориспіль» предстоятеля зустріли не лише віце–прем’єр Раїса Богатирьова, перший заступник голови київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак та інші посадові особи, а й активістка скандального руху «Фемен». Як повідомляє УНІАН, дівчина вибігла з групи журналістів, швидко скинула кофтинку й топлес кинулася до очільника РПЦ з криком «Ізиді вон!». На спині в неї було написано «Kill Kirill», тобто «вбити Кирила» (алюзія на голлівудcький фільм «Убити Біла»). «Феменістку» зупинила служба охорони та силоміць потягнула до приміщення аеропорту. Після цього під час спілкування з пресою Кирил благословив Україну, а голова патріаршої прес–служби диякон Олександр Волков заявив про «дуже глибоку духовну кризу в певних шарах суспільства».

А тепер нам затикають рота

А тепер нам затикають рота

Учора навпроти Генеральної прокуратури України відбувся мітинг протесту, організований Незалежною медіа–профспілкою та профспілкою працівників ЗМІ «Медіа–фронт». Журналісти та прості громадяни обурені посиленням тиску на ЗМІ, а отже, і на свободу слова в Україні. Так, досі йдуть суди по справі гендиректора каналу TBi Миколи Княжицького. «Проти мене відкрита кримінальна справа начебто про несплату податків, хоча ми все сплатили і навіть більше, ніж було потрібно, — розповів «УМ» пан Микола. — У нас забрали оригінали всіх документів, тож тепер ми не можемо навіть оскаржити в суді ці дії. Канал не закрився, але зрозуміло, що це заважає нам працювати на повну силу».

Гуртожитки приватизують

Учора Президент підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012—2015 роки». Згідно з цим законом, «громадяни, які проживають у гуртожитках державної форми власності, можуть приватизувати займані ними житлові приміщення після передання таких гуртожитків у власність територіальних громад». Сфера дії закону поширюється на громадян, які не мають власного житла, більше п’яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання в гуртожитках i фактично проживають у них. Не дозволяється приватизовувати гуртожитки, які розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, а також ботанічних садів, біосферних заповідників, культурних пам’яток та, що важливо, гуртожитки, які перебувають в аварійному стані.

«Швидкий» із запізненням

Злий фатум переслідує швидкісні корейські поїзди «Хюндай», які ламаються ледь не щотижня та постійно вибиваються з розкладу. Так сталося і 12 липня, коли потяг сполученням «Донецьк—Київ» двічі ламався під Полтавою. Новий (!) поїзд так і не вдалося підремонтувати нашвидкуруч настільки, щоб він доїхав до столиці, тож людей пересадили на інший потяг, а «Хюндай» відтягнули в Полтаву на платформу. В результаті пасажири добиралися з Донецька до Києва 12 годин та прибули о 4:50 замість 23:35. «12 годин у дорозі на так би мовити «швидкісному» поїзді, і весь цей час доводилося сидіти на вузьких і не надто зручних кріслах! Ми навіть не змогли поспати. І при цьому ціни на квитки підняли вдвічі!» — обурюються люди в соцмережах.