В Одесi, «Бiля рiки»...

В Одесi, «Бiля рiки»...

Про фільм «Біля ріки» Єва Нейман мріяла три роки. Не класично, чекаючи з моря погоди та розмірковуючи на тему «от якби», а досить активно та наполегливо, наближаючи здійснення своєї мрії з кожним наступним днем. Прочитавши оповідання Фрідріха Горенштейна, всесвітньо відомого письменника українського походження, дівчина знайшла його через довідку в Німеччині. І навіть переконала прозаїка написати сценарій до фільму «Біля ріки», зібравши в єдиний образ два свої оповідання — «Старі» та «Розмова».

Пісню весело співать краще хором

Пісню весело співать краще хором

«Український хор — це велика новина і така, про яку наша естетика ніколи не мріяла. Це одна з тих маніфестацій краси, яка входить, немов таємничий струмок, у душу і в ній розливається веселковими хвилями. У нас зникає всяке матеріальне розуміння про речі і натомість привиджується бачення нереального, що дає натхнення ніколи перед тим нечуваних емоцій». Це — цитата з часопису Sorreio Paulistano (Бразилія) від 16 вересня 1923 року. А поштовхом до цього потужного вибуху емоцій для наших заокеанських колег майже сто років тому стали тріумфальні гастролі в цій країні Української республіканської капели, головним диригентом якої був композитор Олександр Кошиць.

200 вистав і право на вчинок

200 вистав і право на вчинок

Звістка про смерть режисера Оглобліна захопила зненацька. Не зважаючи на його поважний вік — влітку метр відзначив 90-річний ювілей — якось не вкладалося у голові, що земний шлях таких активних, цікавих, сміливих, потрібних суспільству людей закінчується.

Український штик Почесного легіону

Український штик Почесного легіону

Днями Посольство Франції в Україні запросило у гості українських гуманітаріїв. Приводів для зустрічі знайшлося два. По-перше, посол Франції в Україні Філіпп де Сюремен з величезною приємністю оголосив про те, що відомий український учений, почесний президент Асоціації «Україна—Франція» Мирослав Попович став кавалером ордена Почесного легіону. «Мирослав Попович належить не до самопроголошеної еліти, а до еліти, визнаної всіма, — сказав пан посол. — Я пам’ятаю, коли ми були у Гурзуфі, до нього підходило так багато людей, щоб просто потиснути руку. А на міжнародному рівні він переконливо доводить, що без України не може бути Європи. Ми пишаємося тим, що тепер серед кавалерів нашого ордена — і Мирослав Попович». «Я сприймаю цю нагороду як взаємодію між двома нашими народами», — відповів орденоносець Мирослав Попович.

«Кобзар» на DVD: класика новітніх технологій

Стосунки дітей та комп'ютерів давно вже трактуються як загроза для майбутнього нації. Мовляв, за тими стрілялками та іншими пригодами з віртуальної реальності підлітки скоро забудуть, як виглядає книга. Всеукраїнське товариство «Просвіта» пропонує свій варіант вирішення цієї песимістичної ситуації, скориставшись при цьому принципом гори і Магомета. Вам за комп'ютером ніколи читати книги? Ось вам «Кобзар» на DVD — i можете вивчати творчість Тараса Шевченка за допомогою свого ПК.

Свинство на благо

Свинство на благо

Парад свиней — це не жарт і не чергова ідея для 1 квітня, а цілком серйозний проект Pig Parade—2005 («Свинячий парад»), що має об'єднати основних представників української культурної, спортивної та бізнеселіти в цілях доброчинності. Незабаром у багатолюдних місцях Києва з'являться чепурні гіпсові свинки в натуральну величину, розписані відомими людьми країни.

Книгоманія з епіцентром у вересні

Напевне, для багатьох ця інформація новиною не буде, оскільки прогресивні українці й так знають, що у вересні у Львові — Форум видавців. Подія, яку не варто пропускати за жодних обставин. Бо такого скупчення новодруків та письменників протягом року не буде ніде і ніколи. Цьогоріч Національна книжкова виставка-ярмарок матиме 12-й порядковий номер, триватиме з 15 по 18 вересня, а заанонсовані оргкомітетом події перевершать сподівання найзатятіших «форумців».

Автентика знову на часі

Найближчими вихідними Київ матиме вигляд планети у мініатюрі — до нас їдуть, пливуть, летять учасники ІІ Міжнародного фестивалю «Фольклорний дивосвіт». Програма обіцяє масу приємних миттєвостей навіть для гурманів мистецтва народів світу: Україну з музично-вокально-хореографічним візитом відвідають творчі колективи з Вірменії, Франції, Великобританії, Литви, Мексики, Голландії, Португалії, Чаду, Індії тощо. До своїх колег з інших країн, які пропагують автентичне мистецтво, приєднаються й українські фольклорні колективи.

За справу береться Іван Подушкін:

За справу береться Іван Подушкін:

Ще одним «оекраненим» героєм бестселерів Дарії Донцової стане Іван Подушкін: режисер Андрій Мармонов розпочав зйомки 15-серійного фільму «Іван Подушкін. Джентльмен розшуку». Автори проекту «Студії «1+1» та росiйського каналу СТС планують зафільмувати романи «Букет прекрасних дам», «Діамант каламутної води» та «Інстинкт Баби Яги».