А ми удвох... Тепер — iз Леонтьєвим

Для нефанатів пісенної творчості Дмитра Гордона нагадую: спочатку був дует iз Наталкою Могилевською («Зима»), потім редактор «Бульвару» ходив на тлі осінніх пейзажів з Тамарою Гвердцителі («Скрипка грає»), третім був Олександр Розенбаум («Клєтчатий»). А нещодавно пан Гордон, у якого, мабуть, відбулося чергове загострення творчих амбіцій, знову видав « у телевізорі» новий кліп. Цього разу до дуету був заангажований Валерій Леонтьєв, а піснею, що ввійшла до творчого доробку Дмитра Гордона — популярна українська пісня «А ми удвох...»

Піщана буря на кіностудії Довженка

Піщана буря на кіностудії Довженка

Останнім часом Ані Лорак успішно суміщала свою кар'єру в Україні з освоєнням міжнародної шоу-бізнесової території. Хоча про її роботу «за бугром» на Батьківщину надходила інформація, здебільшого, епізодична. А тим часом за останні три роки на студіях Лондона та Лос-Анджелеса співачка записала англійською більше 25 пісень. Для неї писали Барі Гард, що раніше працював з Полом Маккартні та Кліфом Річардом, Джорш Філіпс, Марк та Стів Бжезинськи та інші знаменитості.

«Київ музик фест». Стабільність, що радує

Фестиваль, який дебютував п'ятнадцять років тому, привчив нас до того, що кожного останнього тижня вересня всі ми отримуємо презент: серію концертів академічної музики у виконанні відомих музикантів. Причому вхід на всі заходи фестивалю залишається безкоштовним — цю традицію, яка сьогодні, без перебільшення, межує з фантастикою, оргкомітет «КМФ-2004» шанує, напевне, з останніх фінансових сил, і за це йому окрема подяка.

Монографія з прицілом на майбутнє

Якщо стан сучасного книговидавництва люди знаючі нерідко називають катастрофічним, то ситуація з видавництвом мистецтвознавчої літератури — це катастрофа в кубі. Оскільки поява книги такої тематики сьогодні є явищем надзвичайно рідкісним і прирівнюється до великого дива. Саме таке диво сталося нещодавно в Національній музичній академії імені Чайковського, яка спромоглася видати грунтовну монографію «Академія музичної еліти України» обсягом понад 600 сторінок. Відтепер вся інформація про цей навчальний заклад є систематизованою і доступною.

«Тартак» — не Фігаро, однак...

«Тартак» — не Фігаро, однак...

Сашко Положинський — ну просто наочна демонстрація вислову «жити на повну котушку». На все у нього вистачає часу, пересувається він грішною землею винятково з космічною швидкістю і дуже вже нагадує відомого героя Бомарше. Завтра, наприклад, «Тартак» бере участь у концерті «Пісні свободи» на майдані Незалежності. Разом з ним на сценічний майданчик вийдуть «Плач Єремії», «ВВ», «Танок на Майдані Конго», а відбудеться концерт (початок — о 20:00) у рамках акції «Разом переможемо». А вже в неділю, 19 вересня, Положинському й товаришам аплодуватимуть мешканці Кіровограда, куди хлопці вже традиційно поїдуть на День міста.

Гамлет назавжди

Гамлет назавжди

У тому, що пан Кравчук є натурою непересічною, всі ми переконувалися неодноразово. То вбранням своїм сценічним подивує, то кліпом з «підковиркою», то до ніг пані Мельпомени впаде, обравши для цього сцену Харківського театру — словом, не дає співак своїм прихильникам нудьгувати. А незабаром планує знову вразити їх своїм талантом — артист закінчує роботу над альбомом, першою ластівкою якого стане 26 вересня на каналі М1 всеукраїнська прем'єра кліпу «Ти повір — ти не вір. Гамлет».

Час збирати премії

Час збирати премії

Цю відому музичну премію можна без перебільшення назвати народною, адже її лауреатами стають ті виконавці, записи яких продаються у світі найкраще. Ніякої упередженості: переможців визначає не журі, а винятково популярність артистів, за яких меломани голосують своїм смаком, вільним часом та гаманцем.

Під знаком SCOOTER

Під знаком SCOOTER

Отже, дочекалися. Всі разом і кожен окремо — десятки тисяч тих, хто з задоволенням звільнив вечір 3 вересня від будь-яких справ і, прикупивши квиточки, з насолодою рахував спочатку дні, а тепер уже й години до тієї миті, коли на стадіон «Олімпійський» вийде SCOOTER на чолі зі своїм незмінним лідером ЕйчПі Бакстером. Концерт, на який справді щиро чекали, обіцяє неперевершені враження і добрячу порцію адреналіну всім шанувальникам стилю техно взагалі і гурту SCOOTER зокрема.

Техно для «сильних вухом»

Техно для «сильних вухом»

Що таке техно і з чим його їдять, справжньому меломану пояснювати не потрібно. Причому, як тому, хто ще підпадає під визначення «тінейджер», так і представникам значно солідніших вікових категорій. І якщо молодь має у своєму розпорядженні чималу фонотеку, то представники старшого покоління вибирають, як правило, SCOOTER. Запальні й у міру агресивні хлопці на чолі з фрон-меном Ейч-Пі Бакстером цього року відзначають 10-річчя свого бренда. І один концерт у цьому контексті відіграють у Києві 3 вересня.

«Крок-2004»: з творчістю краще, ніж з фінансуванням

«Крок-2004»: з творчістю краще, ніж з фінансуванням

«Крок» є своєрідним винятком з тих правил, за якими розвивається фестивальний рух в Україні. Навіть багатообіцяючий старт та гарні відгуки не забезпечують фестивалям безпроблемного існування й бодай скромної регулярності — романси у виконанні фінансів стали траурними маршами для багатьох цікавих ідей, які так і не змогли заручитися підтримкою свідомих спонсорів. Анімаційному «Кроку» в цьому плані однозначно поталанило. Фестиваль починався у 1989-му, мав статус Всесоюзного і був спочатку сухопутним — тоді святкова хода «заблокувала» рух Хрещатиком на кілька годин. З періодичністю організатори визначалися, тверезо оцінивши ситуацію, — раз на два роки. У 1991-му фестиваль вирушив у своє перше плавання. А з 1998-го до його проведення долучилися російські кінематографісти і «Крок» став фестивалем щорічним. Звісно, цей факт також не вберіг фест від фінансових катаклізмів — Мінкультури України, наприклад, і в цьому році традиційно зволікає з перерахуванням грошей на проведення «Кроку».