Музейна фортеця

Музейна фортеця

Перед тим, як презентувати проект «Мистецького арсеналу» главі держави та громадськості в Українському домі, попередньо його концепцію як базову схвалили всі члени спостережної ради цього музейного комплексу. Як повідомили «УМ» в «УкрНДIпроектреставрації» (фахівці цієї установи розробляли проект «МА»), спершу вони готувати цілих вісім варіантів майбутнього комплексу. Робоча група обирала з шести, найкращий з яких, авторства архітектора Сергія Штукова, і був запропонований для схвалення Президентові. Площа майбутнього комплексу — трохи менше десяти гектарів.

Хто співає — гроші має

Ще кілька років тому поняттям «роялті» та дотримання авторських прав ніхто собі навіть голову не морочив. Власники барів-ресторанів щодня крутили музику, забезпечуючи собі тим самим клієнтів, а значить, і прибуток, та нахабно відмахувалися від рекомендацій платити за «музичний супровід» свого бізнесу. Але потроху ця ситуація набирає цивілізованого вигляду — хоч і зі скрипом, але відповідні пункти нашого законодавства починають діяти.

Іспит перед ювілеєм

Іспит перед ювілеєм

За радянських часів випускник Московської консерваторії імені Чайковського разом iз дипломом отримував перепустку до найпрестижніших оперних театрів країни. А якщо в твоєму репертуарі вже були партії Князя Ігоря, Фігаро, Онєгіна, Жермона — то і про місце в основному складі можна було не хвилюватися. У 1971 році Григорій Гаркуша мав і диплом консерваторії, і арії у своєму творчому активі. (А до цього закінчив Дніпропетровське музичне училище).

Тумбочка між ліжками

Зірки і родина — поняття, що апріорі балансують на межі фолу. Регулярні від’їзди, приводи для ревнощів... На дефіцит палиць у колесах свого сімейного авто зірки, як правило, не скаржаться. Але все одно, коли чуєш про черговий союз відомих і знаменитих, мимоволі думаєш: а раптом у них вийде і ці двоє проживуть у мирі і злагоді до золотого весілля...

«Варшавська мелодія-2» для всієї України

«Варшавська мелодія-2» для всієї України

Гастрольний тур спектаклю «Варшавська мелодія-2» розпочався у понеділок в Житомирському театрі імені Івана Кочерги і закінчиться 6 березня виставою у Києві. Презентуючи цей масштабний проект, народна артистка СРСР і України та виконавиця головної ролі Ада Роговцева повідомила, що тур проходитиме за сприяння виборчого блоку «Наша Україна».

Свій земний шлях завершив «Ломоносов»

Свій земний шлях завершив «Ломоносов»

Народний артист Росії Віктор Степанов справляв враження людини міцної і непоборної: статурний, впевнений у собі, доброзичливий життєлюб. Насправді ж — про це знали лише найближчі до актора люди — Степанов був тяжко хворим і вже кілька років боровся зі смертю, відвойовуючи у неї право залишитися на цій землі. У понеділок ввечері це протистояння закінчилося — на 59-му році життя Віктор Степанов завершив свій земний шлях.

ВІА «Гра» — вже історія?

ВІА «Гра» — вже історія?

Вагаючись між бажанням якнайшвидше видати сенсаційну інформацію і небажанням оперувати неперевіреними чутками, «УМ» до останнього зволікала із повідомленням про те, що проект Дмитра Костюка та Костянтина Меладзе, сексапільна ВІА «Гра», наказав довго жити. Власне, і по-людськи якось не хотілося у це вірити: дівчата з пишними бюстами старалися, сумлінно тішили ... своєю творчістю пострадянських та навіть закордонних меломанів, а тепер що, історія добігла свого кінця? Але щедрі коментарі «батьків» гурту вказують на те, що фінал ВІА «Гри» є фактом доконаним: з 1 січня 2006 року гурт припиняє своє існування, а кожна з дівчат, навпаки, розпочинає пошуки свого місця у шоу-бізнесі.

Смертний з «Корпорації «Безсмертя»

Смертний з «Корпорації «Безсмертя»

Смерть наздогнала Шеклі вдома, у Нью-Йорку. Довго полювала за ним, переслідуючи його в різних куточках світу. Знайшла його навіть в Україні, куди у квітні цього року письменник приїздив на запрошення конвенту фантастів «Портал». Тоді Роберт Шеклі занедужав і неабияк налякав своїх родичів та шанувальників. Госпіталізувавши фантаста, лікарі навіть думали, що зламався їхній рентгенівський апарат: настільки затемненими були легені письменника, який давно зловживав тютюном. До всього, Шеклі десь загубив свій страховий поліс, а тому витягували його з того світу всім миром. За деякий час його самопочуття покращилось, і невдовзі народний депутат Віктор Пінчук профінансував транспортування письменника до США.

Кіно і влада: одностороннє листування триває

З'їзд Конфедерації Спілок кінематографістів країн СНД та Балтії звернувся до Президента України з проханням знайти нарешті альтернативу невтішній перспективі приватизації Одеської та Ялтинської кіностудій.