Останній фініш

Наставника багатьох молодих талановитих спортсменів і знаного фахівця з веслування на байдарках та каное Володимира Ястребова поховали вчора. Трагедія сталася минулої п’ятниці на веслувальній базі ДЮСШ №1 Крюківського райвиконкому Кременчука, де працював 53–річний тренер. Саме тут о 9–й годині за десять метрів від берега помітили перекинуту догори дном байдарку. Рятувальники–водолази, які прибули сюди практично одразу після повідомлення про НП, виявили у воді тіло одягненого у спортивний костюм чоловіка.

Делікатес із кайфом

Підозрюваним, котрі потрапили до ізолятора тимчасового тримання у Миргороді, здавалося, можна було тільки позаздрити своєму 30–річному співкамернику. Ще б пак! Адже не встиг той потрапити до ІТТ, як 32–річна дружина принесла йому на обід свіженьких пельменів. Однак поведінка останньої видалася правоохоронцям дещо підозрілою. Тож вони вирішили перевірити… начинку тієї смакоти. І виявили всередині трьох пельменів запаковану в невеличкі поліетиленові згортки подрібнену коноплю.

Фанати пензля «поганяли» м’яча

Фанати пензля «поганяли» м’яча

Минулої неділі у полтавській Галереї мистецтв урочисто відкрили традиційну щорічну міжнародну виставку карикатур «Карлюка», яка у рік Євро–2012 має промовисту назву «Футбол об’єднує нас». Крім місцевого творчого об’єднання «карлюківців», цього разу її співорганізаторами стали фундатори фестивалю «Гоголь–фентезі» з Херсона. Як і завжди (вже вдванадцяте!), згадане дійство стартувало в день народження видатного земляка–сміхотворця Миколи Гоголя. Дотримуючись «протоколу», він з’явився перед публікою не з пером, а з футбольним м’ячем та свистком, яким і сигналізував про початок незвичного «матчу» за участю понад 600 карикатуристів із 54 країн світу.

Перша «колиска» Гоголя

Перша «колиска» Гоголя

Село Великі Сорочинці, що поблизу Миргорода, для більшості з нас асоціюється передусім зі знаменитим ярмарком. Хоча саме тут, у будинку лікаря Михайла Трохимовського, народився і провів перші тижні свого земного буття Микола Гоголь. Нагадаємо, що сюди, до знаного на всю округу фахівця–медика, батько довгоочікуваного Нікоші привіз дружину після того, як її перші двоє пологів закінчилися смертю немовлят...

У 1929 році саме в тому будинку відкрили перший на теренах України державний літературно–меморіальний музей Гоголя. Однак минулу війну він не пережив: 1943 року безцінну споруду фашисти зруйнували вщент, експонати спалили. Тож у 1951 році музей відкрили вже у ново­збудованому приміщенні, яке стояло на місці історичного будиночка, було схожим на нього, але відчутно більшим за «оригінал». Ще одна масштабна перебудова «наздогнала» цю унікальну скарбницю пам’яті зовсім недавно. Приурочили її до 200–річчя класика, яке відзначали 1 квітня 2009 року.

Утiм, за нехорошою українською традицiєю, «коробку» з горем пополам, з деякими будiвельними недоробками, здали, а от на її суть, тобто на модернiзацiю експозицiї, яка б вiдповiдала новому, бiльшому за «оригiнал», примiщенню, грошей не видiлили...

Дарма втікав

Ця «довгограюча» кримінальна історія починалася ще у січні 2002 року, коли селянин iз Миргородського району разом із двома неповнолітніми дітьми прийшов у гості до знайомої. Дорослі одразу почали «обмивати» зустріч спиртним. А коли до їхнього застілля захотів приєднатися ще один сусід, між чоловіками спалахнула бійка, під час якої «пізнішому» прибульцю обухом сокири було завдано з десяток смертельних ударів по голові... Проти згаданого татуся порушили кримінальну справу за навмисне вбивство. Однак підозрюваний тоді «розчинився» у просторі та часі на... ціле десятиліття!

Пальмова олія у вогнище «сирної війни»

Учора в Україну прилетіла група працівників Росспоживнагляду, аби перевіряти якість українських сирів, які наші молочні підприємства мають намір продавати на території РФ. Про це стало відомо зі слів головного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка. «Троє наших співробітників летять в Україну орієнтовно на п’ять днів на завод, який першим надав документи... Я, можливо, під’їду після закінчення перевірки», — цитує главу Росспоживнагляду газета «Коммєрсант».

Маячками по злочинцях

Увімкнення так званих «блимавок» (проблискових маячків) на міліцейських автомобілях на Полтавщині вже не означає, що цей казенний транспортний засіб неодмінно за кимось женеться чи поспішає на екстрений виклик. Згідно з розпорядженням нового начальника обласної міліції Едуарда Федосова, традиційний об’їзд міських вулиць його підлеглими супроводжується тими ж таки спеціальними світловими сигналами. Зрозуміло, що йдеться насамперед про підрозділи патрульно–постової служби, які тепер важко не помітити навіть у темну пору доби.

«Піч», від якої мороз по шкірі

«Піч», від якої мороз по шкірі

Двадцятиградусні морози у лютому допікали всім. Та по–справжньому «припекло»­ кременчужанам з будинку №31 по вулиці 50 років СРСР, коли вони одержали платіжки оплати за «домашнє» тепло останнього місяця зими. Судіть самі. Власникам двокімнатних квартир теплоенергетики нарахували по 675 гривень, трикімнатних — майже по 800. Себто централізований обігрів кожного квадратного метра зовсім не елітної житлоплощі обійшовся цим «щасливчикам» у 12 iз половиною гривень. І це ще, як кажуть, не межа. Бо ж в окремих багатоповерхівках прилеглого мікрорайону вартість опалення одного «квадрата» перевищила 15 гривень (!) при «середньоміській» 7 гривень.

Образа сталевара

Ця нічна пригода біля контрольно–пропускного пункту Кременчуцького сталеливарного заводу одразу почала обростати найрізноманітнішими чутками. Говорили навіть про спробу терористичного акту, під час якої невідомий чоловік кинув «коктейль Молотова» до прохідної підприємства й накивав звідти п’ятами. Однак після того, як співробітники міліції знайшли горе–«терориста», з’ясувалося, що просто пити треба менше... Таким собі «бомбістом» виявився 35–річний сталевар згаданого підприємства. Коли після чергової зміни чоловік виходив із заводу через прохідну, охоронці помітили, що він напідпитку, і зробили йому зауваження. Зрозуміло, що фіксація цього факту не обіцяла робітникові прихильності начальства.

Кайфова «швидка»

Співробітники «антинаркотичного» відділу обласної міліції затримали 22–річну фельдшерку «швидкої» однієї з райлікарень, яка фактично суміщала свої службові обов’язки медика з вельми специфічним «хобі»... наркокур’єра. Зрештою, як з’ясувалося пізніше, головним «захопленням» молодиці було вживання тих же таки наркотиків. Прилучилася вона до сумнівної для людини в білому халаті справи більше року тому.