Огнем і... квачем

Огнем і... квачем

Урочистості за участю керівників області з нагоди 230–річчя земляка, генерал–фельдмаршала Івана Паскевича у Полтаві триватимуть цілий день. Спершу тут відкриють меморіальну дошку, потім — тематичну виставку художніх робіт початку ХІХ століття. А після обіду в технічному університеті відбудеться «іменна» наукова конференція та презентація «парадного» документального фільму. Попри те, що йдеться про найближчого військового сподвижника царя Миколи І , котрий «огнем і мечем» пройшов по містах і селах повсталої проти російського самодержавства Польщі, знищував гірські аули на Кавказі й був співучасником найжорстокішого придушення будь–якого вільнодумства на теренах імперії. То хто ж прагне сьогодні вогнем безпам’ятства випалити історичну пам’ять народів і квачем байдужості «заретушувати» реалії минувшини, роблячи з царського фаворита ледь не національного героя України?

Крутий Берег свободи

Крутий Берег свободи

Минулі вибори до Ковалівської сільської ради Полтавського району стали найбільшою сенсацією місцевих перегонів у краї. Адже з 30 новообраних депутатів 18 були висуванцями Всеукраїнського об’єднання «Свобода». При цьому провідник «свободівців» Юрій Бублик виборов булаву сільського голови, перемігши десятьох (!) суперників. Голоси ковалівців дозволили згаданій політсилі «завести» трьох своїх представників і в районну раду, де фракцію «Свободи» очолив його рідний брат Олександр. А всевладна в районі й області Партія регіонів здобула в цій сільраді аж... 2 депутатські мандати. Тож недавній судовий вирок пану Юрію став бальзамом на «рани» для його затятих політичних опонентів, та ніяк не для абсолютної більшості тамтешніх селян...

Децибели «дитячої істерики»

До чергової частини Автозаводського райвідділу міліції Кременчука зателефонували схвильовані мешканці однієї з квартир типової багатоповерхівки, які повідомили, що з зачиненої квартири сусідів уже дві години лине гучний дитячий плач. Саме тому на підмогу правоохоронцям викликали ще й рятувальників МНС. Оскільки плач не припинявся, останнім довелося виламувати двері. Побаченим були приголомшені всі. Замість господарів і уявної «дитини в біді» на підлозі стояли потужні колонки увімкненого комп’ютера, з яких і линув аудіо–плач...

Сьоме колесо до воза

Днями новим заступником голови Полтавської облдержадміністрації призначено Віктора Шадчнєва. Цей факт губиться у рутині постійних кадрових ротацій, якщо не згадати: жодних вакансій в ОДА не «відкривали», тож 54–річний «будівельний» бізнесмен став, так би мовити, «додатковим», уже сьомим (!) заступником «губернатора», для якого навіть коло обов’язків пообіцяли окреслити лише після призначення. Так «припекло» з ним тільки тому, що Шадчнєв очолював обласну організацію партії віце–прем’єра Сергія Тігіпка «Сильна Україна» до злиття її з Партією регіонів. Обіцянки прилаштувати «тігіпківців» на тепленькі місця у владі пролунали на об’єднавчому з’їзді ПР і «СУ».

Капітан «Канабіс»

Спершу в Лубнах спіймали на гарячому старшого сержанта міліції, помічника оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків лінійного відділу на станції Гребінка. Як з’ясувалося, він прибув у сусіднє місто, щоб продати «клієнту» канабіс. На місці оборудки у горе–міліціонера вилучили отримані за специфічний товар гроші — 2800 гривень. При цьому вже перші слідчі дії привели правоохоронців до безпосереднього керівника наркоділка в погонах — начальника згаданого сектору БНОН, капітана міліції.

«Гамівна» сорочка для водія

На Полтавщині вирішили жорстко боротися з грубістю, а часом і з відвертим хамством водіїв та кондукторів пасажирського транспорту, що спричиняють численні нарікання, скарги на їхню роботу. Зокрема, як повідомив журналістам заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко, зараз переглядаються умови конкурсів перевізників, які виборюють право обслуговувати ті чи інші маршрути.

Мобільний — у сало

У ці святкові дні, починаючи від Великодня і завершуючи травневими святами, працівники пенітенціарної служби особливо пильнують. Адже родичі та знайомі засуджених бажають саме на свята побалувати їх домашніми гостинцями. Та ще й якими! Частина гостинців насправді є сюрпризами, адже в оболонці різноманітної смакоти намагаються таємно переправити за колючий дріт те, що передавати туди категорично заборонено.

«На нашій — не своїй землі»

«На нашій — не своїй землі»

Відколи на масних чорноземах довкола села Михнівка, що в Решетилівському районі, почали господарювати на основі приватної власності на землю, над нею прошуміло багато вітрів. Та ще ніколи, здається, вони не були такими «колючими», як сьогодні. Тож навіть у розпал польових і городніх робіт, коли дорога кожна хвилина, близько сімдесяти власників земельних паїв зібралися у сільському клубі. Щоб знайти відповідь на головне питання: їхня це земля чи вже чужа? А якщо їхня, то чому фактично розпоряджаються нею не вони — власники, — а грошовиті заїжджі «дядьки» та «рідніші» останнім місцеві чиновники?

Музичні «гени» роду й народу

На Полтавщині, яка дала світові основоположника вітчизняної класичної музики, подвижника української справи Миколу Лисенка, влаштували безпрецедентне за масштабами і тривалістю відзначення 170–річчя з дня народження славетного земляка. Його іменини «гуляли» тут упродовж дев’ятнадцяти (!) днів, приурочивши до них музичний фестиваль «І струни Лисенка живії...». Розпочали його концертом художніх колективів, викладачів і студентів Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка у переповненій залі Будинку культури села Гриньки Глобинського району, де народився майбутній класик. А потім до віншування «чарівника музики» долучилися практично всі провідні мистецькі колективи краю. Програму фестивалю наповнили виставами, концертами, конкурсами, творчими зустрічами. Зокрема, після кількарічної перерви обласний театр ляльок презентував новий сценічний варіант дитячої опери ювіляра «Коза–Дереза». Не менш очікуваною стала прем’єра «заглавної» для обласного музично–драматичного театру ім. М. Гоголя вистави «Наталка–Полтавка», що поєднала творчість двох земляків–корифеїв слова та музики — Котляревського і Лисенка.

Право на повстання

Днями в селі Ковалівка, що під Полтавою, за ініціативою місцевих депутатів–«свободівців» урочисто відзначили 110–ту річницю тамтешнього селянського повстання. Цей виступ мав неабиякий резонанс у Російській імперії, про нього неодноразово повідомляв орган РСДРП — ленінська газета «Іскра».