У Багатому багато води

Рясні дощі з руйнівними наслідками серед літа для України мало характерні, а для Криму й поготів. Проте Крим, який у липні зазвичай потерпає від спеки, минулих вихідних немов мокрим рядном накрило. У ніч проти неділі у селі Багате Білогірського району так лило, що в місцевому ставку вода вийшла із берегів і розірвала греблю.

Земля забрала

Трагедія сталася під час перерви у роботі сесії Алуштинської міськради. До міського голови Володимира Щербини підійшла місцева мешканка з вимогою, як повідомляє прес-служба прокуратури Криму, «негайно вирішити питання про виділення їй земельної ділянки». Що почула жінка у відповідь від висуванця партії «Союз» і відставного кадебіста, можна лише здогадатись (нині ці деталі з'ясовує міська прокуратура). Принаймні цього було достатньо, щоб на очах у всіх бідолашній вдатись до самогубства — вистрибнути з вікна коридору сесійної зали, що на п'ятому поверсі.

Кримські «районки» відбилися від рук

Поодинокі спроби підкоригувати редакційну політику траплялись і торік, коли зі зміною керівництва держадміністрацій деякі «районки» відчули смак істинної свободи слова. Кому ж найбільше не давало спокою їхнє вільнодумство, стало зрозумілим лише тепер. Новообрані ради, де більшість складають якраз «регіонали», відразу зі знанням справи вирішили поквитатись із незалежно-підзвітними редакторами. Утім політичною доцільністю переймаються не лише «біло-сині».

Толока на морі

Довго мізкували фахівці (з цього приводу чотири рази збиралася Севастопольська комісія з техногенної, екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій), де і як з найменшим ризиком для людей і прибережних комунікацій, головної найбільшої у місті нафтобази, знешкодити виявлену напередодні у Камишовій бухті 900-кілограмову німецьку донну міну. І врешті-решт пристали на оптимальний варіант, запропонований командиром групи розмінування майором Олександром Калякіним.

Гарячий прийом

Гарячий прийом

Четвертий день причал Феодосійського торговельного морського порту в облозі. Жорсткий пікет навпроти американського військового корабля Advatage, який готує інфраструктуру для спільних із НАТО навчань «Сі бриз», тримають «вітренківці», а також комуністи, «регіонали» з козаками і «Проривом». (Останній скандально відомий символічним перекопуванням Перекопу, за що, до речі, підозрілі молодики були притягнуті до адміністративної відповідальності). Пікетувальники загородили шляхи до причалу, де американський корабель ще позавчора встиг розвантажитись. Вантаж — контейнери з інженерною технікою і обладнанням для зведення казарм, в яких мешкатимуть учасники спільних міжнародних навчань «Сі бриз—2006», запланованих у липні-серпні на Чауді й Старокримському полігоні.

Шум у Камишовій

Севастопольці отримали черговий «подарунок» від минулої війни (подібне трапилось декілька років тому) — при плановому обстеженні Камишової бухти на глибині 8 метрів і за якихось 200 метрів від причалу нафтової компанії водолази натрапили на підозрілий предмет. Схожа на авіабомбу «залізяка» сягала понад півтора метра завдовжки і майже стільки ж у діаметрі. Викликані на місце знахідки піротехнiки Керченського спеціального морського загону МінНС відразу її ідентифікували і дійшли висновку, що мають справу з німецькою донною фотомагнітною міною часів Другої світової війни.

І став моряк мічурінцем

І став моряк мічурінцем

Відтоді як декілька років тому колишній флотський офіцер-механік Микола Максимов (цьогоріч йому «стукнуло» 60) «обзавівся» двома дачними ділянками у степу під Джанкоєм, він постійно експериментує. Тобто нащеплює, перещеплює, відбраковує свої дички і сортові яблуні, груші, персики, ківі, озимину, чорний інжир, зизифус — загалом з однорічними — 62 культури. У цю травневу пору фруктові дерева у нього густо обліплені цвітом буквально до самої землі, де рясно квітне полуниця. Тоді як у сусідів-дачників пана Миколи я подібного буйноцвіття не угледів. Цим, либонь, і пояснюється, що відставний капітан 2-го рангу і на суходолі йде правильним курсом.

Базарна вендета?

Банальне замикання електропроводки — така причина пожежі на найбільшому речовому ринку Сімферополя АТЗТ «Таврія» у ніч на 8 травня, у результаті чого вигоріло разом із товаром близько 1 300 квадратних метрів торговельних рядів. Саме таку причину, посилаючись на результати міліцейської експертизи, назвав на «круглому столі» у Сімферополі начальник місцевого управління МінНС Сергій Василенко. До речі, на цьому засіданні Сергій Василенко вперше вдався до публічного адміністративного «батога» — за результатами перевірки вручив 12 директорам сімферопольських ринків, а також одного євпаторійського і ще одного у селищі Миколаївка, постанову про застосування попереджувальних заходів із призупинення роботи ринку.

«Регіонали» і решта по парі

Кримські депутати поставили рекорд у новітній історії півострівного парламентаризму, бо за 8 хвилин затвердити у сесійному режимі весь склад президії — а це два заступники спікера і 12 голів постійних комісій. Такого «форсажу» ніхто ще не пам'ятає. За своїх проголосувала більшість — 59 депутатів. «Свої» — це восьмеро представників блоку «За Януковича!», троє — «Союзу» та по два від Компартії і «Народної опозиції» Наталі Вітренко.

За право і землю

За право і землю

Учора у Сімферополі відбувся майже 15-тисячний мітинг з нагоди 62-ї річниці депортації кримських татар. У «чорний» день своєї історії учасники всекримських скорботних зборів ухвалили традиційну резолюцію. У ній перераховуються «приклади відкритого ігнорування» прав кримських татар. Зокрема, татари вказують на свою абсолютну правову і судову незахищеність, наполягають на необхідності прийняття законів України про повне поновлення їхніх прав включно з правом на національно-територіальну автономію у рамках єдиної Української держави.