Замість молитви — ринг

Інцидент виник після того, як представники фірми, котра займається встановленням білбордів, приїхали для зведення чергового щита. Річ у тім, що рекламний об’єкт мав розташовуватися не просто у безпосередній близькості до храму Стрітення Господнього, а саме на землі, відведеній для культової споруди. Активісти релігійної громади, що якраз садили біля церкви дерева, почали висловлювати незгоду з появою тут білборда і зателефонували настоятелеві отцеві Сергію Виговському, який одразу й приїхав.

Королева сенполій

Королева сенполій

Спершу вона трішки розгубилась, коли журналіст зацікавився її маленьким квітковим королівством. Мовляв, чому я — є люди, у яких розкішніші колекції, які довше займаються декоративним квітникарством, поставили його на промислову основу і навіть заробляють на цьому.

Дорога «халява»

Поки що важко сказати, в яку суму обійдеться зловмиснику компенсація шкоди, яку він завдав «Укртелекому» шляхом несанкціонованого втручання в мережу електрозв’язку за допомогою емулятора телефонної картки. Як–не–як, відтоді, коли чоловік придбав саморобний електронний пристрій, за допомогою якого можна безплатно телефонувати з таксофонів будь–якому абоненту, та взявся ним користуватись, минуло близько двох із половиною років. Це перша причина, чому непросто виявити всі його «халявні» дзвінки й узагальнити інформацію.

ДАІ побачить і не пробачить

До кінця травня на п’яти найнапруженіших перехрестях Вінниці мають з’явитися камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю, що дозволить не лише виявляти факти порушення водіями правил дорожнього руху, а й фіксувати на цифрових носіях такі дрібні деталі, як марки та номери автівок. Це дасть можливість ідентифіковувати порушників та притягувати їх до відповідальності на підставі відеозапису.

«Книги заповідаю землякам...»

«Книги заповідаю землякам...»

Подарунок, який отримала райбібліотека у місті Бар на Вінниччині, можна вважати королівським. Упродовж півроку заклад культури отримав з Америки чотирнадцять габаритних посилок із літературою, а загальна кількість різноманітних українських видань перевищила півтори тисячі. Виходили у світ ці книги впродовж останнього півстоліття переважно за кордоном, до того ж значна частина їх нині — рідкісні. Потрапили книги на Поділля не для виконання певної допомогової програми, або через широкий добродійний жест однієї з фундацій, а завдяки приватній ініціативі родини Партикевичів, яка мешкає в місті Палатін поблизу Чикаго.

Лосось «нерестився» у Попівцях

На перший погляд, кінцевий продукт нічим не відрізняється від справжньої лососевої чи осетрової ікри: у скляних баночках перекочуються жовтогарячі та чорні кульки, здатні одразу викликати апетит у любителів смачного. Проте варто останнім дізнатися, як виготовлявся і з чого насправді складався «делікатес», — і апетит пропаде надовго.

Як з очевидного зробили неймовірне

Наприкінці минулого року ми вже писали про те, що міліція розкрила гучне вбивство у Могилеві–Подільському двох неповнолітніх дівчаток, яке впродовж 14 років перебувало в розряді «глухарів», — врешті–решт обвинувачення пред’явили людині, що перебувала під підозрою від самого початку (див. «УМ» за 24 листопада 2007 року). Позавчора крапку в цій справі поставив апеляційний суд Вінниччини, відправивши убивцю в місця довічного ув’язнення. Заодно судова колегія проаналізувала причини, котрі уможливили багаторічну тяганину з розкриттям злочину, і прийняла резонансну окрему ухвалу, заадресувавши її на ім’я Генпрокурора і звернувши його увагу на недоліки в роботі слідчих прокуратури.

Несесер на колесах

Несесер на колесах

На вінницьких вулицях з’явився спеціально обладнаний автомобіль (за повідомленням прес–служби облуправління ДАІ, поки що єдиний в Україні), обладнаний усім необхідним для оперативного і якісного оформлення дорожньо–транспортних пригод. Укомплектований на базі мікроавтобуса «Соболь», він має в оснащенні спеціальний кейс із криміналістичним інструментарієм для збору речових доказів на місці події, кейс із медичним обладнанням для надання першої допомоги потерпілим, набір відповідних дорожних знаків, світловідбиваючу стрічку тощо.

Загублений в історії

Загублений в історії

Ім’я прозаїка Петра Крижанівського вам не назвуть не те що дипломовані філологи, а часто навіть учені–літературознавці — за винятком, можливо, тих, що фахово спеціалізуються на періоді двадцятих років минулого століття. Для нього не знайшлося місця в «Українській літературній енциклопедії», яка досить повно представляє спектр персоналій радянського періоду, а в оглядах прізвище не згадується навіть серед тих, кого іноді заміняють виразом «та інші». Єдина світла пляма — куца статейка на п’ять рядків в «Енциклопедії українознавства» за редакцією Кубійовича.
Можу з повною переконаністю сказати, що в такій ситуації — це одна з несправедливостей, які переслідували письменника упродовж життя і, як бачимо, переслідують після смерті. Зібравши понад сотню його творів, розкиданих по центральній та регіональній періодиці, уклавши рукопис вибраного і проаналізувавши доробок у цілому, я раптом піймав себе на думці, що Крижанівський став для мене одним із найпомітніших відкриттів останнього часу. Його творчий шлях тривав недовго, однак за силою таланту він цілком заслуговує на те, аби повернутись із небуття і гідно зайняти місце поряд із визнаними майстрами українського слова.

Де три мільярди за авто?

Виїзне засідання колегії МВС, що відбулося цієї суботи у Вінниці, майже збіглося зі «стоденкою» роботи нового відомчого керівництва. Окрім пріоритетів МВС у боротьбі зі злочинністю, що вже отримали розголос у ЗМІ, міністр Юрій Луценко назвав ще один — наведення порядку в реєстрації автотранспортних засобів. Невідкладно зайнятися цим примушує такий показник: хоч кількість ввезених в країну нових автомобілів щороку приблизно однакова, але минулого року митні та реєстраційні збори за них різко скоротилися.