Бунт у БЮТ

Попри те, що Блок Юлії Тимошенко на позачергових парламентських виборах вийшов на Вінниччині на перше місце з помітним відривом, вплив цієї політичної сили у керівництві регіоном знижується, і це чітко зафіксувала чергова сесія обласної ради.

Порада «губернаторів»

Недавня прем’єрська критика на адресу Вінниччини, яка нібито недостатньо готова до опалювального сезону, викликала спротив керівництва області. З цього приводу голова облдержадміністрації Олександр Домбровський навіть виступив із відкритою заявою, у якій не погодився з урядовою оцінкою стану справ у регіоні, оскільки більшість районів стовідсотково готові до холодного періоду, а кілька існуючих больових точок будуть ліквідовані до кінця місяця. Та й затримки, якщо вже на те пішло, були породжені громіздкими тендерними процедурами, затвердженими якраз у Києві.

Архітектурна молитва за місто

Цьогорічний десант у Вінницю членів міжнародного Центру сучасної архітектури (Москва), що відбувся під керівництвом професора архітектури з Лондона Нейла Ліча, дозволив по–новому глянути на майбутній розвиток міського центру, а запропоновані концепти активно обговорюють городяни, а деякі з ідей вже отримали реальнi інвестиційнi обриси. Якщо одним ідеям судилось так і залишитись на рівні ідей, якщо інші через незвичність і нестандартність потрібно ще осмислити й ув’язати з реаліями, то окремі проекти викликали схвалення відразу.

«Книжка починається... із замовляння»

«Книжка починається... із замовляння»

Наприкінці літа група українських фахівців у сфері видання та розповсюдження книг побувала в Сполучених Штатах за програмою розвитку громадських зв’язків, що фінансується американським урядом, і познайомилася з роботою заокеанських колег. — Американські книгарні здивували нас тим, що майже немає перекладів з інших мов на англійську — більшість видавців вважають, що це дорого, тому обходяться своїми авторами. Ділиться враженнями Володимир Брискін, директор вінницького видавництва «Теза», яке працює у сегменті дитячої літератури.

Мораторій на агітаторів

Побоюючись, що головне міське свято може перетворитися на ще одне поле боротьби за місця в парламенті, дві молодіжні громадські організації — науково–інтелектуальне товариство «Центр» та комітет молодіжних організацій — виступили з ініціативою, аби учасники перегонів добровільно обмежили агітаційні заходи в центрі Вінниці та місцях святкування — на площі Василя Стуса і в центральному парку. Пропозицію підтримав міський голова Володимир Гройсман й ініціював «круглий стіл» для представників основних передвиборчих штабів. Аргумент був виставлений один: спільні інтереси вінничан повинні стояти вище інтересів партійних груп, тому дні міста, які відбудуться в найближчі вихідні, мають стати і днями політичного миру.

Шеленберг похований на Поділлі

Шеленберг похований на Поділлі

Про існування на території міста військових поховань часів останньої війни вінничанам було відомо, але справді жвавий інтерес до них спалахнув нинішнього літа, коли при спорудженні гаража на вулиці Чехова будівельники наткнулись на останки двох німецьких солдатів. Ця могила була не просто безіменною — про неї взагалі не знали, хоч і розташована вона за кілька метрів від кладовища німецьких військовополонених, що утримувались тут у таборі МВС із 1945 по 1948 роки. Про знахідку повідомили представництво Німецької народної спілки з догляду за військовими похованням в Україні і звідти приїхали, щоб забрати останки співвітчизників.

Відправлю тебе туди, де мій син!

Про те, що в селі скоєно подвійне вбивство, жителі Берізок­-Бершадських (Бершадський район на Вінниччині) не здогадувались упродовж кількох місяців. Зникненню 20-річного хлопця, який навідувався із сусіднього району в гості до сестри, значення не надали: мовляв, поїхав собі — та й по тому. Місяців через два пропала з очей і сестра — 34-річна жінка, котра в селі була в невістках. Однак i це сусідів не стурбувало, вони навіть зітхнути з полегкістю. Родину вважали неблагополучною, бо від оковитої не просихала. Вихованням трьох дітей практично ніхто не займався, а четверта дитина померла чотиримісячною — найвірогідніше, через відсутність елементарного догляду.

Кузня Пегаса

Серед фестивалів поезії, що відбуваються нині в Україні, вінницький форум лицарів ритму і рими «Підкова Пегаса» може претендувати на особливе місце, хоч і проводили його всього лиш удруге. По-перше, масштабом дійства. Існуючі поет-фести зазвичай є одноденками, вінничани ж розстарались на повноцінну триденну програму з кількома різноплановими конкурсами, учасниками і водночас глядачами стали 58 поетів із різних міст, а до складу журі запросили відомих літераторів Івана Андрусяка, Павла Вольвача, Олексія Зараховича, Ігоря Павлюка. По-друге, відмовою від регіонально-містечкового характеру і серйозною спробою зробити заявку на «всеукраїнськість» — принаймні на ньому широко були представлені Південь, Схід та Центр країни. Із Заходом, правда, поки що не склалось, звідти був один-єдиний посланець — франківчанка Богдана Шацька.

Чиновники за стандартом

Ідея запровадити найсучасніші стандарти в діяльності міськвиконкому у міського голови Володимира Гройсмана народилася рік тому — під час відвідання міста-побратима Кельце. Ознайомившись із тим, як працює муніципальна влада в польському місті, він після повернення інціював підготовку до процедури сертифікації згідно із загальновизнаними міжнародними стандартами, за якими визначається якість роботи управлінців.

Кредит податкової недовіри

Кредит податкової недовіри

Про те, якими ласими поглядами зазирає до наших кишень податкова служба, як вона намагається вирахувати в людей навіть ту копійку, що, за законом, їй не належить, цілеспрямовано не виконуючи власних зобов'язань перед громадянами, можна було б писати книги. Витоки історії, про яку йтиметься, сягають 2004 року, коли набув чинності Закон України «Про податок на доходи фізичних осіб». Ним передбачено повернення податкового кредиту — компенсації вартості навчання самого платника або члена його сім'ї.