У парку на лавці...

У парку на лавці...

Посидіти поряд на лавці з письменником Антоном Чеховим або почесним громадянином міста Михайлом Лушпою можна відтепер у Сумах. Пам’ятники обом встановили під час святкування дня міста.

Похований живцем

Хто думає про техніку безпеки, якщо робить щось «по–домашньому»? Так само не думалося про лихе чоловікам, які копали канаву під комунікації у приватному секторі Сум. Копали сумлінно: глибина траншеї сягала майже трьох метрів.

Посели у серці фенікса

Посели у серці фенікса

Того разу ми з Сашком зустрілися в «Борисполі». Щойно пройшла паспортний контроль, як збоку погукали. Сашко! Приємно побачитися зі знайомим далеко від свого міста. «Я потім твою публікацію про тамтешній футбольний матч читала, — пригадую зараз, адже Олександр — спортивний журналіст.

Сумські леніни — не культурна цінність

Рішення Сумської міської ради про демонтаж пам’ятників Леніну в обласному центрі законні. Таким є висновок Зарічного районного суду в Сумах, який не знайшов підстав, аби постанови депутатів визнати неправомірними.

Не просто свищик

Не просто свищик

Як виявилося, диво–птахів у Сумах було аж двоє. І поки перший прикрашав Квітковий сквер міста, другий перебував під надійною охороною — в артполку. Поки з першим фотографувалися, милувалися й навіть хотіли його вкрасти, другий готувався до серйозної місії — представлення міста на традиційному Параді вишиванок.

Хліб, до хліба і — свобода дій

Хліб, до хліба і — свобода дій

«Це унікальна людина, — переконана координатор коаліції підприємців області Світлана Іченська. — Він із друзями починав iз маленького автобуса, в якому вони й жили, взявшись за нову власну справу. Встановили там ліжка, газову плитку і — по полях... Сьогодні у них — елітні сорти, розводять саджанці, побудовані офіс, склад...

«Він — початок»

«Він — початок»

Сумська міська рада прийняла рішення про перейменування вулиці Кірова на вулицю Гарасима Кондратьєва. Внесли пропозицію щодо зміни назви сумська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Молодий народний рух» та обласна організація Українського добровільного благодійного товариства «Меморіал ім. Василя Стуса».

«Нас любили вже за те, що ми доїхали до них»

«Нас любили вже за те, що ми доїхали до них»

«Що вразило під час спілкування у селах?.. Якщо населений пункт розташований у межах траси, то і сільрада пристойна, колодязі впорядковані, садки ошатні... А трохи вбік, хай навіть недалеко, за 10–15 кілометрів, природа красива, а от села є — як у війну. Забиті вікна, зарості; ні кота не зустрінеш, ні собаки», — ділиться враженнями керівник обласного об’єднання громадян «Усвідомлений вибір народу» Світлана Дронік, яка майже рік очолювала проект із надання правової інформації та консультування бідних верств населення. Працювали переважно в Лебединському районі. Фахівці надали допомогу 429 особам, але фактично поспілкувалися зі значно більшою кількістю людей. Адже в «глибинці» з поганими дорогами люди приходили просто поспілкуватися. «Нас любили вже за те, що ми доїхали до них. Це ж така подія була в селі: приїхали з області люди, які хочуть почути про їхнi проблеми і допомогти!» — каже пані Дронік.

Провідник зі скрипкою

Провідник зі скрипкою

Ще минулорічної осені правоохоронці проводили звичну перевірку потяга «Львів—Москва» на митному посту «Хутір–Михайлівський» Сумської митниці. У рундуку для багажу службового приміщення вагону їх очікувала несподівана знахідка — скрипка. З’ясувалося, що музичний інструмент нібито належав провіднику й саме того дня він мав намір провезти його контрабандним шляхом з України в Росію.