Локшина для Попова

Наприкінці жовтня біля незаконного будівництва над станцією метро «Театральна» представники громадськості відкрили «Стіну брехні». Під написом на паркані «Напишіть, як вас обманули» мешканці можуть фіксувати невиконані обіцянки київських чиновників. Щомісяця організатори тут планують проводити мітинги, залучаючи до акцій якнайбільше людей.

Храм розбрату

Храм розбрату

На місці язичницьких поховань і решток фундаментів Десятинної церкви у Києві, швидше за все, таки візьмуться будувати новий храм. І влада вже навіть не вдається до демонстративної відкритості у цьому питанні. Після того як конкурс проектів «музеєфікації та консервації» території, оголошений головою КМДА Поповим, спочатку здискредитував себе скандалом навколо лічильної комісії, а потім «нічиєю» двох взаємовиключних проектів, правляча верхівка вирішила йти іншим шляхом — через Верховну Раду.

Парламентська більшість відмовилася підтримувати законопроект «НУНС» про збереження об’єкта культурної спадщини «Місто Володимира — дитинець давнього Києва з фундаментами Десятинної церкви». А згодом «регіонал» Юрій Мірошниченко став усіляко заштовхувати в суспільну свідомість ідею, викладену у його законопроекті — «Про відродження унікального Символу православ’я — церкви Богородиці (Десятинної) в місті Києві». І це попри те, що проти такого «відродження» висловилися архітектори: і головний столичний — Сергій Целовальник, — і близька до Януковича Лариса Скорик, і археологи, що проводили останні розкопки, і громадськість, що виходить на «Марші захисників Києва». Їхня мотивація проста: не можна відбудувати храм, не маючи свідчень, які б давали повне уявлення про його вигляд (таких просто не збереглося). А найактивніше переконує в необхідності «відбудови» Десятинної для своїх служб всюдисущий Московський патріархат.

«УМ» ознайомилася із зареєстрованим проектом Юрія Мірошниченка та його останніми коментарями й поясненнями до нього, намагаючись знайти серед того раціональне зерно.

Час оберігати каміння

Час оберігати каміння

У столиці з катастрофічною швидкістю зникають пам’ятки архітектури: за десять років їх кількість скоротилася з 2042 до 1990. Такі дані оприлюднили на консультативній раді Головного управління охорони культурної спадщини при КМДА.

Андріївський чекає травня

Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов видав розпорядження, згідно з яким першу чергу реконструкції Андріївського узвозу мають завершити до 25 травня наступного року. Видатні люди http://www.persona21vek.com.ua/ соціальний проект

Підніжка від казначеїв

Підніжка від казначеїв

У березні Анатолія Голубченка, заступника голови КМДА з підготовки до Євро–2012, студенти мало не довели до сліз. У Будинку вчителя вдягнені «з голочки» студенти Лінгвістичного університету різними мовами говорили фразу «Ласкаво просимо в нашу сім’ю волонтерів».

Сто питань без мера

Чергове засідання столичного парламенту вчора почалося з «допиту» секретаря Київради Галини Гереги. Ще до початку роботи опозиційні депутати знову звернулися до неї з актуальним відтоді, як головою міськадміністрації став Олександр Попов, запитанням: де чинний «мер усіх киян» Леонід Черновецький і чому він ігнорує засідання Київради?

Дворове мистецтво

Дворове мистецтво

У серці Києва, біля будинку на вулиці Грушевського, 4Б, постійно «тусить» строката молодь, носиться з будівельними матеріалами і лотками від яєць. На стінах дворика будинку, з якого ще у 80–х вiдселили людей, розписаних аерозольною фарбою, подекуди висять кольорові рамки (в одній — клаптик паперу з промовистим написом «Створюю свій світ»), фотографії, фрагменти скульптур, ще один напис — «Не сц.и, бо буде на Ютубі», «кислотно» розмальований велосипед…

Повернення додому

«Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» та посольство США ініціюють перейменування вулиці Танкової, що у Шевченківському районі столиці, на бульвар імені Ігоря Сікорського. До речі, саме на цій вулиці розташована земельна ділянка для дипломатичного посольства Сполучених Штатів.

Справи підземні

Київська міськдержадміністрація доручила комунальному підприємству «Київський метрополітен» подбати про технічні та інвестиційні можливості для запровадження Wi–Fi доступу до інтернету в столичній підземці.