Мурашко повертається

Мурашко повертається

Київська влада хизується першим роком правління голови КМДА Олександром Поповим, зокрема, поставлено галочку у графі «повернули у власність міста будинок Мурашка». Насправдi ж, стверджують громадськi захисники старого Києва, перемоги градоначальника над вандалами–забудовниками, немає. Учора на Малій Житомирській відбулася театралізована акція на захист старовинних будівель–пам’яток культурної спадщини, а також Олександра Глухова — доцента фізико–математичних наук, котрий мешкає в цьому будинку і самотужки веде боротьбу в судах.

«Бєспрєдєл» від Героя України

«Бєспрєдєл» від Героя України

Минулого тижня «УМ» писала про земельні баталії у селі «Тетерівка» Жашківського району на Черкащині. Орендодавці–сільчани не бажають підписувати новий договір оренди своїх земельних ділянок із сільськогосподарським товариством «Тетерівка». Адже за хитрою схемою корпоративні права СТОВ спочатку викупив голова іншого господарства, а потім передав агрофірмі «Злагода» (структурний підрозділ фірми «Панда» депутата облради, Героя України Геннадія Бобова). «Злагода» з людьми вчинила не по–совісті — розраховувалася із затримками неякісним зерном. Тепер агрофірма намагається змусити селян підписати нові договори оренди: подає судові позови на незгодних пенсіонерів, вимагаючи у них компенсацію. Мовляв, межові знаки, якими вони позначили свою територію, завадили господарській діяльності. Люди кажуть: господар сіяти після збору урожаю основної культури не збирався, поле заросло бур’яном.

Нова сторінка протистояння — через майнові паї. Спілка пайовиків зажадала проведення інвентаризації, аби оцінити, що з техніки лишилося і в якому вона стані через 11 років. Про це люди повідомили й адміністрацію, і правоохоронні органи. Але проти пайовиків кинули більше десятка бойовиків, озброєних гумовими кийками та вогнепальною зброєю. Бандити не пустили людей на територію автопарку, застосовуючи увесь свій «арсенал». Жашківська міліція бойовиків затримала, але випустила уже до вечора, назвавши інцидент «з’ясуванням обставин». І це попри відео, яке підтверджує: зброя таки була, а гільзу, знайдену сільчанами на місці стрілянини, міліція не захотіла побачити.

Помста за Казанського?

Помста за Казанського?

Учора в Оболонському районному суді Києва розпочалося слухання справи колишнього начальника Головного управління охорони культурної спадщини Київської міськ­держадміністрації Руслана Кухаренка, якого звинувачують у розтраті 640 тисяч бюджетних коштів, а також у перевищеннi ліміту на використання транспортних послуг.

Я прийшов — тебе нема

Тихий і непомітний Леонід Черновецький, скупі новини про якого останнім часом можна прочитати хіба на сторінках таблоїдів, знову гучно заявив про себе: мер Києва вирішив нагадати опонентам, що має честь і гідність. Тож міський голова, який довгий час не реагував на образи і закиди стосовно земельних оборудок його «молодої команди», не витримав «морального удару» від боксера і політика Віталія Кличка. Нагадаємо, Віталій публічно обурився вибірковою боротьбою чинної влади з корупцією: «В тюрмі сидить Луценко, якого звинувачують у розтраті 40 тисяч гривень на зарплату водію, а мер Черновецький, який украв 70 мільярдів, подорожує за кордоном і не ходить на роботу».

Щастя — це можливість допомогти

П’ятий конкурс «Благодійник року» цьогоріч зібрав рекордну кількість заявок — 160, що відверто приголомшило організаторів. Ще до урочистої церемонії, яка відбулася 15 грудня, голова оргкомітету конкурсу Олександр Максимчук не стримував щирого подиву і радості: «Ми, звичайно, сподівалися, що ювілейний конкурс збере велику кількість заявок, але не очікували такої високої активності. Особливо тішить велика кількість заявок iз регіонів».

Під крилом літака і під боком столиці

Під крилом літака і під боком столиці

Триповерхова бетонно–скляна «коробка» міжнародного терміналу в аеропорту «Київ» (Жуляни), яку почали будувати в червні, уже готова на 80 відсотків. Лишилося завершити внутрішні оздоблювальні роботи — їх обіцяють закінчити вже до Дня Києва. Цінність нового терміналу керівництво називає винятковою, адже він буде сучасним та розвантажить старий, який обслуговуватиме лише внутрішньодержавні перельоти.

А от злітна смуга «Києва» вже повністю готова. Її основна «фішка» — суперсучасна світлосигнальна система RWY081 фінського виробництва, навіть у «Борисполі» вона представлена лише частково.

Журналісти «УМ» побували на презентації оновленого аеропорту, оцінили стан будівництва, довідалися про особливості фінансування проектів та здійснили політ над Києвом у екстремальних умовах.

Чому селяни не хочуть «Злагоди»?

Чому селяни не хочуть «Злагоди»?

У селі Тетерівка Жашківського району на Черкащині землевласники відстоюють право на самостійний обробіток землі. Після затримок із виплатою орендної плати, фактичної ліквідації і самого орендатора — сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Тетерівка» — вони не хочуть мати справи з новим «господарем».

Натомість цей «господар» — депутат облради Геннадій Бобов, який очолює агрофірму «Злагода» (що й витіснила СТОВ «Тетерівка»), — намагається усіма методами змусити селян підписати нові договори оренди. Поки люди натовпом ходять у органи влади, просячи підтримки, їх стали викликати до суду і вимагати грошових компенсацій. Мовляв, через те, що люди встановили межі своїх ділянок і товариство не змогло зібрати останній урожай. Селяни переконують: орендатор не мав у планах засіювати озимину, і виступили із зустрічним позовом.

Нелегальний дим

Нелегальний дим

Ці жінки, переважно пенсійного віку, виходять до станцій метро вранці й працюють до вечора. За будь–якої погоди. Їхня «точка» — це стілець і ящик, на якому «представлено» кілька десятків відкритих пачок цигарок для реалізації поштучно. Товар без акцизних марок, деякі види цигарок неможливо придбати у кіосках, що мають дозволи на продаж тютюну. В Україні, приміром, уже не реалізовують Capitan Black, а Lucky Strike slims узагалі у продаж не надходив. У сигаретних «бізнесвумен» цей товар є, причому попередження про шкоду тютюнопаління на них — будь–якими мовами, окрім української. Отже, це — контрабанда.

Підземні переходи Києва біля станцій метро просто окуповані такими бабусиними «точками», до яких додаються ще й нелегальні кіоски, які відбирають вільний простір у киян. До того ж клієнтами бабусь із цигарками часто є підлітки, які не мають грошей на пачку, і саме така «поштучна» купівля легко привчає до шкідливої звички.

Зрозуміло, що держава, яка постійно латає бюджетні діри, від цього не виграє — податків торговки не платять. Більше того, подібні речі заборонені статтею 156 Кодексу про адміністративні правопорушення. Але правоохоронці на подібні порушення не реагують.

«УМ» вирішила провести власне розслідування і викрила ланцюжок: від місць оптових закупівель контрабанди до, у разі затримання правопорушників, каральних санкцій. Та з’ясувала, чому торговки лишаються непокараними, а міліція байдуже закриває очі на їхню діяльність.

З історією — як із «Лего»

З історією — як із «Лего»

У Києві розбирають на друзки оселю німецького ткача та садівника Вільгельма Крістера, якому краєзнавці завдячують тим, що свого часу Київ стали називати містом–садом. Двоповерховий будинок цього діяча, який у ХІХ столітті займався, у тому числі, і вирощенням винограду, уже наполовину зруйнований. Дерев’яні балки, частини стін, даху й вікон складають на купу працівники, які відмовляються говорити, яку організацію представляють. У пресі вже з’явилася інформація, що очищену земельну ділянку (а це територія Інституту харчової біотехнології та геноміки, що на вулиці Осиповського 2–А) готують під забудову. І це попри те, що 130–річний будинок десять років тому визнали пам’яткою культурної спадщини.

Руйнуйте храми на здоров’я!

Дії Окружного адміністративного суду Києва, який розглядає законність будівництва у буферній зоні Софії Київської комплексу Fresco Sofia, нагадують рух маятника. Не минуло і двох тижнів, коли активісти–захисники старого Києва отримали хоча б примарну надію, що будівництво припинять бодай на час розгляду справи, як суд знову передумав. Першого грудня він скасував своє попереднє рішення про зупинення будівельних робіт у буферній зоні Софії Київської, тепер же виніс остаточне рішення на користь забудовника: його дії, мов­ляв, ніяк не порушують права громадських організацій, що звернулися до Феміди із позовом.