Кохайте — на здоров’я

Аналізуючи численні дослідження, психологи дійшли висновку, що закохана людина значно краще адаптується до нових умов життя і знаходить вихід із «глухих кутів», аніж та, яка ухиляється від стріл Амура.

Смачна «артилерія» на захисті судин

Смачна «артилерія» на захисті судин

В одному з попередніх номерів ми розповідали про холестерин: його значення, користь і шкоду для організму людини. Лікарі не втомлюються нагадувати, що серцево-судинні хвороби, передусім інфаркти та інсульти, залишаються на чільному місці серед причин смертності. А так званий «поганий» холестерин (ліпопротеїди низької щільності) провокує захворювання судин.

«Ріжуть» кошти — забирають життя...

«Я думаю, при тих коштах, які виділені, потреби будуть задоволені в якихось програмах на 10—20%, в інших — на 30—50%, а в деяких зможуть покрити до 70% видатків, — повідомив голова правління благодійного фонду «Пацієнти України» Дмитро Шерембей. — Крім того, є потреба реальна і задекларована. Коли в Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що на 100% щось купили, то йдеться лише про те, що вони витратили ці кошти.

Що іншому віддав — здоров’ям повернулось...

Щедрість — одна з найбільших людських чеснот. І, як підтверджують недавні дослідження, ця чудова якість характеру ще й зміцнює здоров’я. Щедрі люди менше хворіють. Американські вчені, проаналізувавши особливості характеру, стан здоров’я, тривалість та якість життя, дійшли висновку: допомога іншим знижує рівень стресу і нормалізує артеріальний тиск.

Мозок любить солоденьке...

На думку вчених і медиків, недостатнє і незбалансоване живлення мозку може спричинити хронічну втомлюваність, депресію, дратівливість навіть у здорових людей. І ось що цікаво: попри те, що вага мозку лише 5 відсотків від загальної маси тіла людини, він забирає 30% спожитих за день калорій, 15% корисних речовин, розчинених у крові і 20 відсотків кисню, що потрапляє в організм, а також майже всю глюкозу.

Увімкнути «внутрішню грілку»

Увімкнути «внутрішню грілку»

Дієтологи називають імбир одним із найкорисніших продуктів. Цей коренеплід має унікальний склад. Крім стандартного набору з рослинних жирів, білків і вуглеводів, в імбирі містяться вітаміни С, В1 і В2, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, ніацин, а також практично всі незамінні амінокислоти.

Тала вода і «кисіль» із льону

Лікарі і дієтологи постійно говорять про користь здорового харчування, нагадують про згубну дію шлаків, які засмічують організм і стають перепоною для нормальної життєдіяльності. Існує багато методик, як вивільнити організм від шлаків і токсинів.

Мий, та не «до дір»

Мий, та не «до дір»

Англійські вчені піддають сумніву деякі загальновідомі корисні звички. Підставою для «ревізії» стали результати досліджень, які науковці проводили разом із групою добровільних «заручників правил».

«Приборкувачі» апетиту?

«Приборкувачі» апетиту?

Інститут харчових технологій США, що в Чикаго, оприлюднив у жовтневому номері журналу Food Technology результати досліджень про те, які поживні речовини і продукти допоможуть приборкати надмірний апетит і надовго зберегти відчуття ситості.