Повстання депутатів чи політтехнологія?

Повстання депутатів чи політтехнологія?

Учора Державна Дума Росії, де в останні два дні працювала лише одна фракція — прокремлівської партії «Єдина Росія», що має 350 «багнетів», конституційну більшість, — поповнилася недавніми повстанцями. До сесійної зали повернулися депутати від ЛДПР Жириновського та «Справедливої Росії». Тепер засідають у Думі 368 із 450 депутатів, обраних на виборах минулої неділі. Ще одна фракція, яка залишила Думу на знак протесту проти фальсифіцкації виборів, — комуністи — продовжує наполягати на зустрічі з президентом країни Дмитром Медведєвим, якому хоче продемонструвати зібрані документи про порушення у ході виборів, насамперед в муніципальні законодавчі збори, на користь «Єдиної Росії».

«Бен Ладен» із Придністров’я?

«Бен Ладен» із Придністров’я?

Молдовська поліція вже склала зі слів очевидців фотопортрет молодого чоловіка, який позавчора ввечері, під час святкування у Кишиневі Дня міста, кинув у натовп гранату. На «народне гуляння» у центрі молдовської столиці, на площу Великих національних зборів, зійшлося близько 40 тисяч людей. Під час замаху, який стався о 22.05, отримали поранення 40 осіб, з них більше половини виписалися зі шпиталю відразу по тому, як їм надали необхідну медичну допомогу, передає «Інтерфакс», отож учора до обіду в лікарнях залишалося десь 12 осіб.

Де, де? У CНД

Де, де? У CНД

Учорашній саміт СНД у молдовській столиці для України пройшов передбачувано: Президент Віктор Ющенко провів низку планових зустрічей зі своїми колегами — в.о. президента Молдови Михаєм Гімпу, білоруським очільником Олександром Лукашенком та азербайджанським — Ільхамом Алієвим, але так і не перекинувся парою важливих слів із російським президентом Дмитром Медведєвим. Інтрига, результат якої, втім, був відомий заздалегідь (адже Москва на різних рівнях натякала на неможливість такої зустрічі) вирішилася по–інтелігентному. Як передає агенція «Новості–Молдова», Медведєв прибув до Палацу республіки за кілька хвилин до Ющенка, привітався з кожним з учасників саміту, а потім — і з українським Президентом, коли той увійшов. Це все.

Вони — працюють...

На дипломатичному рівні Україна та Росія готові домовлятися з найгостріших проблем двосторонніх відносин. Про це повідомили керівники зовнішньополітичних відомств Володимир Хандогій та Сергій Лавров, які напередодні зустрічі глав держав СНД у Кишиневі обговорили найбільш актуальні для обох сторін питання. Зокрема, їм удалося узгодити текст спільної заяви учасників саміту і, як повідомив пан Хандогій, зняти деякі проблеми, «що виникли у зв’язку з майбутнім засіданням». А от чи відбудеться 9 жовтня в молдовській столиці повноцінна двостороння зустріч президентів Ющенка та Медведєва, — залишилося питанням, прикритим неприємною таємницею.

Вілла в обмін на геройський черевик

Вілла в обмін на геройський черевик

Учора надвечір перед брамою багдадської тюрми натовп іракців чекав, коли ж вийде на волю їхній новий національний герой — журналіст Мунтадар аз–Зейді. Цей 29–річний чоловік уславився на весь світ тим, що на прес–конференції 14 грудня минулого року відважився кинути в американського президента Джорджа Буша своїм черевиком (у мусульман це вважається жестом великої зневаги) і назвав того «собакою». Так Мунтадар хотів помститися за розпочату американцями війну на його Батьківщині.

Оборона про всяк випадок

Оборона про всяк випадок

У середу Президент України підписав указ про перевірку організації територіальної оборони країни. Це сталося, як одноголосно відзначили оглядачі, надвечір того ж дня, коли Державна Дума РФ підтримала зміни до закону про оборону, якими затвердила в першому читанні дозвіл на використання російської армії за межами своєї держави.

Хамід хамить?

Хамід хамить?

До вчора протоколи щодо підрахунку бюлетенів надійшли з 92% усіх виборчих дільниць Афганістану, звітує «Рейтер». Згідно з підрахунками, перед веде дотеперішній президент Хамід Карзай — на його користь 54,1% бюлетенів. Абдулла Абдулла, колишній міністр закордонних справ країни, набирає менше — 32% голосів. Виходячи з цих даних, штаб Каразая потирає руки від задоволення і впевнено заявляє: вочевидь другий тур виборів не знадобиться. Втім не все так просто. Адже головний суперник дотеперішнього президента — пан Абдулла — небезпідставно говорить про масу фальсифікацій та порушень під час підрахунку голосів. Його голос чути в унісон із зарубіжними спостерігачами, які свідчать: порушення були, і досить значні.

Не туди б’єш, «миротворцю»!

Не туди б’єш, «миротворцю»!

НАТО взяло на себе відповідальність за вибух бензовоза, що стався учора на півночі Афганістану, в провінції Кундуз. Мартиролог жертв цієї військової НП — 90 осіб, здебільшого мирні афганці, передає «Рейтер». Представники НАТО в Афганістані стверджують, що внаслідок бомбового удару «загинула велика кількість бойовиків», але водночас, за даними місцевої поліції, пішли з життя і понад 40 місцевих мешканців.

Невідплачений Беслан

Невідплачений Беслан

Завтра минає п’ять років від трагедії у дагестанському Беслані. Тоді спецзагони пішли на штурм школи №1, у спорт­залі якої невідомі чеченські терористи від 1 вересня утримували в заручниках понад 1200 осіб — школярів, їхніх батьків та викладачів. Штурм був організований бездарно, отож 330 осіб загинули, з–поміж них — 180 дітей. Перед судом постав лише один із терористів — Нурпаша Кулаєв, реш­ту начебто знищили під час штурму.

Хай живе, не захиріє в Лівії Джамахірія!

Хай живе, не захиріє в Лівії Джамахірія!

Відучора і так цілий тиждень у столиці Лівії — Тріполі — триватимуть бучні святкування 40–ї річниці Вересневої революції, внаслідок якої й постала натомість молодої монархії молода республіка — Джамахірія (у перекладі — «влада мас»). У світі цю річницю трактують ще й так: 40 років перебування Муаммара Каддафі при владі.

Каддафі в очах Заходу й досі одіозний, хоч з 2003 року пішло помітне потепління, звісно, завдяки нафті та взаємному бажанню відкривати нові ринки (кому — ринки сировини, кому — збуту). Проте полковник Каддафі, провідник «ісламського соціалізму», залишається парією. На роковини революції Тріполі запросив багатьох очільників західних країн, втім жоден не відгукнувся. (Якщо не враховувати італійського прем’єра Сильвіо Берлусконі, котрий побував у Лівії за день до того, 31 серпня, і то — офіційна версія — з іншою метою. Берлусконі разом із Каддафі відкрив перший відтинок швидкісної автомагістралі, що проляже узбережжям Північної Африки від Тунісу до Єгипта). Невідомо, чи було б виявлено таку обструкцію до історії зі звільненням терориста, якого Британія вважала відповідальним за теракт з літаком над Локербі у 1988 році. Але факт лишається фактом: на святковому банкеті у бедуїнському наметі Каддафі не буде сильних світу цього. Зате компанію самодержцю складуть президент Венесуели Уго Чавес, лідер Зімбабве Роберт Мугабе, звинувачений у злочинах проти людства, очільник Судану Омар Башир. На урочистості вчора ввечері полетіла і Юлія Тимошенко.