За Родіну! За Сєвастополь!

Мерія Москви запропонувала «Нєзавісімой газєтє» виїхати з приміщення, яке видання орендує з дня свого заснування, тобто з 1990 року. Про це написала російська газета «Вєдомості». Чиновники департаменту майна надіслали в редакцію припис виселитися впродовж місяця у зв’язку з майбутньою рекон­струкцією будівлі та закінченням договору про оренду приміщення.

Король став безпритульним бізнесменом

Король став безпритульним бізнесменом

Учора на карті світу з’явилася ще одна республіка — Непал, країна Гімалаїв і вічних маоїстських повстань. Утім тепер, після недавніх виборів, маоїсти, які від 1996 року вели запеклу збройну боротьбу з урядовими військами, створили парламентську більшість і домовилися з королем про його добровільну і мирну «відставку». Учора Конституційна асамблея мала затвердити текст нового Основного закону країни, яким засвідчується перехід Непалу від монархічного правління до республіканського устрою. 28 травня планувалося оголосити новим державним святом непальців — Днем республіки.

Знов потрясіння

Знов потрясіння

Землетрус як фатум: мешканці китайської провінції Сичуань цієї неділі відчули на собі ще один поштовх, силою 5,8 бала. Відтак, як свідчить офіційна агенція КНР «Сіньхуа», 260 осіб отримали поранення, з них 24 — важкі. Інформагенція «Рейтер» наводить інші дані — близько 400 поранених. Підземна стихія зруйнувала 70 будинків, «недовалених» страшним землетрусом, який понівечив цей регіон ще 12 травня. Нагадаємо, що під час попереднього землетрусу, за уточненими даними влади Китаю, загинуло 62600 людей, близько 280 тисяч — травмовано, п’ять з половиною мільйонів осіб втратили домівки.

Метроном смертей

Метроном смертей

Станом на вчорашній ранок у Китаї нарахували понад 20 тисяч смертельних жертв землетрусу. На пошукові роботи кинуто 50 тисяч військових та поліцейських. Прогнози страшні: кількість загиблих збільшуватиметься водночас із тим, як загони рятувальників просуватимуться вглиб поруйнованих стихією регіонів. Так, у провініції Сичуань військові та рятувальники, подолавши річки, через мости, які зруйновано, «взяли» місто Венчуань. Воно виявилося на 90 відсотків знищеним. Із 10 тисяч городян живими виявили менше двох тисяч, свідчить Бі–Бі–Сі.

Посол із «тіні»

Посол із «тіні»

Місце повпреда України в стратегічно надважливій країні — Росії — довго не залишилося порожнім, замість Олега Дьоміна, якого зняли за те, що не зумів провести правильну політику в країні перебування перед самітом НАТО в Бухаресті, поїде Костянтин Грищенко. Костянтин Іванович — кадровий дипломат, тривалий час був заступником міністра закордонних справ, а в часи Помаранчевої революції очолював МЗС.

Путін рве шлюбні пута

Путін рве шлюбні пута

Закінчився президентський термін — і можна дозволити собі бути самим собою. Володимир Путін ще в лютому розлучився з дружиною Людмилою і 15 червня одружується вдруге — з колишньою гімнасткою, чемпіонкою світу та олімпійською чемпіонкою, а нині депутаткою Держдуми з фракції «єдина Росія» Аліною Кабаєвою.

Подзвони мені з вирію

Єврокомісія дозволила користуватися мобільними телефонами у літаках. Раніше вважалося, що це може зашкодити безпеці руху. Втім остаточне слово лишається за кожною країною–членом Союзу та за кожною окремою авіакомпанією. Як свідчить Бі–Бі–Сі, окремі авіаперевізники зможуть надати таку послугу вже у травні нинішнього року.

Вареники з шампанським

Вареники з шампанським

Учора центр Києва був чистим від автомобілів — як недільного ранку, або як столиця УРСР зразка 1975 року, коли одні «жигулі» на півкілометра і один круглобокий червоно–жовтий тролейбус. Служби безпеки перекрили рух у серці столиці для того, щоби броньований спецлімузин, доставлений зі США, міг безстрашно перевозити американського президента із «будинку з химерами», де відбувалися переговори на найвищому рівні, до клубу Кабміну, що на Інститутський, де проходила зустріч із Юлією Тимошенко, а потім до пам’ятника Слави та на Софійську площу.

Дві Кореї об’єднаються у космосі

Дві Кореї об’єднаються у космосі

Перший в історії Південної Кореї астронавт готується до польоту в космос. Ця країна не має власних космодромів і не проводить самотужки запуски пілотованих ракет, тому 31–річний Ко Сан приєднається до російсько–американської місії, повідомляє сайт «Лєнта.ру».

Не буде з Омара Осами

Не буде з Омара Осами

Один із синів Осами бен Ладена — Омар, — який мешкає нині в Єгипті, звернувся до амбасади Великої Британії в Каїрі з проханням надати йому посвідку на проживання. Про цю новину повідомив днями британський таблоїд «Дейлі мейл». Омару нині 26 років. Він не єдиний нащадок керівника «Аль–Каїди»: за даними, які можна відшукати в різних світових виданнях, Осама має від різних жінок п’ять чи сім синів, які мешкають у мусульманських країнах. Утім жоден із них не «засвітився» так, як Омар, тобто, як коментують арабські ЗМІ, «не пішов на змову з Заходом».