Стоїть, співаючи

Стоїть, співаючи

Учора в центрі Києва під звуки невмирущого «Реве та стогне Дніпр широкий» відкрили пам’ятник найкращому виконавцю цієї пісні — Івану Козловському (1900—1993). І тепер усі бажаючі можуть побачити відомого співака, відтвореного в бронзі архітектором Анатолієм Ігнатченком у сквері на провулку, що названий ім’ям нашого талановитого земляка.

Пробігти за будь–яку ціну

У середу помер 15–річний учень 67–ї школи Заводського району Запоріжжя Богдан Подлобніков, який на уроці фізкультури намагався покращити свій результат із бігу на стометрівці. Як розповіли «УМ» у Центральній районній лікарні №4 Заводського району Запоріжжя, бригада реанімації, яка приїхала на виклик, констатувала смерть хлопця, а судмедексперти, зробивши розтин, лише підтвердили, що причиною смерті стала гостра серцева недостатність.

Вік живи — вік учись

Вік живи — вік учись

У Ковелі, що на Волині, уже чотири роки працює єдиний в Україні університет, студентами якого є люди похилого віку. «Це університет соціальної реабілітації людей похилого віку. Це не освітній заклад, а підрозділ Ковельського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Щоб потрапити до нас, треба лише бажання і пенсійний вік. Бажання бути з нами, спілкуватися, бачити одне одного, посміхатися, радіти життю», — розповіла «УМ» завідувач відділення соціально–побутової реабілітації територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, проректор «Університету ІІІ віку» Марія Михайлівська.

Зустрічаємо по–королівськи

Зустрічаємо по–королівськи

Довгоочікувані гості прибули до столиці ще вчора вдень. Одразу по прильоту королівське подружжя направилося до секретаріату Президента, де на ґанку на них уже очікували Віктор Ющенко з дружиною. Після урочистої зустрічі у будинку Городецького, що на Банковій, відбулися спільні українсько–шведські переговори. Зокрема, з шведським королем планувалося обговорити відзначення у 2009 році 300–річчя Полтавської битви.

Нахмана повернули хасидам

Учора іудеї святкували новий, 5769 рік, «Хесед Арьє». Саме стільки літ тому, вважають вони, був створений світ і перша людина. Напередодні Глава Української держави Віктор Ющенко привітав хасидів з єврейським Новим роком. «Це свято покаяння, оновлення й очищення душі. Це час етичного й релігійного осмислення добрих справ, усіх вчинків і дій за минулий рік та налаштування на праведне життя в році наступному», — ідеться у вітальному слові Президента.

Хто житиме на стадіоні?

Хто житиме на стадіоні?

Олімпійські ігри, які відбулися в Пекіні, засвідчили проблеми, що існують в українському спорті. В цілому не поганий результат збірної затьмарюється розумінням того, що готувати нових чемпіонів нам майже ніде. Дедалі більше спорткомплексів перетворюють на розважальні центри, віддають у приватні руки або просто знищують заради заволодіння дорогоцінною землею. Саме така доля може невдовзі спіткати чи не єдиний стадіон у центрі Києва, який ще не знищений і доступний для простих громадян.

«Відплакана» стіна

У середу в районі Річкового порту обвалилася фасадна стіна будинку, зведеного ще в 1910 році. На щастя, руйнація сталася близько 12–ї години дня, коли всередині перебувало лише четверо людей, і їм удалося врятуватися. «Внаслідок НП пошкоджено три квартири. Жертв і постраждалих немає», — відзвітували «УМ» у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій.

Наїлися винограду і вже не пахнуть

Наїлися винограду і вже не пахнуть

У наступному році Київський зоопарк відсвяткує своє 100–річчя. Проте столичний звіринець почав отримувати «подарунки» вже зараз. Так, днями від Харківського зоопарку до Києва приїхав презент — пара молодих скунсів. «На честь приїзду нових мешканців ми влаштували їм святковий обід. Скунси із задоволенням частувалися курчатами, щурами та виноградом. «Взагалі вони вважаються всеїдними тваринами, стандартний раціон скунсів складають комахи, ракоподібні, невеликі гризуни та риба, овочі, фрукти, трава, горіхи, зерна», — розповіли «УМ» у Київському зоопарку.

Здай аналізи «даішнику»

Здай аналізи «даішнику»

Українська ДАІ обіцяє невдовзі переозброїтись, замінивши давно і добре відомі всім водіям трубки для виявлення випарів алкоголю двома новими приладами, за допомогою яких можна буде просто на місці з точністю до проміле вимірювати вміст алкоголю в крові. «Перший прилад, простіший і дешевший (його ціна — 1000 гривень), за допомогою експрес–аналізу буде лише визначати наявність алкоголю в крові водія, не встановлюючи дози. Другий — вимірюватиме кількість алкоголю в організмі водія з точністю до проміле. Його вартість становить 18 000 гривень», — розповів «УМ» начальник Департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць.