Відчиніть і відключіть!

Відчиніть і відключіть!

Учора вранці 20 тисяч квартир Кременчука та прилеглі до нього села Велика Кохнівка та Червонознаменка залишились без газу. Причиною, за словами директора ВАТ «Кременчукгаз» Олександра Орленка, стала аварія на газорозподільній станції. «Ситуація штатна, спрацював регулятор і запобіжний клапан, тому газ не пішов», — розповів він «УМ».

Слухай «цок»

Київський метрополітен встановить на станціях звукове обладнання для людей із вадами зору. «Орієнтири просто необхідні для сліпих пасажирів, щоб допомогти зрозуміти, де входи і виходи на станціях», — повідомив перший заступник керівника КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко.

Хто заплатить за смерть?

Хто заплатить за смерть?

Учора, в п’яту річницю з дня загибелі в Багдаді телеоператора агентства «Рейтер» українця Тараса Процюка, біля посольства США в Києві пройшла акція, в якій взяли участь друзі та знайомі журналіста. «Ми щороку проводимо подібну акцію. Збираються рідні Тарасу люди, які хочуть зайвий раз нагадати урядам США та України про цю трагедію. Наша акція не носить жодного політичного забарвлення, не буде ні промов, ні політичної символіки. Ми лише передамо в американське посольство портрет Тараса з датами його життя. Тарас загинув у 35 років», — розповів «УМ» один із організаторів акції, член правління громадської організації Інституту «Республіка» Володимир Чемерис.

Подзвони мені з вирію

Єврокомісія дозволила користуватися мобільними телефонами у літаках. Раніше вважалося, що це може зашкодити безпеці руху. Втім остаточне слово лишається за кожною країною–членом Союзу та за кожною окремою авіакомпанією. Як свідчить Бі–Бі–Сі, окремі авіаперевізники зможуть надати таку послугу вже у травні нинішнього року.

Смерть через сварку

У середу ввечері у Київській області під потяг потрапило троє людей. «О 17.05 в селищі Калинівка Васильківського району Київщини на залізничній станції «Васильків–1» Південно–західної залізниці швидким пасажирським потягом №157 «Київ — Могилів–Подільський» були смертельно травмовані двоє чоловіків 1980 і 1982 років народження та двадцятисемирічна жінка», — розповів «УМ» начальник прес–служби Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Ігор Кроль.

Приїжджайте на Буковину, прилітайте, люди добрі

До вересня цього року в міжнародному аеропорту «Чернівці» проведуть реконструкцію злітної смуги. Приводом для неї стало наближення святкування 600–річчя міста. «Реконструкцією злітної смуги займатиметься херсонська фірма, яка вже завезла техніку. Зараз у нас дощ, але в травні аеропорт закриють у зв’язку з роботами. І вже наприкінці літа чи у вересні планують завершити реконструкцію, яка дасть можливість «Чернівцям» приймати літаки всіх класів», — розповів «УМ» радник міського голови Володимир Килинич.

«Підвішений» «Олімпійський»

Попри значні вливання президента «Арсеналу» Вадима Рабиновича в «розкрутку» клубу, перед «канонірами» знову гостро постала проблема домаш­ньої арени й узагалі бази. Учора в офісі ФК «Арсенал» «Україні молодій» так і не дали чіткої відповіді, на якому стадіоні команда проведе свій наступний домашній матч — 19 квітня проти «Дніпра».

Задній хід Мінтрансу

Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський вніс зміни до Плану заходів щодо підвищення рівня використання української мови у сфері транспорту та зв’язку, який передбачав повний перехід на державну мову всіх нормативних актів, технічної документації, правил та інструкцій, виданих раніше російською, а також виготовлення квитків на проїзд в усіх видах транспорту тільки українською.

Вогонь заморених голодом

Вогонь заморених голодом

1 квітня з Австралії стартує міжнародна акція «Незгасима свічка», присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні. «Метою проведення акції є залучення світового українства до міжнародних та державних заходів з відзначення у 2007—2008 роках 75–х роковин геноциду українського народу», — заявив речник МЗС України Василь Кирилич.

Падіння «Троїцького»

Падіння «Троїцького»

У Києві вчора почали демонтувати скандально відомий торговельно–розважальний центр перед Національним спортивним комплексом «Олімпійський». Це стало можливим завдяки меморандуму, підписаному в лютому представниками влади і компанією «Юджин», якій належить «Троїцький». Проте навіть за цих умов дата початку робіт постійно відсувалася через те, що власників торговельно–розважального центру не влаштовували варіанти компенсації, запропоновані київською владою. У середу ж, як зазначив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, відбулася зустріч з керівництвом компанії «Юджин», на якій було остаточно досягнуто домовленості про початок робіт із демонтажу. За його словами, київська влада гарантувала інвестору, що буде виконувати усі пункти підписаного між ними меморандуму щодо знесення цього об’єкту. Зокрема, йдеться про надання ТОВ «Юджин» нової земельної ділянки і визначення суми компенсації збитків компанії.