Міняємо машини на велосипеди і тролейбуси

У понеділок, 22 вересня, українська столиця вперше приєднається до всесвітнього «Дня без авто», який не перший рік відзначають у сотнях міст по всій планеті. Організатори акції запевняють — люди навіть не помічають тієї залежності, яка в них виробилася від автомобіля, не кажучи вже про забруднення навколишнього середовища. В Україні «День без авто» організовують Мистецька агенція «АртПоле», Асоціація велосипедистів Києва та велоклуб КПІ «Велокс». «Ми хочемо привернути увагу до проблеми переповнення Києва та інших міст України машинами. Хочемо показати, як із цим борються в світі, які умови створюються для популяризації користування громадським і альтернативним транспортом», — розповів «УМ» один із організаторів акції Віктор Загреба.

Диво від послушниці

Диво від послушниці

Днями митрополит Луцький і Волинський Ніфонт відвідав село Мостище Камінь–Каширського району, де у помешканні родини Василя та Тетяни Федчик замироточила ікона Божої Матері «Скоропослушниця». На честь дива, що сталося у цій сім’ї, владика відслужив молебень, під час якого помазав усіх присутніх благодатним миром з ікони. «Дивний Божий Промисел веде людину до Царства Небесного тернистим шляхом. Але милосердний Господь завжди підтримує людину різними чудесами, які, на жаль, ми не завжди бачимо. Сьогодні Господь подарував утіху для цієї сім’ї, для села та взагалі для усієї Волинської єпархії. Я вірю, що молитвами Пресвятої Богородиці Господь буде з нами», — зауважив митрополит Ніфонт у своїй промові після молебню.

Отруйний харч

За останні п’ять днів учні Косівського інтернату–гімназії, що на Франківщині, стали ледь не головними пацієнтами центральної районної лікарні. З 11 по 16 вересня вихованці поступали до інфекційного відділення з симптомами харчового отруєння. «До нас поступили 13 учнів інтернату–гімназії віком до 15 років.

Живописна втрата

Початок тижня приніс не дуже веселі новини працівникам Закарпатського краєзнавчого музею в Ужгородському замку та поціновувачам закарпатського живопису. У ніч на понеділок невідомі вкрали чотири полотна. «З музею зникли картини Йосипа Бокшая «Ворочівські скелі», Ігоря Грабара «Водоспад Лютянка», Антона Кашшая «Ліс» і Федора Манайла «Буковий ліс». Полотна просто вирізали з рам, причому зробили це дуже необережно, грубо попсувавши шедеври. На рамі від картини Манайла навіть лишився шматочок полотна з підписом художника. Рами ж крадії просто покинули на підлозі», — розповіла «УМ» начальник відділу зв’язків із громадськістю Ужгородського міськвідділу міліції Катерина Кийович.

Кулі для «вогника»

У Запорізькій області не можуть погасити пожежу на місцевому «Водоканалі» в районі селища Балабіно. «Горять мулові ставки центральних споруд. Це тверді відходи очисних стоків, які за своєю структурою дуже нагадують торф», — розповіли «УМ» у Головному управлінні МНС України у Запорізькій області.

Дим цигарок з МЕНТолом

Хома Брут, відомий гоголівський персонаж, у момент найвищого нервового пароксизму, коли клята відьма мало не довела його до інфаркту, намацував у кишені тютюн і жалівся — шкода, мовляв, що в Божому домі не можна люльки закурити... Для менш свідомих бурсаків та решти громадян Київрада нагадує: у культових спорудах релаксувати за допомогою цигарки заборонено. Крім церков, міська влада не дозволяє курити на дитячих майданчиках, місцях відпочинку (включаючи парки, сквери та пляжі), на стадіонах, в офісних приміщеннях, закладах торгівлі, на зупинках громадського транспорту та підземних переходах, в таксофонах, під’їздах та кінотеатрах. Про останні, щоправда, — трохи згодом.

Шукай «чужого» біля вуха

Шукай «чужого» біля вуха

Стомлені за рік трудівники під час літньої відпустки масово вибираються з «кам’яних джунглів» і вирушають завойовувати морські узбережжя, гірські перевали чи принаймні лісові масиви. Українці сунуть подалі від задушливих міст, добряче набридлих заторів, натовпів і, звісно ж, «рідних» офісів. Тож не дивно, що улюбленим місцем відпочинку стає природа: карпатські та кримські ліси, гори. Утім на відпочивальників, які прагнуть насолодитися єднанням із природою, усюди можуть чатувати неприємні сюрпризи. Зокрема, зустріч із дрібними істотами, які харчуються людською кров’ю та можуть переносити серйозні захворювання.

«Закатайся» в асфальт

Клаптик іменної бруківки розміром 15x25 сантиметрів може придбати кожен охочий за 300 гривень. Ділянку з вашим ім’ям встановлять у історичному центрі на тротуарі вулиці Поповича. Відповідне рішення у вівторок ухвалив міськвиконком. «Ідея вимостити вулицю іменною бруківкою належить меру Чернівців Миколі Федоруку. Вулиця Поповича розташована в центрі міста поблизу Соборної площі й тягнеться від корпусу Чернівецького національного університету до костелу єзуїтів Серце Ісуса. Тож чернівчани називають її «дорогою до храму», — розповіли «УМ» у прес–центрі міськради.

Копія святині

Копія святині

Минулої неділі в Українському домі в Києві презентували факсимільне видання рукописної пам’ятки середини XVI століття — Пересопницького Євангелія. Це перший відомий переклад євангельського тексту українською літературною мовою, який датується 1555—1561 роками. Рукопис Пересопницького Євангелія тільки раз на чотири роки — під час інавгурації Президента — покидає сховище. Саме на ньому присягали на вірність народові президенти незалежної України.