Шаблею єдиною

Три нагороди, по одній кожного ґатунку, опинилися в скарбничці збірної України за підсумками чемпіонату Європи, що закінчився позавчора в англійському Шеффілді. Для порівняння: на двох попередніх першостях континенту українці здобували по чотири медалі.

Уже не королеви

Уже не королеви

Із 2009 року, з часу континентальної першості в болгарському Пловдиві, українська жіноча команда з фехтування на шаблі володіла статусом найсильніших у Європі. Олімпійські чемпіонки Пекіна тоді просто змели всіх суперниць, не залишивши їм жодного шансу на золоті нагороди, а потім підтвердили свій статус минулого року в німецькому Лейпцигу. А ось нинішній чемпіонат Європи, який приймає англійський Шеффілд, став для квартету у складі Ольги Харлан, Галини Пундик, Ольги Жовнір та Олени Хомрової, швидше, розчаруванням: додому вони таки привезуть командну нагороду, але буде це лише «срібло».

Проти тоталізатора — не лише моралізаторство

Проти тоталізатора — не лише моралізаторство

Учетверте переобраний на пост керманича світового футболу Йозеф Блаттер висуває чергові ініціативи, аби поліпшити функціонування «гри мільйонів». Починаючи з 1998 року, президент ФІФА залучає до великої футбольної орбіти нові території, впроваджує більшу кількість арбітрів для обслуговування матчів, нові правила натуралізації гравців тощо. А тепер невтомний швейцарець збирається викорінити у своєму господарстві «договірняки».

Топ–«Копа»

Топ–«Копа»

Не надто яскраво почалася в Аргентині першість Південної Америки, від якої звично очікують спалахування нових футбольних зірок. У шести матчах стартового туру в трьох групах було зафіксовано лише дві перемоги і забито тільки вісім м’ячів на всіх 12 учасників. Скажімо, у групі В обидві гри закінчилися нульовими нічиїми, включно із протистоянням Бразилії та Венесуели. А глядачі тим часом активно заповнюють стадіони. Аргентина приймає «Копа Америка» вже вдев’яте.

Привід утекти?

Привід утекти?

Любителі боксу не лише в Україні, а й в усьому світі, мабуть, побоюються такого розвитку подій, за якого суботній об’єднавчий двобій за право володіти чемпіонськими поясами WBA, WBO й IBF в останній момент може не відбутися. А тим часом завтрашній поєдинок між Володимиром Кличком та Девідом Хеєм таки під загрозою.

Червоні «фуріята»

Червоні «фуріята»

У Європі встановилося беззаперечне домінування іспанського футболу. Збірна цієї країни є чинним чемпіоном континенту і всього світу. Так само важко знайти команду, яка б на рівних змагалася проти «Барселони» на клубному рівні. Перемога піренейців на молодіжному Євро стала логічним кроком у засвідченні тотальної переваги.

Чи підібгає леопард хвоста?

Чи підібгає леопард хвоста?

Лічені дні залишаються до поєдинку, який уже давно став у боксерському світі відчутним подразником як для фахівців, так і для простих уболівальників. Після стількох гучних слів, погроз та обіцянок знищити опонента британець Девід Хей та українець Володимир Кличко нарешті зустрінуться на рингу. Цієї суботи на гамбурзькій «Імтех–арені» може збутися найзаповітніша спортивна мрія братів Кличків: вони мають реальний шанс зібрати в межах родини всі чотири найпрестижніші чемпіонські пояси. До колекції залишилося долучити титул WBA, яким наразі володіє Хей.

Зосередженість до кінця

Зосередженість до кінця

Напруженими виявилися півфінальні матчі на полях Данії, де підходить до завершення фінальна частина молодіжного чемпіонату Європи. В обох парах справа ледве не дійшла до післяматчевих пенальті. Основний час поєдинків у Віборгу та Хернінгу завершився внічию, а ось додаткові хвилини принесли успіх саме тим командам, які впродовж матчу виглядали переконливішими, позбавивши Іспанію та Швейцарію покарання «футбольною лотереєю».

Справа «сплаву»

Справа «сплаву»

Поки не надто вдало проходить для чоловічої збірної України європейська першість, яку приймає Туреччина. Якщо минулого року з Москви наші боксери–аматори привезли п’ять нагород, то в Анкарі українці вже точно матимуть скромніший здобуток за кількістю медалей: лише дві. Тоді як боксери з Росії, наприклад, у півфіналах представлені в шести категоріях із десяти можливих.

Оцінка успішності може змінитися за умови, якщо хоча б хтось з наших посяде на ЧЄ–2011 перше місце. Нагадаємо, в Москві жоден із представників української делегації до «золота» так і не дотягнув.

При цьому слід робити поправку на те, що тренерський штаб «синьо–жовтих» свідомо не повіз у Туреччину всіх найсильніших — приберігаємо головні сили для чемпіонату світу, який відбудеться у вересні в Баку. Адже саме там розігруватимуть ліцензії на Олімпіаду–2012.

Із вірою у сильну стать

Із вірою у сильну стать

Олександр Долгополов учора успішно стартував на червоних кортах «Ролан Гарроса», про які має непогані спогади з минулого року. Тоді Сашко, який уперше виступав у основній сітці відкритого чемпіонату Франції, пробився до третього раунду. І нині турнірна доля в Парижі прихильна до нашого амбітного співвітчизника.