Володимир Шацьких: Щоб перемогти, потрібно розізлитися й трохи подумати

Володимир Шацьких: Щоб перемогти, потрібно розізлитися й трохи подумати

На борцівський килим Володимир потрапив випадково. Секцію дзюдо, з якої розпочав свою спортивну кар’єру майбутній чемпіон, закрили. Тож, приставши на пропозицію «класиків», які тренувалися з дзюдоїстами в одному залі міста Молодогвардійськ Луганської області, десятирічний хлопчак почав опановувати ази одного з найдревніших видів спорту. На татамі йому подобалося просто дуріти й перекидатися. Так Володя Шацьких і «докотився» до золотої медалі на світовій першості...

Невдалий експеримент

Невдалий експеримент

Позавчора в Остерзунді відбулася «екзотична» змішана естафета, яка не входить до олімпійської програми: свої квартети — по двоє чоловіків і жінок — виставили 19 країн. «Сильна» стать бігла по 7,5 км, «слабка» — по 6 км. Перший етап головний тренер «синьо–жовтих» Євген Колупаєв довірив стабільній снайперці Оксані Яковлєвій, компанію їй склали Лілія Єфремова і два Олексії — Коробейников та Айдаров. Не найсильнішим складом виступали й лідери естафетних перегонів — німці та росіяни. Проте нашим резервістам з їхніми не зрівнятися. Головні «ударні» сили на трасу кинули шведи й білоруси.

Бої на два фронти

Бої на два фронти

У жіночій українській суперлізі запорізький «Мотор» зміцнив позиції, схиливши на свою користь шальки терезів у принциповому протистоянні з «Галичанкою» — перемога й нічия. Довести перевагу над гандболістками зі Львова підопічним Андрія Портного було непросто. Скажімо, в другому матчі «Мотор» узагалі залишився без тренера: пан Портной надто емоційно реагував на рішення суддів, за що отримав червону картку.

Бронзовий початок

Бронзовий початок

Перший же комплект нагород, який було розіграно на чемпіонаті світу в Остерзунді, не обійшовся без української «адреси». Рік тому в італійській Антерсельві наші біатлоністи так само «вистрілили» уже в стартовій гонці — тоді на «бронзову» сходинку п’єдесталу піднявся Андрій Дериземля. Цього року настала черга жінок. Оксана Хвостенко не спасувала перед відповідальністю й очікуваннями, зверненими саме на неї. Чітко спрацювавши на стрільбищі й непогано розігнавшись на трасі, чернігівка здобула вже традиційну для нас бронзову медаль. І тим самим задала українській збірній оптимістичний настрій на весь чемпіонат.

Ювілей як стимул

Ювілей як стимул

Офіційною датою народження біатлону вважається 2 березня 1958 року — саме тоді в Австрії відбувся перший чемпіонат світу. У ювілейний рік розвитку цього виду спорту 46–й світовий форум почнеться зі спринтерської гонки серед жінок. За кілька годин їх змінять чоловіки, змагаючись між собою за нагороди з тієї ж дисципліни.

Навчені на воді, але без гармати

Навчені на воді, але без гармати

Фристайл як вид спорту в Україні почав розвиватися у 1980 році — на 20 років пізніше, ніж на Заході. Українці в збірній СРСР одразу вийшли на лідерські позиції. З 1987–го по 1992 рік чемпіонат Союзу та СНД вигравали наші Сергій Бут, Юрій Ковирзанов, Сергій Ляшенко, Наталія Шерстньова, Інна Полієнко, Любов Кручиніна. Центром розвитку нового виду спорту став… південний Миколаїв, де атлети — щоправда, лише влітку — шліфували свою майстерність на трампліні для стрибків у воду. За словами державного тренера Антоніни Данилової, нині ця база перебуває в плачевному стані, а всі прохання про реконструкцію розбиваються на друзки об стіну безгрошів’я. Але український фристайл розвивається — днями наш Станіслав Кравчук виграв етап Кубка світу в американському Дір–Веллі. З Антоніною Даниловою ми говоримо не лише про цю перемогу, а й підґрунтя для наступних.

«До 96» — категорія цікава...

«До 96» — категорія цікава...

Кубок України з вільної боротьби, що відбувся в Броварах минулого тижня, пропустили майже всі перші номери національної збірної. Жінки відпочивали після Кубка світу, а чоловіки — навпаки, готуються до світового Кубка, який відбудеться 16–17 лютого у Владикавказі. Однак і без лідерів збірної було на кого подивитися та кому поаплодувати.

Шапками закидали ледь–ледь…

Шапками закидали ледь–ледь…

Насипаний навмисно для Кубка Федерації ґрунтовий корт харківського Палацу спорту «Локомотив» виявився щасливим для українських тенісисток: попри ускладнення, створені власними ж руками, підопічні Володимира Богданова стартували з перемоги в неофіційному чемпіонаті світу серед жіночих збірних. Битими виявилися молоді бельгійки.

Перепад висот

Перепад висот

Найвищим досягненням українських майстрів подолання крутих схилів на лижах досі залишається 12–те місце Миколи Скрябіна у двоборстві на Олімпійських іграх у Нагано далекого 1998 року. Державний тренер з гірськолижного спорту Леонід Тікун тоді назвав його історичним і продовжує стверджувати, що українці ще довго рівнятимуться на той результат. Але якщо в нас на схилах Буковеля і Славського ніде протовпитися від величезної кількості гірськолижників, то чи не час подумати про поліпшення результатів і на міжнародній спортивній арені?

Чемпіони київського розливу

Чемпіони київського розливу

21 лютого в київському Палаці спорту відбудуться чергові бої за участю українських боксерів–професіоналів. В’ячеслав Узелков захищатиме титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA у напівважкій вазі (79 кг). Напівсередньоваговик Валерій Бражник (66,6 кг) змагатиметься за пояс чемпіона СНД та слов’янських країн за версією WBC.