А може, крокодильчика?

А може, крокодильчика?

Представники Американської академії педіатрії не радять родинам із маленькими дітьми заводити в будинку хом’ячків, їжаків, ящірок, черепах та інших екзотичних тварин. За даними фахівців, такі істоти є носіями потенційно небезпечних мікроорганізмів. Водночас діти до п’яти років особливо вразливі до різних інфекцій через незрілість імунної системи. А «мила» дитяча звичка облизувати свої руки збільшує ризик підчепити хворобу від їжачка чи хом’яка у десятки разів.

Аронія — тискознижувач

Сьогодні на полицях аптек, супермаркетів та невеличких магазинів можна побачити найрізноманітніших «родичів» традиційного чорного та зеленого чаїв. Пакетовані й розсипні суміші з цілющих трав, сушених ягід, квіток, кореневищ, плодів тропічних фруктів та екзотичних рослин приваблюють своєю оригінальністю й небанальним смаком. Тож не дивно, що цей натурпродукт знайшов багато прихильників.

Торба з перекосом

Витончені дамські сумочки, які вміщують в себе тільки гаманець, помаду і люстерко, сьогодні малоактуальні. Більшість жінок ходять на роботу з великими «торбами», до яких можна запхати всю косметику, яка є в квартирі, засоби гігієни, блокнот, мобільний телефон, фотоапарат, м’яку іграшку, любовний роман у м’якій обкладинці і ще купу гарненьких дрібничок. Нерідко вага сумки, з якої жінка ходить на роботу, сягає трьох— чотирьох кілограмів. А це, як засвідчують медики, негативно впливає на здоров’я представниць прекрасної статі.

Велика перерва на грип

Велика перерва на грип

Як і прогнозували фахівці, рівень захворювання на грип та гострі респіраторні інфекції почав збільшуватися на початку лютого. Причому половину від усіх, хто потерпає від «сезонної» недуги, становлять діти до 14 років. Як повідомили «УМ» у прес–службі МОЗ України, минулого тижня до лікарів звернулися понад 55,5 тисячі дітей та дорослих, які захворіли на грип і застуду. З 250 застуджених пацієнтів, яких довелося госпіталізувати, 93 відсотки становили діти.

Бізнес допоможе медикам

Розпорошеність між різними дер­жавними структурами всього комплексу забезпечення дітей з особливими потребами, відокремлення медичної реабілітації від соціальної і відсутність єдиної системи реабілітації для дітей з ДЦП не сприяє ефективному лікуванню й адаптації хворих дітей. Про це говорили учасники «круглого столу» «Соціальне партнерство заради здоров’я дітей», проведеного в суботу у Трускавці.

Ягода замість «жуйки»

Ягода замість «жуйки»

Люди, які часто і з задоволенням смакують червоний виноград, мають набагато міцніші зуби, ніж особи, які не урізноманітнюють свій раціон сонячною ягодою. Американські вчені довели, що речовини, які містяться у виноградній шкірці та насінні, покращують мікрофлору ротової порожнини та попереджають розвиток цілої низки інфекційних захворювань.

Будь напоготові

Щороку в світі помирають близько чотирьох мільйонів дітей, яким не виповнилося одного місяця. Три чверті з них, як інформує Всесвітня організація охорони здоров’я, гинуть упродовж першого тижня життя. Причиною смертності малюків найчастіше стає бактеріальна інфекція, отримана під час передчасних або ускладнених пологів.

Пригоди чайника в садку

Забудькуватість помічниці вихователя молодшої групи, яка працювала в дитячій установі № 372 Голосіївського району Києва, коштувала жінці посади, чотирьом малюкам — візиту до лікарні, а батькам і родичам цих дітей — вимотаних нервів. За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, у дитячій установі тривав карантин із «вітряної» віспи. Для профілактики передачі інфекції здоровим дітям працівники садочка обробляли різні предмети рідиною з хлором. 17 січня під час денного сну дітей помічник вихователя налила в чайник розчин для обробки. Жінка повинна була вимити чайник і наповнити його «нормальною» водою до кінця «тихої години», але чи не встигла, чи забула...

Джельсоміно з баби Зіни

Пластика голосових зв’язок, під час якої хірурги натягують провислі м’язеві складки на внутрішньому боці гортані, стала популярною косметологічною операцією у США та Франції, повідомляють «Медновини». Раніше таке втручання робили лише після травм голосового апарату, але тепер американці та французи йдуть на процедуру без жодних медичних показань.

Одним махом

Міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський стурбований тим, що в 2007 році «Укрзалізниця» спрацювала без прибутку. Як передає УНІАН, торік збитки підприємства від перевезення пасажирів становили три мільярди гривень. Для того, щоб покращити ситуацію, транспортники вирішили підняти ціни на квитки.